Erste Liga: kilencgólos meccsen nyert a DEAC a Szereda ellen

2020.10.07. 22:02
Fél tucat alkalommal örülhettek a debreceniek (Fotó: jegkorong.deac.hu)
A hazai bázisú nemzetközi jégkorongbajnokság, az Erste Liga szerdai játéknapján a DEAC 6–3-ra legyőzte az előző, a koronavírus-járvány miatt félbeszakított idényben az FTC-vel társbajnokká nyilvánított Csíkszeredát.

A mérkőzést a vendégek kezdték valamivel jobban, ám a vezetést a 7. percben a hazaiak szerezték meg Jan Dalecky találatával, majd a folytatás több kiállítást is hozott, végül a többször emberelőnybe, sőt, kettős fórba kerülő hazaiak a 19. percben Mazzag Dániel góljával megduplázták előnyüket.

A középső 20 percben elején is jobbára inkább egymással törődtek a játékosok, közel tíz perc telt el, amíg megnyugodtak a kedélyek, s Dalecky második – emberelőnyös – gólja hozta a harmadik hazai találatot, de Becze Tihamér gyorsan visszaállította a kétgólos különbséget. Két perccel később pedig egy szóló után Jakub Izacky is feliratkozott a gólszerzők közé (4–1).

A harmadik harmadban nem kellett sokat várni az újabb gólra, Dominik Novotny használta ki a vendégek kapusának bizonytalankodását (5–1), amivel eldőlt a mérkőzés. Még akkor is, ha a Csíkszereda próbálkozott közelebb zárkózni, az utolsó öt percben kétszer is betalálva (5–3). A 6–3-as végeredményt Novotny üres kapuba ütött góljával állította be a DEAC.

Filbrandt, Clint – Kloz (1), Vokla (1) – Kiss R., Sándor
Kulesov, Mazzag 1, Pesztunov – Dalecky 1 (1), IZACKY 1 (2), NOVOTNY 2 (3) – Berta, Kiss P., Szűcs – Bogesic, Kozma, Molnár D.
Edző: David Musial
CSÍKSZEREDA: Szamankov
Flinta, Kuljas – Gecse, Salló A. – Farkas T. (1), Láday – Győrfy, Szabó Zs.
Becze 1 (1), Taratuhin (1), Tousignant 1– Blackwater, Maylan, Yellow Horn – Bíró T. (1), Fodor Cs. 1, Részegh – Casaneanu, Gecse, Rokaly N.
Edző:
Jason Morgan
Kiállítások:
15, ill. 23 perc + 10 perc fegyelmi (Yellow Horn)
Kapura lövések: 32, ill. 50
David Musial:
– Örülünk a győzelemnek, de a meccs elég piszkosra sikeredett, túl sok kiállítással. Összességében jó munkát végeztünk az emberelőnyös és -hátrányos szituációkban, a lényeg pedig az itthon tartott három pont!
Hozó Levente (másodedző): – Nem lehetünk elégedettek. Az első harmadban rengeteg kiállítást kaptunk, ami megfogta a csapatot, és a védekező harmadunkban is elemi hibákat követtünk el.

1. DEAC 5 2 1 2 21–16 +5 10
2. Corona Brasov Wolves 3 2 1 12–5 +7 8
3. MAC HKB Újbuda 3 1 1 1 15–12 +3 6
4. FTC-Telekom 4 2 2 16–16 0 6
5. Sport Club Csíkszereda 3 1 1 1 14–15 –1 4
6. Opten Vasas HC 4 1 3 9–17 –8 3
7. Gyergyói Hoki Klub 3 1 2 5–9 –4 2
8. Titánok 0 0–0 0 0