EBEL: söpréssel nyerte meg a bajnokságot a Salzburg

2015.04.14. 22:13
A Red Bull Salzburg 4–3-ra győzött a Vienna Capitals otthonában az osztrák jégkorong-bajnokság (EBEL) döntőjének negyedik mérkőzésén, így a párharcot 4–0-ra megnyerve elhódította a bajnoki címet.

A bécsiek két harmad után még 3–2-re vezettek, így reménykedhettek benne, hogy elkerülik a söprést a fináléban, ám a záró játékrészben a vendégek fordítottak, majd megtartották egygólos előnyüket. A tavalyi döntőt a Bozennel szemben 3–2-re elbukó Red Bull Salzburg 2011 után nyerte meg ismét az EBEL-t, összesen pedig már negyedszer bizonyult a legjobbnak a ligában (és immár ötszörös osztrák bajnok).ek fordítottak, majd megtartották egygólos előnyüket. A tavalyi döntőt a Bozennel szemben 3–2-re elbukó Red Bull Salzburg 2011 után nyerte meg ismét az EBEL-t, összesen pedig már negyedszer bizonyult a legjobbnak a ligában (és immár ötszörös osztrák bajnok).

A salzburgiak új edzővel, Daniel Ratushnyval vágtak neki az idénynek, és a kanadai szakember rögtön aranyéremmel hálálta meg a bizalmat.

EBEL
DÖNTŐ, 4. MÉRKŐZÉS

Vienna Capitals–Red Bull Salzburg 3–4 (2–1, 1–1, 0–2)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–0, a Salzburg javára