EBEL: fantasztikus fordítás, Volán-siker az élcsapat ellen

2016.12.09. 21:45
A Fehérvár AV 19 a második harmadban négygólos hátrányban volt, de képes volt talpra állni, és hosszabbítást követően 6–5-re legyőzte a tabella második helyén álló Linzet az osztrák profi jégkorongbajnokság (EBEL) pénteki játéknapján.
Hetényi Zoltán (29) parádésan védett, vezérletével fordított a Volán (Fotó: Szabó Miklós)

A linziek korai vezető góljára Justin Maylan válaszolt, de a vendégek nagyon pörögtek, két gyors találattal elhúztak az első harmad végére.

A második húsz perc kezdetén tovább romlott a Volán helyzete, Dan DaSilva bevágta harmadik gólját is, majd fél perccel később Ryan Potulny is betalált – nem egészen három perc elteltével 5–1 oda…

A Volán kapust cserélt, és a Rajna Miklóst váltó Hetényi Zoltán lehúzta a rolót! A hátralévő időben mind a 25 linzi lövést megfogta, stabil támaszt nyújtva a többieknek a felzárkózáshoz.

A második harmad derekán Andrew Sarauer kettős emberelőnyben ütötte a második fehérvári gólt, utána Reisz Áron következett, majd a záró játékrész közepén Antonin Manavian egygólosra faragta a hátrányt.

Az egyenlítő találat Sofron István nevéhez fűződött két és fél perccel a rendes játékidő lejárta előtt – egyéni akcióból remek „kulacsreptetős” gólt lőtt –, míg a hosszabbítás 29. másodpercében Chris Owens ütötte a győzelmet érő hatodik magyar gólt.

JÉGKORONG EBEL

FEHÉRVÁR AV19–LIWEST BLACK WINGS LINZ (osztrák) 6–5 (1–3, 2–2, 2–0, 1–0) – h. u.
Székesfehérvár, 3058
néző. Vezette: Fichtner (osztrák), Lemelin (amerikai), Haurum (dán), Soós
FEHÉRVÁR: Rajna (Hetényi Z.) – Schiestel (1), Manavian 1 (1) – Szirányi B., Szabó D. (1) – Orbán A. (1), Owens 1; Beauregard, Maylan 1 (1), B. Orbán (1) – Kóger D. (2), Sarauer 1, Bodó – Sárpátki, Reisz 1, Szabó P. K. – Erdély (1), Vas J. (2), Sofron I. 1 (1). Edző: Benoit Laporte
LINZ: Janny – R. Lukas, Dorion – Altmann (1), D'Aversa (1) – Kirschläger, Palin – Mayrhauser, Franz 1; Loik (1), P. Lukas, Moderer (1) – Oberkofler, Schofield, Spannring – Lebler (1), McLean (3), DaSilva 3 – Broda (1), Potulny 1, Hofer (1). Edző: Rob Daum
Benoit Laporte:
– Egymás után másodszor játsszuk el, hogy idegenben sikeresek vagyunk, mire a következő meccsen, itthon elkezdjük cifrázni a játékot. Ugyanez történt a Dornbirn ellen is. A második két harmadban már nem így játszottunk, fegyelmezetté is váltunk, és meg is nyertük a meccset. Rajnát nem azért cseréltem le, mert rosszul védett, hanem mert spórolni akartam az időkéréssel, és amúgy is a kipattanókat nem takarítottuk el rendesen. Ki kell elemeznünk ezt a három harmadot, mert nagyon különböztek. Jó csapatunk van, de nem cifrázós, ha azt csináljuk, csak átlagosak vagyunk.
Dave MacQueen: – A Fehérvár cserekapusa nagyokat védett, néhányszor kritikus pillanatban, és hiába voltak lehetőségeink a végén is, hat-öt lett oda, ez a lényeg. Nyilván öt lőtt góllal nyernünk kellett volna, de a záró harmadban nem dolgoztunk elég jól.