EBEL: a négyet vágó Bozen újra előnybe került a döntőben

2018.04.12. 23:22
Újra előnybe került a HC Bozen az osztrák jégkorongbajnokság döntőjében: az olasz együttes otthon 3–2-re legyőzte a Red Bull Salzburgot, így 2–1-re vezet a párharcban.

Bolzano (németül Bozen) 1462 nap után adott újra otthont döntőbeli mérkőzésnek, amit villámgyors góllal ünnepelt a házigazda, Alexander Egger 24 másodperc után vezetést szerzett (1–0) – más kérdés, hogy a harmadik perc legelején már a vendégek is betaláltak, John Hughes volt eredményes (1–1).

A gyors gólváltásra félórás csend következett, de ez csak az újabb lavina felvezetése volt, a 33. percben Charles Gartner (2–1), a 36.-ban pedig előbb Alexander Pallestrang (2–2), majd Alexander Petan (3–2) is betalált, így egygólos hazai előnnyel érkeztek meg a felek a záró felvonáshoz.

Ekkor hiába próbálkozott többet az osztrák együttes, újabb gólt ismét csak a Bozen szerzett, ésTravis Oleksuk találata le is zárta a meccset (4–2).

JÉGKORONG EBEL
DÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS

HC Bozen–Red Bull Salzburg 4–2 (1–1, 2–1, 1–0)
A négy győzelemig tartó párharc állása: 2–1Alexander Egger 24 másodperc után vezetést szerzett (1–0) – más kérdés, hogy a harmadik perc legelején már a vendégek is betaláltak, John Hughes volt eredményes (1–1).

A négy győzelemig tartó párharc állása: 2–1