Erste Liga: harmadonként hármat lőtt a BJAHC a DEAC-nak

2022.10.02. 20:17
Elhasalt a fővárosban a DEAC (Fotó: Várhegyi Erna/ BJAHC)
A magyar bázisú nemzetközi jégkorong-bajnokság (Erste Liga) vasárnapi játéknapján a Brassó otthonában megszerezte első győzelmét az új idényben a címvédő SC Csíkszereda. A Ferencváros a duplázó Nagy Gergő vezetésével a hajrát megnyomva győzött a Dunaújvárosi Acélbikák vendégeként, a Budapest JAHC hazai pályán alaposan kitömte a DEAC-ot, a FEHA19 pedig az Újpest ellen begyűjtötte első győzelmét.

A listavezető Ferencváros jól kezdett a Dunaújvárosi Acélbikák otthonában, hiszen Oliver Betteridge találatával négy perc játék után megszerezte a vezetést, igaz a hazaiak a második harmadban Tommi Niskanen révén egyenlítve jelezték: ezúttal nem szeretnének még egy tíz hónapig tartó nyeretlen szériát felépíteni. A záró harmad hajrájára fordulva aztán színre lépett Nagy Gergő, a zöld-fehérek csapatkapitánya, és előbb egy emberelőnyös helyzetet használt ki, majd két perccel a vége előtt megduplázta saját góljai számát, s csapata előnyét is. A zöld-fehér győzelmet végül Betteridge második találat biztosította be, a végeredményt (2–4) 26 másodperccel a vége a dunaújvárosi Horváth Ákos állította be.

Szintén idegenben nyert – jóval szorosabb mérkőzésen – a bajnoki címvédő SC Csíkszereda, amely a Brassó otthonában szerezte meg idénybeli első győzelmét. A Csík nem kezdte jól az idényt, négymeccses magyarországi túráját két rendes játékidős és két hosszabbításos vereséggel zárta. A Brassó hasonló túrával indította az idényt, és szerzett két 60 perces győzelmet, két normál idő alatti vereség mellett, ám első hazai mérkőzésén nem sok mindennek örülhetett. A három bajnoki pontot ugyanis Papp Szabolcs középső harmadban esett találatával a címvédő gyűjtötte be.

A FEHA19 is megszerezte első győzelmét, mégpedig az Újpest ellen, ami a nap meglepetésének tekinthető. A fehérváriak az első harmad végén Ambrus Csongor révén kerültek előnybe, amit Mihály Ákos a második elején megduplázott, s Benk András még ebben a felvonásban szépített, az utolsó húsz percben Mihály második – emberfóros – találata elégnek bizonyult a sikerhez, még úgyis, hogy fél perccel a vége előtt Kyle Just 3–2-re szépített.

A nap gólokban leginkább gazdag mérkőzését a MAC-ról Budapest Jégkorong Akadémia Hoki Klubra átkeresztelt csapat vívta a még nyeretlen DEAC ellen. A tabellán második BJAHC 75 másodperc után már 2–0-ra vezetett, s nyolc perc után 3–1 állt az eredményjelzőn. A középső harmadban sem állt le az ex-MAC és ismét három gólt hintett a Szuperkupát megnyerő DEAC-nak – Antek Tamás kapus számára a hatodik kapott találat után véget is ért a mérkőzés. Az őt váltó Gönczi Lajos sem úszta meg három gól alatt, a záró harmadban a remek napot kifogó, 2+3-ig jutó Ilija Culigin kiosztott két gólpasszt a duplázó Darren McCormicknak, s Joonas Uimonen is belőtt egy fóros helyzetet – a négyből a negyediket használta ki. A vége 9–3-as kiütés, a fővárosiak minden harmadban háromszor voltak eredményesek, a Szuperkupa-győztes DEAC pedig továbbra sem tud meccset nyerni rendes játékidőben.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA
FEHA19–ÚJPESTI TE 3–2 (1–0, 1–1, 1–1)
Székesfehérvár, Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, 386
néző.V:Rencz, Tóth R., Kedves, Kocsány. FEHA19:MÁRKUS – MINGAZOV1,DOLINAR / Reiter A.(1),Csollák(1)/ Farkas B., Kóger B. / Hrubo, Bajkó B. – Cizas(1),Mayer, MIHÁLY ÁKOS1/ Ambrus Cs.1,Fekete A., Keceli-Mészáros / Nagy Á., Farkas L., Grin / Alapi, Farkas I., Győrffy.Edző:Anatolij Bogdanov
UTE:Sági Máté – V. Järvinen, Kiss Dániel / Balázsi, Tornyai / Kiss Ph.(1),Pokornyi – BENK1 (1),Just1,Pereszunko(1)/ Henttonen, Kiss P., Shirley / Kovács Alex, Németh A., Szabó R. / Balogh B., Madácsi, Nemes.Edző:Virág Csaba
Kapura lövések:
24–37.
Gól – emberelőnyből:
3/2, ill. 3/0
Anatolij Bogdanov:– Tavaly tíz, idén öt meccs kellett ahhoz, hogy megszerezzük az első hárompontos győzelmünket. Büszke vagyok a befektetett munkára, hogy egynél több gólt lőttünk, és a kapusunk is kiemelkedő teljesítményt nyújtott. A speciális helyzetekben is jók voltunk, mindent összevetve jókor lőttük a gólokat, s az emberhátrányos védekezésünk nagyon jól működött ma.
Virág Csaba:– Azt kaptuk, amit érdemeltünk. Öt az öt ellen, valamint előnyben és hátrányban is jobb teljesítményt nyújtott a Fehérvár, megérdemelten győzött. Ha nem dolgozunk meg eléggé érte, akkor nem úgy pattannak a korongok, ahogy nekünk jó lenne. Nem korcsolyáztunk eleget, nem küzdöttünk eléggé, nem a játéktervünk szerint játszottunk. Elkezdtünk önfejűen, saját gondolataink alapján menni, és nem értettük, hogy ez így nem működik.

BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC–DEAC 9–3 (3–1, 3–2, 3–0)
Vasas Jégcentrum, Centerpálya, 228néző.V:Mach, Nagy A., Pallós, Balla.
BJA HC:
Kornakker – Uimonen1 (2),Szabó B.(1)/ Pozsgai(1),Garát1/ Varga K., Dóczi / Tóth P. – CULIGIN2 (3),GALOHA(3),McCormick2/ Elo, Viikilä(2),Schlekmann1/ Tóth R.1,Molnár B.(1),Djumic1 (1)/ Ádám, Weidemann, Ravasz.Edző:Kangyal Balázs
DEAC:
Antek – Jakabfy, Zalamaj / Bogesics, Szoszunov / Bukor(1),Vokla / Sándor B. – DALECKY1 (1),Mihalik A.(1),SPIRKO1 (1)/ Izacky, Mazzag, Novotny1/ Molnár D.(1),Révész M., SágiMartin(1)/ Borbát, Kozma F., Szmirnov.Edző:György József
48–30.
4/4, ill. 4/1.
Kangyal Balázs:
–A kilenc gól nyilván egy edzőnek nagy melegséggel tölti el a szívét, mert nagyon jó érzés, hogy amiket sulykolsz egész héten – mint például az emberelőnyök –, abból gólokat szereznek a srácok. A jövőre nézve ez bizakodással tölt el, ugyanakkor óriási figyelmeztető jel nekünk, hogy ha mindig a két kapusunk a legjobb, akkor valamit nem csinálunk jól a védekező harmadban.
György József:
–Rossz volt a kezdés, ez nem is kérdés. Újpesten 12 másodperc, itt meg 1 perc 14 másodperc alatt „sikerült” kettő gólt is kapnunk. Igazából volt húsz percünk a második harmadban, amikor közel tudtunk volna kerülni, de nem sikerült. Nagyon ingadozott a játékunk, egyértelműen mindkét mérkőzésen meghatározó volt az, hogy rosszul kezdtünk.

DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK–FTC-TELEKOM 2–4 (0–1, 1–0, 1–3)
Dunaújváros, 270néző.V:Korbuly, Juhász G., Molnár M., Sipos.
DAB:KOVÁCS D. – Brus, Lammi / Léránt, Varga A. / Tolsztusko, Vas Márk / Erdély B., Marosi – Embrich, Ödman Hadzinikolic, Somogyi B. / NISKANEN1 (1),Szalma(1),Valtola / Dézsi Bence, Pinczés O., Szabó Cs. / Horváth Á.1,Stan, Strenk O.Edző:Niko Eronen
FTC:NAGY KRISTÓF – A. NILSSON(3),Sarcia / Boros, Szorokin / Kärmeniemi, Seregély Máté / Komáromy, Kucsma – BETTERIDGE2,Low(2),Kaijser / Kestilä, Kulmala, NAGY G.2/ Kozma D., KREISZ B.(2),Tóth A. / Bán, Galántai, Tóth Gergő.Edző:Fodor Szabolcs
Kapura lövések:32–41.
Gól –
emberelőnyből:3/0, ill. 5/1
Niko Eronen:– Szinte mindenben egy szinten voltunk ellenfelünkkel. Nagy árat fizettünk a kissé könnyű síppal befújt kiállításért, illetve az azt követő hibánkért a véghajrában, abból a Fradi megszerezte a második gólt, amitől kicsit lefagytunk, eltűnt belőlünk a vadászösztön. Ezzel együtt büszke vagyok arra, ahogyan játszottunk, fáj a szívem, hogy nem szereztünk pontot, megérdemeltük volna.
Fodor Szabolcs:– Az első két harmadban volt nálunk egy kis káosz a szisztémával kapcsolatban, ennél jobbak vagyunk, de örömteli, hogy így is győztünk. A harmadik húsz percben nagyot küzdöttek a srácok, keményen megdolgoztak a második gólért, ami a meccs fordulópontja volt. Egy kiváló Dunaújvárost győztünk le, amelynek remekelt a kapusa, és bár taktikailag fejlődhetünk, dicséret illeti meg a srácokat.

CORONA BRASOV (romániai)–SC CSÍKSZEREDA (romániai) 0–1 (0–0, 0–1, 0–0)

Brassó, 2000néző.V:Mihai, Radu (románok), Bandi (romániai), Gheorghies (román).