Két jó harmad nem elég – osztrák siker emberfórokkal

2017.04.24. 19:35
Akcióban a mieink (Fotó: Fényes Gábor/MJSZ)
Az Ukrajnában zajló divízió 1/A-világbajnokság 2. fordulójában a magyar válogatott Ausztriával találkozott. Az ukránok elleni győzelem után az osztrákokat nem sikerült megvernünk, pedig az első két harmad képe alapján reális volt a remény. A harmadik harmadban azonban mindkét emberelőnyüket belőtték az osztrákok, a magyar csapat pedig nem tudott újítani, így magyar szempontból vereséggel folytatódott a világbajnokság.

JÉGKORONG, DIVÍZIÓ 1/A-VILÁGBAJNOKSÁG
2. FORDULÓ

AUSZTRIA–MAGYARORSZÁG 3–1 (1–1, 0–0, 2–0)
Kijev. V:
Ansons (lett), Tufts, Bowles (mindkettő amerikai), Pardatscher (olasz)
AUSZTRIA: STARKBAUM – L. Viveiros, S. Ulmer – HEINRICH 1, SCHUMNIG (2) – Schlacher, Strong – Kirchschläger, Duller; Lebler, Hundertpfund, Ganahl – T. RAFFL 1, KOMAREK (3), HOFER 1 – Haudum, Rauchenwald, Woger – M. Ulmer, Obrist, Spannring. Szövetségi kapitány: Roger Bader
MAGYARORSZÁG: Rajna – Sagert, Szirányi B. – Stipsicz, Wehrs – Gőz, Varga A. – Garát; Vas J., Hári J., Galló V. – Kóger D., Sarauer, Dansereau 1 – Erdély (1), Bartalis (1), Magosi B. – Benk, Nagy K., Csányi – Terbócs. Szövetségi kapitány: Rich Chernomaz
Gólok. 3:51: T. Raffl (Komarek – emberhátrány, 1–0). 6:23: Dansereau (Erdély – emberelőny, 1–1). 44:33: Hofer (Schumnig, Komarek – ee., 2–1). 47:21: Heinrich (Komarek, Schumnig – ee., 3–1)
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Kapusok: Starkbaum 96.6%, ill. Rajna 89.3%
Lövések: 28 (8, 9, 11) , ill. 29 (9, 12, 8)
Időkérés: –, ill. 57:26
Emberelőnyök: 4/2 (2/0, –, 2/2), ill. 4/1 (4/1, –, –)
Büntetéspercek: 8 (8, –, –), ill. 8 (4, –, 4)

A SZÖVETSÉGI KAPITÁNYOK ÉRTÉKELÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Mindjárt az elején nekiugrottunk az osztrákoknak, ehhez képest az első nagy helyzet előttük adódott, de a kapuvas mentett Komarek helyzeténél. Egy perccel később, a 4. percben már az sem segített... Emberelőnyben voltunk, de hibáztunk, Raffl csapott le a korongra, megindult, és látszólag kiszorított pozícióból szépen lőtt a rövidbe. Rajna talán még nem volt bemelegedve… 0–1

Folyamatosan emberelőnyben maradtunk, sorra küldték ki az osztrákokat, és aztán a 7. percben nem is bírták ki, Dansereau lőtt balról a rövid sarokba. 1–1

Támadásban maradt a magyar csapat, de Wehrs vagy Kóger lövésénél is remekül védett Starkbaum. Az osztrákok csak szórványosan jutottak el a magyar kapuig, de lövéseiknél azért észnél kellett lennie Rajnának. A játék képe alapján vezetnünk kellett volna, de a harmad döntetlennel ért véget.

A második harmadban egészen más osztrák csapat jött ki a jégre. Beszorítottak bennünket, most már nem voltak olyan fegyelmezetlenek, és nem tették meg nekünk azt a szívességet, hogy emberhátrányba kerüljenek. Sőt, nagyjából öt perc kellett, mire egyáltalán kapura tudtunk lőni.

A kapuk azonban ritkán forogtak veszélyben, kiegyenlített volt a játék. A harmad végére megnyomtuk egy kicsit, egyre jobban fogyott a levegő az osztrákoknál, de kivédekezték a magyar helyzeteket. A harmad végére még jutott egy Bartalis-helyzet, csakhogy ez is kimaradt, így döntetlennel fordultunk az utolsó felvonásra.

A harmadik harmad elején arra vártunk, hogy az osztrákok elfáradnak, de nem ez történt. Inkább többet támadtak, mint a magyarok, ám nem tűnt úgy, hogy gondot okozhatnak. Aztán a 45. percben a támadóharmadban kaptunk emberhátrányt, amelyet igen gyorsan kihasználtak az osztrákok, mert a kapu előtt Hoferremekül találta fel magát. 1–2

Alig három perc telt el, és máris újabb gólt kaptunk. Ezúttal is emberhátrányba kerültünk, a bulit nem tudtuk elhozni, Heinrich távoli lövése pedig Rajna lába alatt vánszorgott be a kapuba. 1–3

Innentől kezdve az osztrákok rutinosan védekeztek, a magyar csapat pedig sehogyan sem tudott helyzetbe kerülni, sokszor már a támadásépítéssel is gondok voltak. Érződött a magyarokon, hogy nem erre számítottak, és nem sikerült megújulnunk. Sajnos Starkbaum is remekül védett, így hiába hoztuk le az utolsó két percben a kapust, gólt nem szereztünk.

Így aztán elvesztettük a feljutás szempontjából nagyon fontos meccset, negyven éve nyeretlenek vagyunk tétmeccsen az osztrákokkal szemben.

Legközelebb a nagyon erősnek tűnő Dél-Korea lesz az ellenfél, ráadásul mindjárt holnap, 16 órakor. Kevés az idő a pihenésre, és az ellenfél nagyon fogja szedni a korcsolyáját…

3. HARMAD

60. perc: Vége a meccsnek, nyertek az osztrákok. 1–3
60. perc: Hári
próbálkozott lövéssel, hibázott, aztán támadhattak az osztrákok, Komarek meglódult, ám csak a kapufát találta el.
59. perc:
Óriási zűrzavarban nem sikerült a kapuba küldeni a korongot, Erdély küzdött, de Starkbaum kezében maradt a korong.
59. perc: Wehrs
lövése a blokkról jött ki, Raffl a saját harmadából kapura lőtt, de mellé.
58. perc:
Sajnos kiütöttük a harmadból a korongot, nem sikerült felállnunk. Raffl helyzetbe került, de hibázott.

58. perc: Időt kért a magyar csapat. Kockáztatunk, Rajna lejött.
58. perc: Gőz
lövése jött ki a kapusról, nem sikerült összeszedni a korongot, ráadásul a kapu is elmozdult.
57. perc:
Nagyon kevés idő van hátra, éppen támadunk, ám jól védekeznek az osztrákok.
55. perc: Raffl
indult meg előre, követte ugyan a társ, de ő lőtt, méghozzá a rövid felső irányába, Rajna viszont nagyot védett.
54. perc: Hári
óriási helyzetben, kissé balról nem tudta belőni, pedig a felső sarokba szánta a korongot.
53. perc:
Többet támadnak az osztrákok, nem kerülünk helyzetbe...
53. perc: Heinrich
távoli lövése nagyon veszélyes volt, de Rajna védett.
51. perc: Dansereau
tűnt fel az osztrák kapu előtt, de ezúttal nem ment be a rövidbe szánt korong.
50. perc:
Korongot vesztettünk, Schlacher lőtt egy méreteset, Rajna viszont bravúrral védett.
48. perc: Sagert
lövése jött le a kapusról, maradt 12 percünk, ha nyerni akarunk…
48. perc: GÓL MEGINT. Ezt az emberelőnyt is belőtték. Heinrich
lövése után úgy tűnt, a kapu előtt álló Raffl beleért a korongba, amely Rajna lába alatt csúszott a kapuba. A bírók mindenesetre Heinrichnek adták a gólt. 1–3
48. perc:
Megint felálltak az osztrákok, Ulmer lövése mellément, majd Raffl beadását Rajna szedte le.
47. perc: Lebler
került nagy helyzetbe, közelről a bal alsóra célzott, Rajna védett, de közben Szirányi szabálytalankodott, kiküldték két percre.
46. perc: Ganahl
fordult be, ütemtelenül lőtt, Rajna nagy bravúrral védett.
45. perc GÓL.
Felálltak az osztrákok, nagyon közelről Rajna kettőt is védett, de harmadszor Hofer elé pattant, aki közelről a léc alá emelt. 1–2
45. perc: Emberhátrányba kerültünk. Sarauert
küldték ki bottal lökésért.
44. perc: Dansereau
lőtt váratlanul, a korong kipattant Starkbaumról, de mentettek.
44. perc: Szirányi
eladott egy korongot, de az osztrákok rosszul indítottak, így aztán túlütés lett belőle.
43. perc: HŰŰŰŰ... Spannring
került helyzetbe, bemutatott egy cselt jobbra, majd nem találta el a kaput.
42. perc: Stipsicz
találta magát helyzetben a jobb oldalon, de a lövése nem volt pontos.
42. perc: Raffl
rossz csele után Galló csapott le a korongra, lőtt is, de Starkbaum védett.
41. perc:
Helyreállították.
41. perc:
Elromlott az óra, most éppen azon mesterkednek, hogy valahogy helyreállítsák a kizökkent időt.
41. perc: Elkezdődött a harmadik harmad.

2. HARMAD

40. perc: Vége a második harmadnak, gólt nem láttunk, maradt a döntetlen. 1–1
40. perc: Bartalis
ugrott ki szólóban, ám a kapu bal oldalára tartó lövését Starkbaum védte.
39. perc:
Helyzetek nélkül telt el az utóbbi két perc, aztán Raffl kígyózott át a magyar csapaton, de mellé lőtt.
37. perc: Varga
vette észre, hogy Kóger akadályozza a kapus látását, lőtt, de nem ment be.
36. perc:
Többet van a korong nálunk, gondban azt osztrákok... Jött is a tilos felszabadítás.
36. perc:
Kétszer is lőhettünk, de a védők mindkétszer mentettek. Végül Stipsicz próbálkozott a rövid sarokra, ám a kapus védett.
35. perc:
A kapura lövések száma egyenlő, 16–16.
35. perc:
Három az egyben mehettek az osztrákok, de túlkombinálták, az ellentámadásból Szirányi lőtt, Starkbaumról kipattant a korong.
34. perc: Dansereau
lőhetett a kapuval szemben, de egy bot még odaért, így a lövés kipattant a pályáról.
34. perc:
Jó letámadás után túlütésre késztettük az osztrákokat.
33. perc: Kirchschläger
lövése a blokkról vágódott le.
33. perc: Vas
adta Wehrsnek, aki nagy lövést küldött a jobb alsó felé, de Starkbaum védett.
31. perc:
Korongot szereztek az osztrákok, Kóger azonban visszaért, és mentett. Azonnal ellentámadásba váltottunk, Szirányi került nagy helyzetbe az osztrák kapu előtt, de nem találta el a kaput.
31. perc: Sarauer
vette észre, hogy lőhet, lőtt is, de a blokkról kipattant a korong.
30. perc:
Most nem alakul ki folyamatos játék, nincs tudatos támadásépítés.
Ahogy 2015-ben Krakkóban meg 2016-ban Szentpéterváron, itt is odaadta a magyar küldöttség a szervezőknek a saját zenei playlistjét, úgyhogy a bemelegítésnél már a szokott dallamokra mozgott mindenki. A helyi DJ azonban annyira „lusta”, hogy a meccs közbeni játékmegszakításoknál is ezeket játssza…
28. perc. Benk
ment el a kapu mögött, visszatette a korongot Gőznek, aki nagy lövéssel jelentkezett, de mellélőtt.
28. perc:
Hosszasan támadtak az osztrákok, de szereltünk. Végre Terbócs lőtt távolról, ámStarkbaum könnyen védett.
26. perc: Komarek
belőtte a korongot a kapunk elé, Raffl elől azonban Rajna csapott le a korongra.
25. perc: Lebler
fonákkal lőtt viszonylag messziről, de nem volt benne veszély.
25. perc:
Megvolt az első lövésünk is, de Starkbaum védett.
A meccset a helyszínen figyeli a Dinamo Kijev magyar védője, Kádár Tamás is.
25. perc:
Egy lest azért „kiharcoltunk”. Sokkal jobban harapnak most az osztrákok, mint az első harmadban.
24. perc:
Megint osztrák lövőhelyzetnél fagyott meg a vér az ereinkben, de szerencsére nem találták el a kaput.
23. perc:
Ebben a harmadban még nem volt kapura lövésünk...
22. perc:
Túlütés után sem tudtunk felszabadítani, beszorítottak bennünket az osztrákok.
22. perc: Raffl
léphetett ki megint, de ezúttal nem találta el a kaput.
21. perc:
Heves osztrák támadásokkal indult a harmad, de aztán valahogy sikerült felszabadítanunk.
21. perc: Elkezdődött a második harmad.

1. HARMAD

20. perc: Vége az első harmadnak, jobban játszunk, de a meccs állása döntetlen. 1–1
20. perc: Magosi
lövése a blokkról jött le, aztán kiütötték. Azonnal visszahoztuk, beszorítottuk az osztrákokat, de közben véget ért a harmad.
19. perc:
Villámgyorsan felálltunk, de aztán elügyetlenkedtük a lehetőséget. Utána Kóger került lövőhelyzetbe, ámStarkbaum védett.
18. perc:
Most mi kerültünk emberelőnybe, Strongot küldték ki könyöklés miatt.
18. perc:
Lepergett az emberhátrány, de az osztrákok támadásban maradtak, Strong a kapu mögül akart gólt lőni, de Rajna védett.
17. perc:
Egy perc letelt a kiállításból, amikor felálltak az osztrákok.
16. perc: Raffl
szedte le a levegőből a korongot, majd azonnal lőtt, de kaput nem talált.
16. perc: Kiállítás nálunk... Hári
ült ki a büntetőpadra gáncsolásért.
15. perc: Hári
játszott volna Gallóhoz kisebb helyzetben, de a védők sajnos mentettek.
14. perc: Sarauer
próbálta a bal alsóba lőni a korongot a kapu háta mögül, de Starkbaum védett. Nem tudtak felszabadítani az osztrákok, Dansereau lövése alig ment mellé.
14. perc: Vas
lövése a blokkban halt el.
13. perc: Rajna
nagy védése után támadhattunk, de ezt gyorsan hatástalanították az osztrákok.
12. perc:
Veszélyes Strong-lövés után kijött a korong Rajnáról, de a védők takarítottak.
12. perc:
Korongot szereztünk, hárman is megindultak a magyarok, de Kóger nem passzolt, hanem balról a rövid sarkot vette célba, Starkbaum védett.
12. perc: Martin Ulmer
indult meg a bal oldalon, Spannringhoz játszott, aki jobbról a bal fölsőt vette célba, de Rajna védett.
11. perc:
Kézzel irányított korong miatt jöhet a buli a harmadunk előtt.
9. perc: HELYZET! Sarauer
kapott korongot, Kógert hozta játékba, aki Wehrshez passzolt, ő pedig nagy helyzetben a kapusba lőtt.
8. perc:
Most az osztrákok támadtak többet, de Galló és Vas megindult, és csak üggyel-bajjal tudták őket szerelni.
7. perc: GÓÓÓÓÓÓL! EGYENLÍTETTÜNK!
Megint Dansereau kapta a bal oldalon Erdélytől a korongot, felnézett, és passz helyett hirtelen a rövid sarokba lőtt, Starkbaumról pattant a korong a kapuba. 1–1
6. perc:
Újabb kiállítás, megint kettős előnyben játszhatunk fél percig. Lebler ment ki.
6. perc: Nagy helyzet! Dansereau
maradt egyedül a bal oldalon, kapásból lőtt, de az osztrák kapus hihetetlen bravúrral védett.
5. perc:
Felálltunk kettős előnyben, de Kóger a blokkba lőtt.
5. perc: Újabb osztrák kiállítás, Ganahl
ütötte ki a botot Dansereau kezéből, ezért küldték ki.
4. perc: GÓL! VEZETNEK AZ OSZTRÁKOK! Thomas Raffl
csapott le egy kivágott korongra, kicsit kisodródott balra, de a lövése megpattant Rajna lábán, és a rövid sarokba vágódott. 0–1
4. perc: MAGYAR EMBERELŐNY! Schlacher
ült le a büntetőpadra.
3. perc:
Felálltak az osztrákok, de sikerült kiütni Stipsicz blokkolása után a korongot a harmadból.
3. perc: KAPUVAS! Komarek k
apott nagyszerű átadást, majd egészen éles szögből a kapusvast találta el. Nem tudtunk felszabadítani, de végül Rajna ráfeküdt a korongra.
2. perc:
Az osztrákok nem tudtak felállni az első percben, és ezt nem bántuk.
1. perc:
Emberhátrányba kerültünk. Terbócs ütközött túlzott hévvel Viveirosszal.
1. perc:
Mindjárt az elején Bartalis előtt adódott helyzet, de közelről lejött a fonák.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a magyar csapat fehér-feketében, az osztrák piros-feketében játszik.

ELŐZMÉNYEK

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a 2017-es divízió 1/A jégkorong-világbajnokság 2. fordulójánakMagyarország–Ausztria összecsapása. Tartsanak velünk!