Erste Liga: későn támadt fel a DEAC, az FTC-é a rangadó

H. D.H. D.
2021.01.25. 22:15
Későn támadt fel a DEAC, az FTC nyerte meg a rangadót (Fotó: DEAC)
A jégkorong Erste Liga hétfői játéknapján a listavezető FTC idegenben 6–3-ra legyőzte a tabella második helyén álló DEAC-ot.

Az FTC már az első harmadban kétgólos előnyre tett szert, ezt pedig a következő játékrészben megduplázta (0–4). A vendégcsapat a harmadik harmad elején is betalált, 5–0 után azonban nyolc perc leforgása alatt háromszor voltak eredményesek a debreceniek. Ennél többre viszont már nem futotta a házigazda erejéből – sőt a fővárosiak szereztek még egy üres kapus gólt –, így az FTC 6–3-ra megnyerte a rangadót.

A folytatás nem lesz könnyű egyik félnek sem: a DEAC erdélyi túrára indul, a Fradinak meg Újpestre kell mennie legközelebb.

JÉGKORONG ERSTE LIGA
ALAPSZAKASZ
DEAC–FTC-TELEKOM 3–6 (0–2, 0–2, 3–2)

Debrecen, zárt kapuk mögött. Vezette: Nagy A., Korbuly, Lővei P., Mokrai
DEAC: Hetényi Z. – Vokla, Kloz – Kiss R., Sándor F. (1) – Bogesics, Berta – Novotny 1, Izacky, Dalecky – Hári N., Kulesov (1), Pesztunov (1) – KISS P. (2), PISARIK 2, SZŰCS I. (1) – Molnár D., Kozma F., Mazzag. Edző: David Musial
FTC: ARANY G. – ELLERBY 1, Hegyi Á. – Tóth Gergely (1), M. Versteeg – Kärmeniemi, Sarcia – Kóger D., Nagy G. 1, Hodgman – PAVUK (2), KULMALA (2),  TÓTH A. 2 (2)  – Sági Martin 1, Hajós (1), SOMOGYI B. 1 (1) – Farkas L. (1), Roczanov, Tóth R. – Tóth Gergő. Edző: Fodor Szabolcs
Kapura lövések: 47–40
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
David Musial: – Egy hét alatt ez volt a negyedik mérkőzésünk, látszott, hogy túl sok energiát kivettek belőlünk ahhoz, hogy a Ferencváros ellen is jók legyünk. Annyi örömünk lehet, hogy a végén fel tudtunk zárkózni. Remélem, a koronavírusteszten mindenki átmegy, és teljes kerettel tudunk Erdélybe utazni.
Fodor Szabolcs: – Ötven percig majdnem tökéletesen hokiztunk, mindenki azt tette, amit kell, fegyelmezetten betartva a taktikát. Aztán ötgólos előnynél a csapat azt hitte, vége a meccsnek és már a buszon ülünk, így meleg lett a pite, de szerencsére nem égett oda.