Hokihét: a dánokat is legyőztük, Dél-Koreával döntőzünk

2016.11.05. 22:18
A magyar válogatott remek győzelmet aratott Dánia felett (Fotó: Veres Viktor)
A magyar jégkorong-válogatott hátrányból fordítva 3–1-re legyőzte Dániát a Hokihét második csoportmérkőzésén, így bejutott a döntőbe, ahol Dél-Koreával játszik majd vasárnap a Tüskecsarnokban.

A döntőbe jutásért lépett jégre a magyar jégkorong-válogatott Dánia ellen vasárnap este a Tüskecsarnokban. A gól nélküli első harmad után Steffen Frank szerzett vezetést a dánoknak a 23. percben. A magyar válogatott – ahogy a lengyelek ellen 2–1-re megnyert mérkőzésen – ezúttal is sokkal többet lőtt kapura ellenfelénél (44:22 lett a végén), az egyenlítésre pedig a 36. percig kellett várni, amikor Kóger Dániel talált be az idei A-csoportos világbajnokságon 8. helyen végző dánoknak.

A záró húsz perc első felében nem született gól, majd hét perccel a vége előtt Nagy Krisztián egy kapu előtti kavarodás után talált be. A dánok mindent megpróbáltak az egyenlítésért, még a kapust is levitték, de egy korongvesztésük után Vas János az üres kapuba lőtt, beállítva ezzel a 3–1-es magyar sikert jelentő eredményt.

Ezzel eldőlt, hogy az I. csoportot megnyerő Dél-Koreával döntőzünk vasárnap 15.30-tól.

HOKIHÉT

MAGYARORSZÁG–DÁNIA 3–1 (0–0, 1–1, 2–0)
Tüskecsarnok, 1650
néző. V: Babic, Vas Mátyás, Kis-Király, Muzsik
MAGYARORSZÁG: BÁLIZS – WEHRS, Kiss D. – Sagert, Szirányi B. – Vokla, Szabó D. – Pozsgai (1), Orbán A.; Kóger D. 1, SARAUER (1), Sofron I. – Könczei, Nagy G., Sárpátki – Kovács Cs., Vas J. 1, Terbócs – B. Orbán (1), NAGY K. 1, MAGOSI B. (2). Mb. szövetségi kapitány: Majoross Gergely
DÁNIA: SÖRENSEN – Lauridsen, Brugisser – N. B. Jensen, Weichel – Lassen, L. B. Knudsen – Krogsgaard, Linnet; FRANK 1, J. Jakobsen (1), Spelling – M. B. Hansen, Madsen, From – Meyer, S. Nielsen, Asperup – Christensen, S. K. Nielsen, Höjbjerg. Szövetségi kapitány: Jan Karlsson
Kapusok: Bálizs 97.7%, ill. Sörensen 90.5%
Lövések: 22 (7, 8, 7), ill. 44 (13, 19, 12)
Emberelőnyök: 2/0 (1/0, –, 2/0), ill. 2/0 (1/0, 1/0, 2/0)
Büntetéspercek: 8 (2, 2, 4), ill. 4 (2, –, 4)
Majoross Gergely:
– Bátran és elszántan álltunk bele a mérkőzésbe, küzdeni akarásból jeles jár a srácoknak. Kellőképpen távol tudtuk tartani a dánokat a kapunktól, a meccs egy-két szakaszát leszámítva azt játszottuk, amit megbeszéltünk. Ezek a fiúk tudják, hogy ha a legjobbjukat nyújtják, bárkivel fel tudják venni a versenyt.
Jan Karlsson: – Nagyon fiatal csapattal érkeztünk ide, a legjobbjaink hiányoztak, szóval így is elégedett vagyok a látottakkal. Az első harmadban a magyarok kicsivel jobbak voltak, a másik két játékrészben viszont mi játszottunk jobban – de az ellenfél kapusa elképesztően védett, nem tudtunk túljárni az eszén.