EBEL: nehéz meccsen győzött az AV19 a Villach ellen

2019.01.13. 20:14
Az osztrák jégkorongbajnokság, az EBEL vasárnapi játéknapján a Fehérvár AV19 3–1-re győzött a Villach ellen, ezzel ismét a felsőházi rájátszást jelentő hatodik helyet foglalja el a tabellán.

Nehéz helyzetben fogadta a fehérvári társulat az utolsó előtti helyen szerénykedő Vilachot, hiszen a sok sérült miatt csupán három sorral – meg egy féllel – állt ki az AV19. Ennek ellenére – vagy tán épp ezért – a Volánnak jól sikerült az első harmad: Hári kissé pimasz gólja után Szabó Dániel mutatott be remek cselsorozatot, amelynek végén Philipps növelte a fehérvári előnyt, igaz, a vendégek gyorsan szépítettek.

A középső harmadban aztán a hazaiak tovább növelték előnyüket: Stipsicz Bence passza után Koskikaranta ágyúzott a kékről az osztrákok kapujába, 3–1. A folytatásban és a harmadik harmadban a VSV ugyan nagy erőket mozgósított a szépítés érdekében, de Mac Carruth mindent védett, nem lehetett neki gólt lőni.

Az AV19 győzött, és mivel a Linz nagy pofont kapott Salzburgban, ismét a felsőházi rájátszást jelentő hatodik helyen áll a tabellán.