EBEL: végzetes volt a 2. harmad közepe a Volánnak

2016.09.30. 21:42
Hetényi Zoltán két gólt kapott, csapata hármat (Fotó: NS-archív/Koncz György)
A jégkorong EBEL alapszakaszának 5. fordulójában a Fehérvár AV háromgólos vereséget szenvedett Grazban. A házigazdák a második harmad közepén 91 mp alatt két gólt lőttek, majd az utolsó percben üres kapus góllal állították be a végeredményt.

Gólt nem, csupán négy fehérvári kiállítást hozott az első harmad, Sárpátki Tamás egymaga kettőt bevállalt. A vendégek a 2. felvonás közepéig bírták el ezt a nyomást: emberelőnyös góllal vezetést szerzett a házigazda. Paprikás lett a hangulat, páros kiállítás következett, a Graz pedig megduplázta az előnyét. A folytatásban sorra kapta a fórokat a vendégcsapat, de már elfáradva a befejezésekre nem maradt erő és koncentráció. A végén azonban így is levitték a kapuból Hetényi Zoltánt, a Graz viszont négy a hat ellen üres kapus góllal zárta le a meccset.

JÉGKORONG EBEL
ALAPSZAKASZ, 5. FORDULÓ

GRAZ 99ERS (osztrák)–FEHÉRVÁR AV 19 3–0 (0–0, 2–0, 1–0)
Graz, 2045
néző. V: Gamper, Smetana, Kaspar, Pardatscher (mind osztrák)
GRAZ: DAHM; Nash, PELECH 1 (1) – Klimbacher, WEIHAGER 1 – Unterweger, Strohmeier – Petrovitz, Trost; Ograjensek, Brophey (1), Beach – Feichtinger, MCLEAN 1 (1), SETZINGER (3) – Zusevics, Werner, Woger – Natter, Zierer, Pirmann. Edző: Ivo Jan
FEHÉRVÁR: Hetényi Z.; Owens, Makowski – Sagert, Szabó D. – Szirányi B., Manavian – Orbán A., Vincze P.; Kóger D., Vas J., Szabó P. K. – Courchaine, Sarauer, Sofron I. – B. Orban, Kocsis, Bodo – Erdély, Maylan, Sárpátki. Edző: Benoit Laporte
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
További eredmények: Znojmo–Vienna Capitals 2–4 (1–1, 1–2, 0–1); Olimpija Ljubljana–Linz 3–8 (1–1, 0–5, 2–2); Innsbruck–Salzburg 5–4 – h.u. (2–3, 2–0, 0–1, 1–0); Bozen Südtirol–Villach 2–1 (2–0, 0–1, 0–0). Csütörtökön játszották: Dornbirner–Klagenfurt 3–1 (1–0, 1–1, 1–0)

1. Vienna Capitals 5 3 2 21–13 +8 13
2. Linz 5 3 1 1 25–12 +13 12
3. Innsbruck 5 2 2 1 23–18 +5 11
4. Salzburg 5 3 1 1 19–13 +6 10
5. Graz 5 3 1 1 14–8 +6 10
6. Fehérvár AV19 5 2 1 2 10–12 –2 8
7. Villach 5 2 1 2 16–10 +6 7
8. Klagenfurt 5 2 1 2 14–10 +4 7