Hoki Erste Liga: az Újpest újrajátszást kért a Brasov ellen

MTI MTIMTI MTI
2018.02.28. 21:01
Az Újpest a Corona Brasov elleni negyeddöntős Erste Liga-párharc negyedik mérkőzésének újrajátszását kérte a hazai szövetségtől (MJSZ).

Az MJSZ honlapjának szerdai beszámolója szerint a lila-fehérek a hétfői, 5–3-as hazai sikerrel záruló brassói találkozó kapcsán éltek beadvánnyal.

A mérkőzés 39. percének 25. másodpercében a Brassó megszerezte a negyedik találatát. A gólt megelőzően az Újpest kapusa védést mutatott be, a gólt videobírózást követően ítélték meg a játékvezetők. Az Újpest álláspontja szerint a bírók tévesen döntöttek a játékhelyzet megítélése során, hangsúlyozva, hogy az eset 3–2-es állásnál döntően befolyásolta a találkozó kimenetelét, ezért a kérik a mérkőzés újrajátszását.

Az esetet csütörtökön tárgyalja az MJSZ illetékes bizottsága. A párharc állása 2–2, a következő találkozót csütörtök 18 órától játsszák Újpesten.