EBEL: nem termett babér a Volánnak Linzben

2014.11.25. 21:29
LoVecchio (balra) révén csak szépíteni tudott a Volán Linzben (Fotó: Mirkó István, archív)
Öt napon belül a harmadik bajnokiját játszotta az Alba Volán az osztrák jégkorong-bajnokságban (EBEL). Linzben sajnos már hamar hátrányba került a magyar együttes, és végül 5–1-es vereséget szenvedett.

A Linz egy hellyel és egy ponttal állt jobban a forduló előtt a Fehérvárnál, de nem is az ötödik hely megszerzése szempontjából volt érdekes a találkozó, hanem azért, mert egy sikerrel a Volán eltávolodhatott volna az üldözőktől.

A feladat nem ígérkezett könnyűnek, mert nem győzni járnak a csapatok Linzbe. Sajnos ezt a Volán is megtapasztalhatta, mert már a negyedik percben előnybe kerültek a négyezer néző előtt játszó hazaiak. Még alig ocsúdott fel a magyar együttes, amikor már kettővel mentek az osztrákok.

A Linz első sora a 25. percben újabb gólt hozott össze, ezzel már jelentős előnybe került a találkozón. A meccs felénél gyors gólváltás történt, a Linz negyedik találatára Jeff LoVecchio válaszolt. Négygólos hátrányban Josh Robinsont a 18 éves Kornakker Dániel váltotta a kapuban, és biztatóan mutatkozott be az EBEL-ben.

A záró játékrész hozta a legkevesebb gólt, de a Linz így is betett egy újabb találatot a közösbe, az 52. percben emberelőnyben alakították ki az 5–1-es végeredményt. A magyar csapat a mostani meccs után fújhat egy kicsit, mert legközelebb nem pénteken, hanem szombaton játszik a Bozen ellen.

JÉGKORONG, EBEL
21. FORDULÓ
BLACK WINGS LINZ (osztrák)–FEHÉRVÁR AV 19 5–1 (2–0, 2–1, 1–0)
Linz, 4000
néző. Vezette: Erd, Smetana, Kaspar, Wassmer
Linz: Ouzas – Lukas, Murphy, Ulmer (1), Moran, Lebler 1 (1) – Dorion 1, Piche, Hofer 1, Hisey, Kozek 1 (1) – Mitterdorfer, MacDonald (2), Rau, Oullette, Spannring 1 – Fechtig, Mayrhauser, Macierzynski, Gaffal, Pastl. Edző: Rob Daum
Fehérvár: Robinson (Kornakker) – Varga, Orbán, Vincze P., Benk, Bartalis – Wehrs, Szirányi B., Marino (1), Sikorcin, Kovács Cs. – Boivin (1), Ejdepalm, Banham, Sarauer, LoVecchio 1, Reiter, Tokaji, Nemes, Erdély, Kocsis. Edző: Rob Pallin
Gólok. 3:36: Kozek (MacDonald, 1–0). 7:38: Lebler (Ulmer, 2–0). 24:24: Hofer (Kozek, 3–0). 29:36: Spannring (MacDonald, 4–0). 31:39: LoVecchio (Boivin, Marino, 4–1). 51:40: Dorion (Lebler – emberelőny, 5–1)
Rob Pallin, a Fehérvár edzője:
– Sokat kivett belőlünk az előző két mérkőzés, az első két harmadban úgy tűnt, fáradt a csapat, de a harmadikban megint energikusan játszottunk. Kérdés, hogy a következő meccsen miként állunk majd kapusfronton, az mindenesetre biztató, hogy Kornakker Dániel beugróként is nagyszerűen teljesített, jól „lehozta" a mérkőzés második felét.