Nemzeti Sport Online - Még több sport

Updated every 15 minutes.

Nemzeti Sport Online - Moto GP

Updated every 15 minutes.

Nemzeti Sport Online - Csapat

Updated every 15 minutes.

Nemzeti Sport Online - Egyéni

Updated every 15 minutes.

Nemzeti Sport Online - F1

Updated every 15 minutes.

Nemzeti Sport Online - Külföldi Foci

Updated every 15 minutes.

Nemzeti Sport Online - Magyar Foci

Updated every 15 minutes.

Nemzetisport.hu 2010.08.10 14:11 Frissítve: 2014.10.24 01:24

Az ifjúsági olimpia magyar érdekeltségű programja

Szingapúr ad otthont az először megrendezendő ifjúsági olimpiai játékoknak, amelyen 51 magyar sportolóért szoríthatunk. Ha minden jól megy, az esemény minden napján lesz kiért izgulnunk.

Vasárnap kezdi meg szereplését a magyar csapat (Fotó: www.mob.hu)
AZ 1. IFJÚSÁGI OLIMPIA MAGYAR ÉRDEKELTSÉGŰ PROGRAMJA 
AUGUSZTUS 14. SZOMBAT
13.00: megnyitó
AUGUSZTUS 15. VASÁRNAP
2.30: Triatlon: lányok (Dudás Eszter)
3.00: Úszás: előfutamok: fiúk 400 m gyors (Bernek Péter, Zámbó Balázs), fiúk 100m hát (Bernek Péter), 4x100 m mixed gyors
3.00: Vívás: fiú kard (Szatmári András), lány tőr Lupkovics Dóra)
3.30: Evezés: előfutamok, fiúk egypár (Bíró Márk), lányok kormányos nélküli kétpár (Kiss Hella, Uglik Szimóna)
4.00: Birkózás: fiú kötöttfogású, 58 kg, (Kránitz Adrián)
4.00: Tenisz: egyéni és páros, 1. forduló (Babos Tímea, Fucsovics Márton, Zsiga Máté)
8.00: Súlyemelés: lányok 48 kg (Berki Lilla)
9.00: Vívás: fiúk kard selejtező, elődöntő, döntő (Szatmári András), lányok tőr elődöntő, döntő (Lupkovics Dóra)
10.00: Birkózás: fiúk 58 kg helyosztók (Kránitz Adrián)
11.00: Úszás: elődöntők, döntők: fiúk 400 m gyors döntő (Bernek Péter, Zámbó Balázs), fiúk 100 m hát elődöntő (Bernek Péter), 4x100 m mixed gyors
AUGUSZTUS 16. HÉTFŐ
2.30: Triatlon: fiúk (Hankó Gábor)
3.00: Úszás: előfutamok: fiú 200 m vegyes (Szána Zsombor), lány 100 m gyors (Bucz Ágnes), fiú 100 m pillangó (Biczó Bence), lány 200 m pillangó (Ambrus Diána, Kapás Boglárka), fiú 200 m gyors (Bernek Péter, Szána Zsombor)
3.30: Evezés: fiúk egypár, lányok kormányos nélküli kétpár – reményfutamok
3.30: Tenisz: fiú egyes 1. forduló. lányok egyes 2. forduló, fiúk páros 1. forduló, fiúk egyes vigaszág (Babos Tímea, Zsiga Máté)
5.30: Birkózás: lányok 70 kg 1-3. forduló (Németh Zsanett)
7.00: Torna: fiúk selejtező, 1. csoport (Vágner Levente)
11.00: Birkózás: lányok 70 kg, helyosztók (Németh Zsanett)
11.30: Torna: fiúk selejtező, 2. csoport (Vágner Levente)
12.00: Úszás: elődöntők, döntők: fiúk 100 m hát döntő (Bernek Péter), lányok 200 m pillangó döntő (Ambrus Diána, Kapás Boglárka), fiúk 100 m pillangó elődöntő (Biczó Bence), lányok 100 m gyors elődöntő (Bucz Ágnes),
AUGUSZTUS 17. KEDD
2.30: Atlétika: lányok diszkoszvetés selejtező (Váradi Krisztina), lányok rúdugrás selejtező (Szabó Diána), fiúk diszkoszvetés selejtező (Káplár János)
2.30: Kerékpár: lányok és fiúk mountain bike (Kéri Zsófia, Fenyvesi Péter)
2.30: Vívás: fiúk tőrselejtező, 16—os tábla (Györgyi Antal)
3.00: Úszás: selejtezők: fiúk 4x100 m gyors
3.30: Evezés: fiúk egypár elődöntők (Bíró Márk), lányok kormányos nélküli kétpár elődöntők (Kiss Hella, Uglik Szimóna)
3.30. Tenisz: fiúk egyes 2. forduló, lányok egyes nyolcaddöntő, fiúk páros nyolcaddöntő, fiúk vigaszág 1. forduló (Babos Tímea, Zsiga Máté)
4.30: Torna: lányok selejtező 1. csoport (Mitykó Bianka Szabina)
4.30: Vitorlázás, szörf: Bathó Péter, Nikl András)
8.00: Torna: lányok selejtező 2. csoport (Mitykó Bianka Szabina)
12.30: Vívás: fiúk tőr elődöntők, helyosztók (Györgyi Antal)
13.30: Torna: lányok selejtező 3. csoport (Mitykó Bianka Szabina)
14.00: Úszás: elődöntők, döntők: fiúk 100 m pillangó döntő (Biczó Bence), lányok 100 m gyors döntő (Bucz Ágnes), fiúk 4x100 m gyors döntő
AUGUSZTUS 18. SZERDA
2.30: Atlétika: lányok magasugrás selejtező (Czúth Renáta), lányok 100 m előfutam (Nguyen Anasztázia)
3.00: Úszás: előfutamok: lányok 200 m gyors (Bucz Ágnes, Kapás Boglárka), fiúk 4x100 m vegyes
3.00: Vívás: vegyes csapatok
3.30: Kerékpár: fiúk időfutama (Stubán Ferenc)
3.30: Evezés: fiúk egypár döntők (Bíró Márk), lányok kormányos nélküli kétpár (Kiss Hella, Uglik Szimóna)
4.30: Vitorlázás, szörf (Bathó Péter, Nikl András)
4.30: Tenisz: fiúk egyes nyolcaddöntő, vigaszág nyolcaddöntő, lányok egyes elődöntő, fiúk páros elődöntő (Babos Tímes, Zsiga Máté)
11.30: Torna: fiúk egyéni döntő (Vágner Levente)
12.00: Úszás: elődöntők, döntők: lányok 200 m gyors (Bucz Ágnes, Kapás Boglárka), fiúk 4x100 m vegyes döntő
AUGUSZTUS 19. CSÜTÖRTÖK
2.30: Triatlon: csapatverseny (Hankó Gábor, Dudás EszterÖ
2.30: Atlétika: fiúk kalapácsvetés selejtező (Töreky Balázs), lányok kalapácsvetés selejtező (Fertig Fruzsina)
3.00: Úszás: előfutamok: fiúk 100 m gyors (Bernek Péter), lányok 100 m pillangó (Anbrus Diána), lányok 4x100 m gyors
3.30: Kerékpár: BMX – fiúk, lányok (Kéri Zsófia, Szoboszlai Patrik)
8.00: Tenisz: fiúk egyes elődöntő, lányok egyes 3. helyért, vigaszág elődöntő (Babos Tímea, Zsiga Máté)
11.30: Torna: lányok egyéni döntő (Mitykó Bianka Szabina)
12.00: Úszás: elődöntők, döntők: lányok 100 m pillangó elődöntő (Ambrus Diána), fiúk 100 m gyors elődöntő (Bernek Péter), lányok 4x100 m gyors döntő
AUGUSZTUS 20. PÉNTEK
3.00: Úszás: előfutamok: fiúk 200 m hát (Bernek Péter, Zámbó Balázs), fiúk 200 m pillangó (Biczó Bence, Szána Zsombor), lányok 400 m gyors (Kapás Boglárka, Olasz Anna), 4x100 m mixed vegyes
4.30: Vitorlázás, szörf (Bathó Péter, Nikl András)
8.00: Tenisz: fiúk egyes 3. helyért, lányok döntő, fiúk páros döntő, vigaszág döntők (Babos Tímea, Zsiga Máté)
12.00: Úszás: döntők: fiúk 200 m hát (Bernek Péter, Zámbó Balázs), lányok 100 m pillangó (Ambrus Diána), fiúk 100 m gyors (Bernek Péter), fiúk 200 m pillangó (Biczó Bence, Szána Zsombor), lányok 400 m gyors (Kapás Boglárka, Olasz Anna), 4x100 m mixed vegyes
AUGUSZTUS 21. SZOMBAT
2.00: Kajak-kenu: K1 fiú és lány selejtező (Farkasdi Ramóna, Tótka Sándor)
2.30: Atlétika: B döntők: lányok diszkoszvetés, lányok rúdugrás, fiúk diszkoszvetés, lányok 100 m síkfutás (C és D döntő)
3.30: Asztalitenisz: fiúk, lányok selejtező (Nagyváradi Mercédesz, Lakatos Tamás)
4.30: Öttusa: lányok döntő (Földházi Zsófia)
4.30: Íjászat: fiúk (Linszter Sebastian)
4.30: Vitorlázás, szörf (Bathó Péter, Nikl András)
5.30: Cselgáncs: lányok 44 kg (Batizi Barbara)
7.30: Ökölvívás: 75 kg (Harcsa Zoltán), 91 kg (Zsigmond József)
8.30: Kajak-kenu: selejtezők a negyeddöntőig (Farkasdi Ramóna, Tótka Sándor)
8.30: Tenisz: fiú egyes, döntő
11.30: Torna: szerenkénti döntők: fiúk talaj, lólengés, gyűrű - lányok ugrás, felemáskorlát (Vágner Levente, Mitykó Bianka Szabina)
12.30: Atlétika: A döntők: lányok diszkoszvetés, lányok rúdugrás, fiúk diszkoszvetés, lányok 100 m – A és B döntő (Váradi Krisztina, Szabó Diána, Káplár János, Nguyen Anasztázia)
AUGUSZTUS 22. VASÁRNAP
2.30: Kerékpár: lányok időfutam (Kéri Zsófia)
2.30: Atlétika: B döntők: lányok magasugrás (Czúth Réka)
2.30: Sportlövészet: fiúk légpuska (Kapás István)
3.30: Asztalitenisz: lányok, fiúk – selejtezők a negyeddöntőig (Nagyváradi Mercédesz, Lakatos Tamás)
4.30: Öttusa: fiúk döntő (Demeter Gergely)
5.00: Kerékpár: fiúk mezőnyverseny (Stubán Ferenc, Fenyvesi Péter, Szoboszlai Patrik)
5.30: Cselgáncs: fiúk 81 kg (Tóth Krisztián)
7.30: Ökölvívás: elődöntők 75 kg (Harcsa Zoltán), +91 kg (Zsigmond József)
8.30: Kajak-kenu: fiúk és lányok, döntőig (Farkasdi Ramóna, Tótka Sándor)
AUGUSZTUS 23. HÉTFŐ
2.30: Atlétika: B döntők: lányok kalapácsvetés, fiúk kalapácsvetés
3.30: Asztalitenisz: lányok, fiúk elődöntők, döntők (Lakatos Tamás)
4.30: Vitorlázás, szörf (Bathó Péter, Nikl András)
11.30: Ökölvívás: 5. helyért 75 kg
12.30: Atlétika: A döntők: lányok kalapácsvetés, fiúk kalapácsvetés (Fertig Fruzsina, Töreky Balázs)
AUGUSZTUS 24. KEDD
2.30: Sportlövészet: fiúk légpisztoly (Bartók Csaba)
3.30: Asztalitenisz: csapat selejtezők (Nagyváradi Mercédesz, Lakatos Tamás)
4.30: Öttusa: vegyes csapatok döntő (Földházi Zsófia, Demeter Gergely)
4.30: Vitorlázás, szörf (Bathó Péter, Nikl András)
11.30: Ökölvívás: 3. helyért 75 kg (Harcsa Zoltán), 91 kg (Zsigmond József)
AUGUSZTUS 25. SZERDA
2.30: Sportlövészet: lányok légpuska (Szíjj Katinka)
3.30: Asztalitenisz: csapat selejtezők az elődöntőig (Nagyváradi Mercédesz, Lakatos Tamás)
5.30: Vitorlázás, szörf (Bathó Péter, Nikl András)
7.30: Ökölvívás: döntők 75 kg (Harcsa Zoltán)
AUGUSZTUS 26. CSÜTÖRTÖK
3.30: Asztalitenisz: csapat döntő (Nagyváradi Mercédesz, Lakatos Tamás)
13.00: Záróünnepély

 

2010.08.29 12:39:38

Ifjúsági olimpia

A magyar triatlonos csapatban aranyérmes, egyéniben 5. lett Szingapúrban, a vb-n az első tízbe kerülne.

2010.08.27 11:28:08

Ifjúsági olimpia

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöke szerint bámulatos volt a szervezés, de legközelebb a legjobbak részvételére is számít.

2010.08.26 12:12:18

Ifjúsági olimpia

A nem hivatalos éremtáblázaton ifjúsági olimpikonjaink az Egyesült Államokat is megelőzik.

2010.08.25 17:00:43

Ifjúsági olimpia

Sztorik Szingapúrból: ugrott a hercegnő, érmet nyert az első szaúd-arábiai női olimpikon.

2010.08.25 13:59:03

Ifjúsági olimpia

Szijj a 14. lett légpuskában • Nikl a 12., Bathó a 19. helyen végzett a tengeren.