Egyesült Államok: fel a kiesés elkerüléséért!

2010.05.12. 23:02
Az Egyesült Államok újabb fájdalmas vereséget szenvedett (Fotó: Reuters)
Finnország 3–2-re legyőzte az Egyesült Államokat a németországi jégkorong-világbajnokságon, így továbbjutott, a D-csoport utolsó helyén végző amerikaiak pedig az alsóházban a kiesés elkerüléséért kénytelenek játszani. A B-csoportban Svájc Kanadát is megverte, így hibátlan mérleggel jutott a középdöntőbe.

FINNORSZÁG–EGYESÜLT ÁLLAMOK

A vancouveri olimpián az amerikaiak átgázoltak a finneken – az elődöntőben 6–1-re verték meg őket –, abban azonban mindkét fél egyetértett a mérkőzés előtt, hogy a mostani teljesen más összecsapás lesz.

Nem is tévedtek, bár az Egyesült Államok ezúttal is hamar megszerezte a vezetést David Moss révén, ám ezúttal ezt nem követték újabb gólok, mint Kanadában.

A finnek sokkal több lövéssel próbálkoztak, ez pedig a második harmadban vezetett először eredményre, amikor Leo Komarov egyenlített. A harmadik játékrészt egy áthozott büntetés miatt emberhátrányban kezdték az amerikaiak, Petteri Nummelin pedig ezt 18 másodpercet követően ki is használta, 2–1-re tehát már a finnek vezettek.

Az 58. percben eldőlni látszott a mérkőzés, ugyanis Sami Kapanen 3–1-re alakította az állást, ráadásul az amerikaiak emberhátrányba kerültek. Egy korongszerzés után azonban így is szépíteni tudtak, ám a hátralévő 17 másodperc már kevésnek bizonyult a számukra az egyenlítésre, így készülhetnek az alsóház küzdelmeire, a kiesés elkerüléséért kell játszaniuk.

KANADA–SVÁJC

Kanada Vancouverben csak szétlövésben tudott Svájc fölé kerekedni. Akkor Jonas Hiller parádézott a svájci kapuban, most pedig Tobias Stephan állta útját a legtöbb kanadai lövésnek, a másik oldalon viszont Chris Mason nem a legjobb napját fogta ki. Az első harmadban hat lövésből kettő, a másodikban ötből egy gólt kapott, eközben a juharlevelesek csak egyszer örülhettek – John Tavares talált be.

A záró húsz perc kanadai feltámadás helyett csak egy újabb svájci gólt hozott, így az alpesi ország válogatottja három győzelemmel jutott a legjobb 12 közé, Kanada pedig azzal vigasztalhatja magát, hogy az érmeket csak később osztják.

JÉGKORONG-VB
B-CSOPORT, 3. FORDULÓ
Kanada–Svájc 1–4 (1–2, 0–1, 0–1)
Gólszerzők: 11:47 Ruthemann (Deruns – 0–1), 14:03 Plüss (Deruns, Ruthemann – 0–2), 14:29 Tavares (Duchene, Whitney – 1–2), 21:38 Ambuhl (Romy, Josi – 1–3), 45:29 Deruns (Plüss, Ruthemann – 1–4)

D-CSOPORT, 3. FORDULÓ
Finnország–Egyesült Államok 3–2 (0–1, 1–0, 2–1)
Gólszerzők: 3:30 David Moss (Johnson – 0–1), 35:52 Komarov (Immonen, Puistola – 1–1), 40:18 Nummelin (Maenpaa – 2–1), 57:58 Kapanen (Nummelin – 3–1), 59:43 Oshie (3–2)