Nemzeti Sport Online - Külföldi Foci

Nemzeti Sport Online - Magyar Foci

Nemzetisport.hu 2010.08.18 14:41 Frissítve: 2015.03.10 01:53

Kapás Boglárka ezúttal ezüstérmet nyert

Kapás Boglárka a 200 méteres pillangóúszásban szerzett aranyérme után 200 méter gyorson ezüstöt szerzett a szingapúri ifjúsági olimpián. Nguyen Anasztázia 100 méteres síkfutásban bejutott a szombati fináléba. A teniszező Babos Tímea és Zsiga Máté egyesben egyaránt vereséggel folytatta szereplését, előbbi az elődöntőben, utóbbi a negyeddöntőben kapott ki.

Kapás Boglárka másodszor ünnepelhetett érmet Szingapúrban (fotó: Action Images)

ÚSZÁS

Kapás Boglárka újabb éremmel, ezúttal ezüsttel örvendeztette meg a magyar szurkolókat Szingapúrban: 2:00.99 perces idővel másodikként csapott célba a 200 méteres gyorsúszás fináléjában Tang Ji mögött. A kínai lány a 100 méter után a 200-at is uralta, két testhosszal, 1:58.78-as idővel nyert Kapás előtt.

A 200 méter pillangó győztesének az első ötven méter nem sikerült a legjobban, az első fordulónál a hatodik volt, majd féltávnál negyedik, de a hajrában sikerült megelőznie ausztrál és amerikai ellenfelét, így másodszor is felállhatott a dobogóra Szingapúrban.

6. Chloe Francis új-zélandi + 4.40

A magyar fiú 4x100-as vegyes váltó a hetedik helyen végzett a szerdai döntőben. A mieink 3:47.27-es idővel értek célba, míg a számot 3:42.50 perccel az ausztrál válogatott nyerte meg a franciák és a németek előtt.

A magyar csapat Bernek Péter révén remekül kezdett, hiszen 100 méter után a második helyen állt, de ezt követően visszaesett és az utolsó ember, Zámbó Balázs csak a hetedik helyért csatázhatott, amelyet végül sikerült is megszerezni.

IFJÚSÁGI OLIMPIA – SZINGAPÚR 2010
A Nemzeti Sport Online külön rovatában megte- kinthetik sportolóink részletes adatlapját, a magyar érdekeltségű versenyek programját és az eseményről szóló írásainkat.

ATLÉTIKA

Nguyen Anasztázia remek, 11.89 mp-es idővel egy erős futamban a második helyen végzett a 100 méteres síkfutás selejtezőjében, és ezzel – az ötödik legjobb eredménnyel – bejutott a szombati fináléba.

Nguyen az öt selejtezőfutam közül a harmadikban állt rajthoz, és küzdelmükben hárman is 12 másodperc alatti időt értek el. A futamgyőztes Fany Chalas (Dominikai Köztársaság) 11.70-es ideje az első kör legjobb eredményének bizonyult.

A magasugrás selejtezőjében Czúth Renáta révén volt érdekelve a magyar csapat, versenyzőnk végül 170 centiméteres eredménnyel a 11. lett a tizennégy induló közül.

TENISZ

A teniszezők között Babos Tímea felemás napot tudhat maga mögött: egyesben vereséget szenvedett az elődöntőben, párosban viszont bejutott oda.

A soproni lány az egyéni elődöntőben 6:4, 6:1-re kapott ki Cseng Szaj-szajtól. Babos 4:3-ig tartotta a lépést, ezt követően azonban kínai ellenfele megnyerte az első szettet, majd a másodikban már végig dominált. Babos a harmadik helyért a szlovák Jana Cepelová ellen lép majd pályára.

Egyesben elszenvedett veresége után a belga An-Sophie Mestach oldalán javított, a magyar, belga páros nagy csatában, szuper tie-break után jutott a legjobb négy közé az Isizu Szacsi, Mutagucsi Emi duó ellen.

Babosék ellenfele az elődöntőben a Cseng Szaj-szaj, Tang Hao-csen kínai kettős lesz. .

Zsiga Máté egyéniben Damir Dzumhurral csapott össze a négy közé jutásért. Az első szettet 6:4-re vesztette el, míg a másodikban 3:3-ig fej-fej mellett haladtak a bosnyák teniszezővel, de utána Zsiga már nem tudott gémet nyerni, vagyis két szettben kapott ki.

EVEZÉS

Ugyan az Uglik Szimóna, Kiss Hella kormányos nélküli kettes mintegy hat másodpercet javítani tudott az elődöntőben elért idejéhez képest az 1000 méteres fináléban, ám a 3:40.58 perc így is csak a döntő hatodik helyére volt elég.

A fiú egypárok küzdelmében Bíró Márk végül szintén elismerésre méltó eredménnyel a hetedik helyen zárt.

KERÉKPÁR

Stubán Ferenc – harminckét induló közül – 4:31.31 perces időeredménnyel a 28. helyen végzett a fiúk egyéni időfutamában. A számot a portugál Rafael Ferreira Reis nyerte meg 3:56.64 perccel.

VÍVÁS

Az olimpia szerdai napján a vívók utoljára léptek pástra, és csapatversenyekben küzdöttek meg egymással. A versenyzőket kontinensek szerint sorolták csoportokba és a magyar Lupkovics Dóra a 3-as jelzésű európai együttesbe kapott besorolást.

Sajnos ez a társaság a negyeddöntős összecsapását elveszítette, az Amerika 1-től kikapott 30:28-ra (Lupkovics 7:4-re veszítette el a maga párharcát), így a továbbiakban a helyezésekért küzdött.
Az Amerika 2 ellen (30:28; Lupkovics 7:0-ra veszített) nyert a csapat, így jöhetett az asszó az ötödik pozícióért, ám az Európa 4-től is vereség következett (29:30; Lupkovics 7:4-re nyert), így a hatodik helyen végzett az „összetétel”.

VITORLÁZÁS

A Byte CII hajóosztályban induló Bathó Péter összesítésben a 22. helyen áll két versenynap után a vitorlások versenyében. Bathó a nap első futamán a 26. helyen végzett, a második szakaszon azonban remekelt, és harmadikként ért célba, így összetettben is sikerült előrébb lépnie.

SZÖRF

Nikl András továbbra is kiválóan teljesít a szörfösök között, hiszen a Techno 293-as osztályban nyolcadik helyről várja a verseny folytatását. Nikl a keddi első futamban 12., a másodikon az előkelő 5. helyen ért célba.

A nap harmadik szakaszát egyébként mind a vitorlásoknál, mind a szörfösöknél törölték a rossz időjárási körülmények miatt.

TORNA

Vágner Levente összetettben a 13. helyen végzett a fiú tornászok összetett versenyében. Vágner jól kezdett, a gyűrű és az ugrás után még a második helyen állt, később azonban visszaesett, így a mezőny második felében végzett a 18 résztvevő között. A számot nagy fölénnyel a japán Kamoto Juja nyerte meg.