Mi szereztünk vezetést, de koreai lett az öröm

SZŰCS ANDRÁS (KIJEV)SZŰCS ANDRÁS (KIJEV)
2017.04.25. 15:44
Az egygólos vezetés kevés volt az ukrajnai torna meglepetéscsapata ellen (Fotó: MJSZ/Fényes Gábor)
Rendkívül bosszantó vereséget szenvedett az immár háromból három győzelemmel álló Dél-Korea ellen a magyar válogatott a Kijevben zajló divízió 1/A-világbajnokságon. A szerda szünnap, pénteken a mieink Lengyelországgal folytatják.

JÉGKORONG, DIVÍZIÓ 1/A-VILÁGBAJNOKSÁG
3. FORDULÓ

DÉL-KOREA–MAGYARORSZÁG 3–1
(0–0, 1–1, 2–0)
Kijev. Vezette:
Pesina (cseh), Tufts (amerikai), Chaput (kanadai), Hynek (cseh)
DÉL-KOREA:
Dalton – Swift (1), Li Jung Dzsun, Kim Von Dzsun – Pak Dzsin Kju, Li Csong Hjun, Pak Vu Szang, Szin Szang Vu 1 – Kim Von Dzsun, Young – Li Don Ku, Regan – Szo Jong Dzsun (1), Plante – Oh Hjon HoAn Dzsin Huj (1), Kim Szang Vuk (1), Kim Ki Szung 1 – Sin Hjung Jun, Sin Szang Hun 1, Cso Min Ho. Szövetségi kapitány: Jim Paek
MAGYARORSZÁG:
Bálizs – Stipsicz, Wehrs – Sagert, Szirányi B. (1) – Gőz, Varga A. – Garát – Hári J. (1), Bartalis, Magosi B. – Kóger D. 1, Sarauer, Dansereau – Erdély, Nagy K., Galló V. – Benk, Terbócs, Csányi. Szövetségi kapitány: Rich Chernomaz
Gólok.
23:45: Kóger D. (Szirányi B., Hári J. – kettős emberelőny, 0–1). 35:43: Kim Ki Szung (Kim Szang Vuk, An Dzsin Huj, 1–1). 46:31: Sin Szang Hun (Szo Jong Dzsun, Swift, 2–1). 55:13: Szin Szang Vu (3–1)
Kiállítások:
10, ill. 12 perc
Kapusok:
Dalon 95.65% (22/23), ill. Bálizs 90.91% (30/33)
Lövések:
33 (13, 12, 8), ill. 22 (5, 10, 7)
Időkérés:
–, ill. 56:09
Emberelőnyök:
0/6 (0/3, 0/1, 0/2), ill. 1/5 (–, 1/3, 0/2)

A MÉRKŐZÉSRŐL IDE KATTINTVA OLVASHAT KAPITÁNYI ÉS JÁTÉKOSREAKCIÓKAT.

6. Ukrajna33 4–80

Az Ausztria elleni rangadó vége és a Dél-Korea elleni mérkőzés eleje között nem telt el 18 óra sem, már csak ezért is feltételezhető volt, hogy módosít a csapaton a szakvezetőség, például a kapuban, hiszen az első két meccsünket végigvédte Rajna Miklós. Most azonban Bálizs Bence állt a gólvonalra, aminek az az érdekessége, hogy amikor legutóbb találkoztunk Dél-Koreával, idén február 10-én, Gojangban, akkor 5–2-re nyertünk, és Bálizs 33/35, 94.3 százalékkal védett. Ugyanakkor a csatáraink közül Galló Vilmos és Nagy Krisztián duplázott, és betalált még Erdély Csanád is. Ezúttal ők hárman egy csatársorban mentek, miután Ausztria ellen Vas János bordasérülést szenvedett: az első harmadban egy könyökös nyomán elrepedt a bordája – így játszotta végig a meccset… –, úgyhogy Dél-Korea ellen nem játszhatott, és lehet, hogy később sem fog. Így aztán a főnökség részben kényszerből, részben saját döntésből átalakította a sorokat, csak a Kóger Dániel, Sarauer, Dansereau csatárhármas, illetve a bekkpárok maradtak érintetlenek.

Ettől viszonylag függetlenül, de Dél-Korea fölényében telt az első harmad, amit persze elősegített, hogy háromszor is emberhátrányba kerültünk, ráadásul a kiállításainkat megelőzően egy támadásunkat „fantom” kézpassz miatt állították meg… Pedig egyébként sem volt túl sok akciónk, mindössze ötször lőttünk kapura, míg az ellenfél 13-szor. Viszont a hátrányokat szépen kivédekeztük, csak az öt az öt elleni játékra alig maradt idő, sőt utána a speciális egységekben nem szereplőket is be kellett tenni más sorokba, hogy kapjanak jégidőt, a többiek meg fújhassanak egyet.

A fordulás után is a speciális egységek dolgoztak, szerencsére már a mi előnyöseink is. Hirtelen két fórt is kaptunk, ebből 0:48-ig dupla előnyben támadhattunk, ami nyomban gyümölcsözött: Szirányi Bence lőtt a jobbhátvéd helyéről, a kapuelőtérben küzdő Kóger Dániel beletette az ütőjét a korongba, így a röppályát változtató pakk besurrant! 0–1

Jellemzőnek tűnt, hogy az első két játéknaphoz képest sokkal többet blokkolnak a mieink, ugyanakkor jelentősen lecsökkent a lövésszámunk, ami viszont lehetett annak is az eredménye, hogy Dél-Korea a két győzelmét ellentámadásokra alapozta, 21, illetve 22 lövésből szerzett 2, illetve 5 találatot (20.9 százalékkal utcahosszal vezetve a lövéshatékonysági rangsorban), azaz nem volt tanácsos fejetlenül támadni ellene, majd hagyni kontrázni. Ehhez jött még, hogy a mieink 51 és 29 lövésből szereztek eddig 5, illetve 1 találatot (ez 7.5 százalék), azaz a lövésszám még nem garantálja a sikert. Mindenesetre a második játékrészben is Dél-Korea próbálkozott többet: a harmadban 10–12, összességében 15–25 volt e mutató a második szünetben, de nagyobb gond volt, hogy az állás meg 1–1 lett, mert Bálizs hiába védett kiválóan, egy kipattanó éppen az őrizetlen Kim Ki Szung elé pottyant a kapu előtérben, és ő belőtte, Galló Vilmos közelije ellenben a felső vasról csattant tovább…

…és folytatódott a balszerencsénk, mert ismét kaptunk egy hátrányt, jogtalanul. Ezt természetesen kivédekeztünk, de aztán egyenlő létszámnál Sin Szang Hun a kék vonalról rálőtte a korongot a palánkra, hogy aztán mandinerből kapura küldje, a pakk meg Bálizs felszerelésén találjon egy épp elegendő méretű lyukat. 2–1

Az már csak az idegeinket rojtozta, hogy Mike Dalton kapus és a hátvédei is nekimentek olykor a kapunak, amely kiugrott a helyéről, vagy amikor a jégkorongtól teljesen idegen padlón fekvést adott elő Eric Regan, hogy ajakjegeléssel meggyógyítsák a padon.

A kegyelemdöfést a jellemző kontrából Szin Szang Vu adta meg öt perccel a vége előtt. 3–1

Dél-Korea immár három mérkőzésből hármat megnyerve vezeti a táblázatot, és legközelebb a ma este Ukrajnát Daniel Woger góljával legyőző Ausztriával találkozik, míg a mieink Lengyelországgal folytatják csütörtök délután.

3. HARMAD

60. perc: Vége a meccsnek, Dél-Korea is legyőzte a magyar csapatot. 1–3
60. perc: Hári
kígyózott át remekül a védelmen, a kapu mögül visszatette, Sarauer ütője alatt azonban elsuhant a korong.
59. perc:
Továbbra is kapus nélkül támadunk, a koreaiak viszont nem tudták eddig bevenni távolról a kapunkat.
59. perc:
Letelt az emberelőny, nem sikerült közelebb férkőznünk.
58. perc: Bartalis
lövése sem találta el a kaput.
57. perc: Dansereau
lövését védte most Dalton, de maradt nálunk a korong. Megint Dansereau lőtt, ez is lepattant.
57. perc:
Elhoztuk a korongot a buli után. Szirányi lövése nem jött ki Daltonról.
57. perc: Lehoztuk a kapust. Óriási a kockázat.
57. perc:
Emberelőnybe kerültünk, mert Cso Min Ho ment a büntetőpadra.
56. perc: GÓL, ALIGHANEM ELDŐLT.
Kettő az egyben hozták ránk a korongot a koreaiak, hiszen kitámadtunk, Szin Szang Vu hozta fel, de nem passzolt, hanem remekül lőtt a kapu bal oldalába. 1–3
55. perc:
Sokkal több a koreai lövés, most azonban Szirányi lőtt a rövid sarokra, Dalton megállította a korongot.
55. perc: An Dzsin Hui
nagy lövését Bálizs védte a jobb sarok elől. Nem sokkal később megint An került helyzebe, de egy az egyben Bálizzsal fölé lőtt.
54. perc: Cso Min Ho
maradt egyedül a kapunk előtt, óriási lövését Bálizs védte.
54. perc:
Kiegészültek a koreaiak, előtte még felborították a kapujukat, de nem minősítették szándékosnak az esetet.
53. perc:
Futunk a pénzünk után, Szirányi lövése lepattant.
53. perc: Wehrs
lövésénél jó volt a koreai blokk.
52. perc:
Gyorsan felálltunk, de Dansereau lövése után Pak kivágta a korongot.
51. perc: Dansereau
remek csellel került helyzetbe, visszarántották, Young ment ki a büntetőpadra. Ezt be kellene lőni.
50. perc: Szo Jong Dzsun
nagy lövését Bálizs kiütötte.
49. perc: Újabb kiállítás. Nagyot
küldték ki két percre. A közönségnek nem tetszett a dolog, jogtalannak ítélték.
48. perc: Erdély
lőtt balról, de Dalton könnyen rátenyerelt.
Rendkívül peches gól volt, de ez senkit sem vigasztal…
47. perc: GÓL. MÁR A KOREAIAK VEZETNEK. Sin Szang Hun
lőtte be a korongot a harmadba, a palánkról visszapattant, éppen elé, éles szögből kapura tette, és a korong valahogy Bálizs lábáról becsusszant a hálóba. 1–2
46. perc: Magosi
próbálkozott éles szögből lőni, remélte, hogy esetleg Csányi beleér, de nem így történt.
45. perc: Dansereau
lövése mellé szállt.
44. perc: Szirányi
nagy lövése egy védőről lepattant, Erdély ott sertepertélt, de nem jutott lövéshez.
43. perc:
Kétszer is sikerült kiütni, nem tudtak felállni a koreaiak. Le is járt az emberelőnyük.
42. perc: Swift
nagy lövése kijött Bálizsról, de maradt náluk. Felálltak, de Cso Min Ho nagyon mellé lőtt.
42. perc:
Kivédekeztük az emberhátrányt. De ez nem lesz elég, mert Stipsiczet küldték ki bottal akasztásért. Jogosan.
41. perc: Kim Szang Vuk
lövése nem találta el a kapunkat. Még 12 másodperc az emberhátrányból.
41. perc:
Még mindig tart az emberhátrányunk.
41. perc: Elkezdődött a harmadik harmad.

2. HARMAD

40. perc: Vége a második harmadnak, egy-egy gól, és még mindig döntetlen. 1–1
40. perc: Sin Hjung Jun
óriási helyzetbe került, egy csel után lőhetett, Bálizs alatt átcsorgott a korong, de Szirányi óriásit mentett.
40. perc:
Gyorsan felálltak a koreaiak, nem tudtunk felszabadítani, Swift lövését védte lábbal Bálizs.
39. perc:
Eladott korong után Bálizs védett kiválóan, de Sagert odacsapott, mehetett ki két percre.
39. perc: Galló
próbálkozott egyéni akcióból, bemutatott egy szép cselt, de a lövésbe már nem tudott erőt adni.
38. perc:
Kiütötték a koreaiak, de gyorsan visszaszereztük. Újra felálltunk, Szirányi nagy lövése lepattant a védőkről.
37. perc: Felálltunk, Wehrs vállalkozott lövésre, de Dalton remekül fogta a korongot.
37. perc:
Zavarodottság volt a védelmünkben, de mi kerültünk emberelőnybe, és az előre húzódó Plante szabálytalanul ütközött Bálizzsal, kiküldték.
36. perc: GÓL. EGYENLÍTETT KOREA. Kim Szang Vuk
adta remekül vissza a korongot a kapu mögül, éppen Kim Ki Szung elé, aki közelről a kapuba lőtt. 1–1
35. perc: Swift
remek átadása után megint Pak Vu Szang tűnt fel a jobb oldalon, de a lövését Bálizs remekül védte. Utána sem szabadult fel a kapunk, Plante lőhetett távolról, de Bálizs ezt is fogta.
34. perc: Sin Szang Hun
került óriási helyzetbe, de az utolsó pillanatban még odaért Csányi, és a lövés után már csak vánszorgott a korong Bálizsig.
34. perc:
Támadásban maradtunk, ezúttal Szirányi lőhetett, de kicsivel mellé.
33. perc: EJ, KAPUVAS!
Korongot szereztünk az ellenfél harmadában, Erdély becselezte magát, majd a lepattanó korongra Galló csapott le, és közelről a kapuvasat találta el!
32. perc: Stipsicz
durrantotta rá, de Dalton védett.
31. perc: Sin Szang Hun
lövése lepattant, Sarauer indulhatott, de lövés nem lett a vége.
30. perc:
Most alaposan beszorultunk, Plante lövése átjutott a védőkön, de Bálizsról kijött. Tilosra ütöttük.
29. perc:
Beszorítottak bennünket a koreaiak, de sikerült kiütni a korongot Hári blokkja után.
28. perc: Erdély
szerzett korongot az ellenfél harmadában, majd nagy lövésre vállalkozott, de a löket elment a bal alsó mellett.
27. perc: Regan
lőtt a kék vonalról nagyon szabadon, de szerencsére mellé.
26. perc: Hári
hozta be a harmadba, Bartalishoz játszott, aki korongot vesztett. Letelt az emberelőnyünk.
25. perc:
Felálltunk, meleg percek a koreaiaknak, de nem bánjuk. Végül csak kiütötték a harmadból.
25. perc:
Több mint másfél percig még emberelőnyben támadhatunk.
24. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Vezetünk!
Szirányi lőtt távolról, Kóger a kapu előtt beletette az ütőjét a korong útjába, és máris gól. 1–0
24. perc: Öt a három ellen támadtunk, és sikerült!
24. perc:
Végre felálltunk, és újabb kiállítást fújtak be a koreaiaknál. Ezúttal Li Jung Dzsunt küldték ki magas botért.
23. perc:
Fél perc eltelt a kiállításból, de a koreai harmadba sem tudtuk bevinni a korongot. Amikor meg sikerült, akkor les.
23. perc: Emberelőnybe kerültünk, Young
jutott a kiállítás sorsára.
23. perc:
A magyar közönség rendületlenül szurkol, ebben nincs hiba. Sagert szúrta rá a bal alsóra, Dalton viszont biztosan védett.
22. perc:
Kicsit megnyomták a harmad elejét a koreaiak, nem tudtunk felszabadítani, de aztán Pak Vu Szang lövése után Bálizs fogta meg a korongot.
21. perc: Elkezdődött a második harmad.

1. HARMAD

20. perc: Vége az első harmadnak, sok lehetőségünk nem volt, de a koreaiak sem jártak sikerrel. 0–0
20. perc:
Tilos felszabadítás után buli jöhetett a koreai harmadban, amely után néhány jó passz ellenére lövésig nem jutottunk.
19. perc:
Az emberhátránynak vége, de a koreai támadásoknak nem. Bálizs viszont figyelt, és rátenyerelt a korongra.
18. perc: ÓRIÁSI KOREAI LEHETŐSÉG! Pak Vu Szang
találta magát a kapunk előtt, de Bálizs bravúrral védte a közeli próbálkozást.
18. perc: Kim Von Dzsung
tette ravaszul a bal kapuvas közelébe a korongot, de Bálizs rátenyerelt.
17. perc: Sin Szang Hun
a kapus előtti zónában ténfergett, ezért kihozták a bulit a harmadunk elé.
17. perc:
Kiütöttük a korongot, de jöttek vissza a koreaiak, és fel is álltak.
16. perc: Szo Jong Dzsun
tette kapura a buli után, de Bálizs védett.
16. perc:
Hiába volt buli a koreai harmadban, nem tudtuk megtartani a korongot, ráadásul gyorsan indult az ellenfél, Sagert szabálytalankodott Kim Szang Vukkal.
15. perc:
Azért most már magyar helyzetet is megnéznénk...
14. perc:
Sikerült megúszni a második emberhátrányt is.
14. perc: Regan
lövése a blokkról jött ki, aztán az újabb próbálkozás után felült a korong a hálóra, buli.
13. perc:
Egy emberelőnye letelt a dél-koreai csapatnak. Így is folyamatosan a kapunk előtt a korong, de végül Benk kiütötte a harmadból.
12. perc:
A buli után náluk maradt a korong, ráadásul újabb kiállítás lesz nálunk. Teljesen felesleges volt. Nagy Krisztián ment ki magas botért.
12. perc:
Ezúttal sikerült felállniuk, türelmesen keresték a lövőhelyzetet, majd Kim Szang Vuk lövése után fölé perdült a korong a pályán kívülre.
11. perc:
Kétszer is kiütöttük a harmadunkból a korongot, nem tudtak felállni a koreaiak.
11. perc: Kiállítás nálunk.
Megint a támadó harmadban. Benket küldték ki lökésért.
10. perc: Magosi
kerülte meg a kaput, úgy akart gólt lőni, de nem sikerült.
10. perc:
Nem tudtuk kiütni a korongot a harmadból, visszapattant Kim Ki Szung elé, akinek kellemetlen lövését szépen védte Bálizs.
9. perc: Kógernél
kézzel irányított korongot láttak, pedig most mi támadtunk.
8. perc:
Eladott korong után Sin Szang Hun lőhetett veszélyes helyről, de Bálizs védett.
7. perc:
Beszorultunk a kapunk elé, és nagy szerencsénk volt, mert a kapunk előtt elütött a korong fölött Kim Ki Szung.
5. perc: ÓRIÁSI HELYZET!
Nagy vette észre, hogy a jobb oldalon szabadon maradt Galló a koreai kapu előtt, adta is a korongot, csakhogy Galló kis igazítás után Daltonba lőtt.
4. perc: Regan
lepődött meg egy pillanatra, hogy elé perdült a korong, de nem sokáig gondolkozott, hanem lőtt, de szerencsére mellé.
4. perc: Magosi
kerülhetett volna helyzetbe, de az utolsó pillanatban kibillentették az egyensúlyából.
3. perc: Pak Vu Szang
lőtt jobbról, de végül kaput nem talált.
2. perc: Bálizs
volt a helyén, pedig Li nagyon felgyorsított a kapunk előtt, de a piszkálása nem jutott a kapunkba.
1. perc: Kóger
kínálta meg a kapust egy megpattanó lövéssel, de szerencséje volt Daltonnak.
1. perc:
Beszorítottuk egy ideig a koreaiakat, de lövésig nem jutottunk.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a magyar csapat fehér-feketében, a koreai kék-feketében játszik.

ELŐZMÉNYEK

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a 2017-es divízió 1/A jégkorong-világbajnokság 3. fordulójánakMagyarország–Dél-Korea összecsapása. Tartsanak velünk!

Az osztrákok elleni vereségnek a vesztett pontokon kívül más nem várt hozadéka is volt, mert a magyar válogatott támadója, Vas János bordasérülés miatt nem léphet pályára a dél-koreaiak elleni kedd délutáni mérkőzésen.

A csatár az osztrákok elleni 3–1-es vereséggel végződött meccsen sérült meg, de így is végigjátszotta a találkozót.

A szakvezetőség így részben szükségből, részben saját döntéséből átalakítgatta a sorokat, csak a Kóger D., Sarauer, Dansereau maradt érintetlen. A bekkpárok is azonosak, viszont a kapuban Bálizs kezd. Ez azért érdekes, mert amikor legutóbb találkoztunk Dél-Koreával, idén február 10-én Gojangban, akkor 5–2-re nyertünk, és Bálizs 33/35, 94.3 százalékkal védett. A góljainkat Galló (2), Nagy Krisztián (2) és Erdély szerezte.

ELLENFÉLNÉZŐ

DÉL-KOREA (23.)
Legutóbbi eredményünk: 5–2 (2017. február 10., Gojang)

A legelsőként érkeztek meg Kijevbe, továbbá, jövőre náluk lesz a téli olimpia, ezért csúcsra járatják a hokiprogramot. Ennek alapeleme a honosítás. Amikor februárban találkoztunk a Távol-Keleten, öt észak-amerikai volt a keretükben (most hat van), továbbá az edzőpáros is kettős állampolgár. A kapitány Jim Paekként, a segédje Richard Parkként ismerős a nagyvilágban, mindkettő veretes NHL-múlttal büszkélkedik. Az említett téli mérkőzésünket 5–2-re megnyertük, de előtte novemberben Budapesten meg ők győztek 3–2-re, úgyhogy a vb-n sem lesz könnyű dolgunk.

A további ellenfeleinkről minden fontos információt megtalál ide kattintva!