Hoki-vb: az eddigi éllovasé a torna legsúlyosabb veresége

2017.04.27. 21:54
Ausztria egy 4:17 perces rohammal állva hagyta a divízió 1/A jégkorong-világbajnokságon eddig hibátlan Dél-Koreát, és a kijevi torna eddigi legnagyobb különbségű győzelmét aratva átvette a vezetést a csoportban legyőzöttjétől.

Az első 12 perc kiegyenlített játékot hozott, de 12:09-nél Lukas Haudum megtörte a gólcsendet. 12:57-nél Brian Lebler, 16:26-nál Dominique Heinrich talált be.

A második harmadból öt perc sem tel el, amikor Konstantin Komarek gyakorlatilag eldöntötte a rendkívül sportszerű mérkőzést. Az első kiállítást a 38. percben fújták be…

Az osztrákok Steven Strong góljával nyertek 5–0-ra, és a tabella élére ugrottak.

Ha Dél-Korea pénteken Ukrajnától is kikap, kiváló kezdése ellenére elszalaszthatja a feljutást.

A Lengyelország–Magyarország mérkőzésről ide kattintva olvashat bővebben.