Felkészülés: Storck ilyen gólt kérne Alabától az Eb-n is

2016.05.31. 22:26
Andreas Möller (balra) és Bernd Storck szorgosan jegyzetelt az osztrák–máltai mérkőzésen
A mieinkkel azonos Eb-csoportba sorsolt osztrák labdarúgó-válogatott felkészülési mérkőzésen 2–1-re győzött Klagenfurtban Málta ellen.

LAZARO A KIMARADÓ
Véglegessé vált Ausztria Eb-kerete. A 24 fős bő keretből a várakozásoknak megfelelően a Red Bull Salzburg 20 éves támadó középpályása, Valentino Lazaro maradt ki.

A Wörthersee Stadion üres felső szektoraiból kiindulva mérsékelt Eb-lázról beszélhetünk nyugati szomszédaink esetében. A mérkőzésre „leutazott” a magyar válogatott leogangi edzőtáborából Bernd Storck szövetségi kapitány és segítője, Andreas Möller is. Erős hazai kezdést jegyezhettek fel.

A sérüléséből felépülő Marc Janko visszatért a hazaiak kezdőcsapatába, azonban nem ő, hanem Marko Arnautovic és Alessandro Schöpf volt az, aki korai góljával gyakorlatilag bő negyedóra alatt eldöntötte a mérkőzést. A Schalkéban légióskodó Schöpf először volt kezdő az osztrák válogatottban.

ARNAUTOVIC GÓLJA

SCHÖPF GÓLJA

A legtöbbre taksált osztrák játékos, David Alaba ezúttal csak csereként állt be, de utólag valószínűleg nem bánná, ha a padon maradt volna. A 87. percben ugyanis úgy adott haza a saját tizenhatosán belül, hogy nem nézett hátra, így nem látta, hogy Ramazan Özcan a jobb oldali kapufánál áll, nem a kapu közepében, ahová Alaba rúgta a labdát. Komikus öngól lett az eredménye.

A meccsnek pedig 2–1, az osztrákok ennél valószínűleg csak jobban játszanak majd az Eb-n.

Marcel Koller csapata az utolsó felkészülési mérkőzésén Hollandiát látja vendégül szombaton, Bécsben, a kontinenstornát pedig a magyar válogatott ellen kezdi június 14-én, Bordeaux-ban.

„Azt hittem, Rambo (Özcan beceneve) a gólvonalon áll, az öngól egyértelműen az én hibám. Nyilván van még miben fejlődnünk, de tudjuk, hogy ez csak egy felkészülési mérkőzés volt. Nagy torna előtt állunk, amelyre a lehető legjobban szeretnénk felkészülni, de még meg kell találnunk a játékunk ritmusát” – nyilatkozta Alaba a mérkőzés után.

DAVID ALABA ÖNGÓLJA

EURÓPA-BAJNOKI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
AUSZTRIA–MÁLTA 2–1 (2–0)
Klagenfurt, 20 200
néző. V: Gestranius (finn)
AUSZTRIA: Lindner (Özcan, a szünetben) – Klein, Dragovic, Hinteregger, Suttner – Baumgartlinger (Ilsanker, a szünetben), Schöpf (Alaba, 63.) – Harnik (Hinterseer, 64.), Junuzovic, Arnautovic (Sabitzer, a szünetben) – Janko (Okotie, 72.). Szövetségi kapitány: Marcel Koller
G: Arnautovic (4.), Schöpf (18.), ill. Alaba (87. – öngól)

A 23 FŐS OSZTRÁK EB-KERET
Kapusok: Robert Almer (Austria Wien), Heinz Lindner (Eintracht Frankfurt), Ramazan Özcan (Ingolstadt)
Védők: Aleksandar Dragovic (Dinamo Kijev), Christian Fuchs (Leicester City), Garics György (Darmstadt), Martin Hinteregger (Borussia Mönchengladbach), Florian Klein (VfB Stuttgart), Sebastian Prödl (Watford), Markus Suttner (Ingolstadt), Kevin Wimmer (Tottenham Hotspur)
Középpályások: David Alaba (Bayern München), Marko Arnautovic (Stoke City), Julian Baumgartlinger (Mainz), Martin Harnik (VfB Stuttgart), Stefan Ilsanker (RB Leipzig), Jakob Jantscher (Luzern), Zlatko Junuzovic (Werder Bremen), Marcel Sabitzer (RB Leipzig), Alessandro Schöpf (Schalke 04)
Támadók: Lukas Hinterseer (Ingolstadt), Rubin Okotie (1860 München), Marc Janko (Basel)
Szövetségi kapitány: Marcel Koller