nemzetisport.hu 2014.11.09 16:14 Frissítve: 2015.03.28 01:43

Kuparésztvevők, figyelem!

Vasárnap este a Sport Tv Harmadik Félidő című műsorában sorsolják a Magyar Kupa negyed- és elődöntőinek párosításait és ágait. Emellett Bekő Balázs a Videoton „góltalanításának” trükkjéről is beszél.

A Vidi két pontot Kecskeméten hagyott (Fotó: Mirkó István)

Tizennégy fordulót kellett várni a labdarúgó NB I 2014–2015-ös kiírásában arra, hogy a Videoton ne tudjon gólt szerezni egy bajnokin, Kecskeméten ugyanis 0–0-s döntetlent ért el a listavezető, amely az egy pontnak köszönhetően már az első félév bajnokának mondhatja magát. És hogy mi az ellenszer a Vidi – egyébként kiválóan működő – támadógépezete ellen? Ezt Bekő Balázs, a KTE trénere bizonyítottan tudja, és ezért meghívót kapott Lipcsei Bettától és Molnár Mátyástól a Harmadik Félidőbe, hogy mindezt meg is ossza a nézőkkel.

Talán a Ferencváros szakmai stábja és a műsor sztárvendége, a Fradi-szurkoló Hevesi Tamás is árgus szemekkel figyeli majd a Bács-Kiskun megyeiek trénerét, mivel a 15. fordulóban (két hét múlva) épp a zöld-fehérek játszanak Carrillo mester tanítványai ellen. A Fradi pénteken a Bozsik József Stadionban gólokban gazdag mérkőzésen három pontot szerzett a Honvéd ellen (2–3). Sőt, az FTC a kupában is érdekelt (ott pár napja szintén a Honvéd elleni diadallal jutott tovább), ezért a klub szempontjából a negyeddöntő sorsolása is kulcsfontosságú, amelyet ezúttal is a futballshow-ban ejtenek meg. A Ferencváros mellett három másik első osztályú csapat, a Pécs, az Újpest és a Videoton, három NB II-es, a Csákvár, a Gyirmót és a Szolnok, illetve az NB III-as Kisvárda érintett még a sorozatban. Kiemelés nincs, akár két NB I-es párharc is kialakulhat.

A műsor előtt egy igazi vérbeli keleti rangadót közvetít 18.15-től a Sport2. A DVTK és a Nyíregyháza mérkőzik meg egymással, vasárnap reggelig már 8000 jegy elkelt, így a hangulatra aligha lehet  panasz. A DVTK három pontot szerezne a döntetlenek után, hogy továbbra is versenyben legyen a dobogóért, míg a Mátyus János által irányított Nyíregyháza folytatná a Haladás ellen megkezdett sorozatát, hogy végleg eltávolodjon a kieső zónától.

A Harmadik Félidő vasárnap este 20.30-tól lesz a Sport2-n.

2015.03.14 19:20:44

Harmadik Félidő nemzetisport.hu

Kivételesen szombat este, a Sport1-en jelentkezik a futballshow az NB I-es meccsdömping után.

2015.03.01 13:38:13

A ferencvárosi kötődésű Mátyus János mellett a forduló egy másik főszereplője, Kitl Miklós is vendég lesz.

2014.11.09 16:06:11

A Kecskemétet irányító Bekő Balázs a Videoton „góltalanításának” trükkjéről is beszél a Harmadik Félidőben.

2014.11.02 13:50:35

Az új győri felállás mellett szó esik a paksi csapat kiemelkedő szerepléséről is a Harmadik Félidőben.