„Ausztria ismét rosszul játszott, de közel a feljutás”

2014.04.24. 15:59
A magyar válogatott kikapott Ausztriától (Fotó: MJSZ/Mudra László)
A magyar férfi jégkorong-válogatott hősiesen küzdött Ausztria ellen a Dél-Koreában zajló divízió 1/A világbajnokságon, ám végül hosszabbításban vereséget szenvedett (4–5). Az osztrák sajtó elégedetlen volt a győztes csapat játékával, ám a legfontosabb a győzelem és az, hogy Ausztria egy újabb lépéssel közelebb került a feljutáshoz.

A kurier.at beszámolójában kiemeli, hogy a hosszabbításban nyerő osztrák válogatott nagyon közel került a feljutáshoz, és bízhat benne, hogy Japán vereséget szenved. A napilap internetes kiadása megszólaltatta többek között Thomas Koch csapatkapitányt és a parádés gólt szerző Thomas Hundertpfundot is.

„Nagyon nehéz meccs volt. Kétgólos hátrányba kerültünk, majd elkezdtünk jégkorongozni. Minél több idő telt el a mérkőzésből, annál jobban játszottunk, a hosszabbításban pedig eldöntöttük a találkozót. Ez a győzelem megmutatta a csapat igazi arcát, sohasem adjuk fel” – mondta Thomas Koch csapatkapitány.

„A legfontosabb az, hogy ismét nyertünk. Számítottunk rá, hogy nagyon nehéz dolgunk lesz. Szlovéniát is le akarjuk győzni az utolsó fordulóban, az lesz a legnehezebb meccsünk. Szlovénia a favorit. Fiatal a csapatunk, nagyon kell koncentrálnunk a védekezésre” – mondta Thomas Hundertpfund.

„Ausztria térdre kényszerítette Magyarországot” – írja tudósításában a laola1.at. A portál kiemelte, hogy az első harmadban a rengeteg magyar kapura lövés ellenére sem esett gól, majd a második harmadban született hat találatból Hundertpfund szólóját helyezte előre.

A kleinezeitung.at beszámolójában kiemeli, hogy az osztrák válogatott ezúttal sem játszott jól, ennek ellenére nagy nehezen behúzta a mieink elleni találkozót, s ezzel a tabella élére ugrott. „Ausztria akárcsak a házigazda ellen, Magyarország ellen is gyengén kezdett, az első harmadban szinte semmit sem mutatott, és Bernhard Starkbaum kapusnak sokat köszönhet.”

„Ausztria folytatta útját az elitosztály felé" – írja a diepresse.com, tálalva a mieink elleni diadalt. A portál szintén nem volt elégedett az osztrák válogatott játékával, csakúgy, ahogyan a krone.at sem. Utóbbi kiemelte a harmadik magyar gólt, amelyet hosszas videózás előzött meg.

DIVÍZIÓ 1/A VILÁGBAJNOKSÁG, GOJANG (DÉL-KOREA)
4. FORDULÓ

MAGYARORSZÁGAUSZTRIA4–5 – hosszabbítás után (0–0, 3–3, 1–1, 0–1)
V: Aniszimov (orosz), Koch (svájci), Buese (finn), Kack (svéd)
MAGYARORSZÁG: Hetényi Z. Vas M., Tokaji, Sofron, Bartalis, Hári – Szirányi B., Gröschl, Mihály Á., Nagy K., Kóger – Pozsgai, Hüffner, Benk, Sebők, Azari – Varga A., Orbán, Kovács Cs., Magosi. Szövetségi kapitány: Rich Chernomaz
AUSZTRIA:
Starkbaum – Altmann, Schumnig, Lebler, Koch, Hundertpfund – Heinrich, Schlacher, Komarek, Oberkofler, Iberer – Muhlstein, Bacher, N. Petrik, Schiechl, B. Petrik – Peter, Mitterdorfer, Fischer, S. Geier, M, Geier. Szövetségi kapitány: Emanuel Viveiros
Gólok: 27:11 Bartalis
(Szirányi – 1–0, ee.), 28:27 Sebők (Benk – 2–0), 31:50 Hundertpfund (Lebler – 2–1), 33:32 Heinrich (Koch, Hundertpfund – 2–2), 35:51 Heinrich (Hundertpfund, Koch – 2–3, ee.), 39:59 Sebők (Azari, Benk – 3–3), 47:40 Iberer (Oberkofler – 3–4), 53:51 Kovács Cs. (Magosi, Pozsgai – 4–4), 63:45 Lebler (Heinrich – 4–5, ee.)

10–2 0

Az első két helyezett jövőre a csehországi elit vb-n, az utolsó pedig a divízió 1/B osztályban szerepel.