Öngól döntött – ha továbbjutunk, Wales vár a negyeddöntőben!

2016.06.25. 17:50
Az öngól előkészítői, Bale és Ramsey ünnepelnek (Fotó: Action Images)
Wales válogatottja jutott a legjobb nyolc közé a labdarúgó Európa-bajnokságon, miután Gareth Bale-ék egy öngóllal megverték az egyesült királysági belharcban a szintén a vártnál gyengébb teljesítménnyel előrukkoló északíreket.

LABDARÚGÓ EURÓPA-BAJNOKSÁG
NYOLCADDÖNTŐ

Wales–Észak-Írország 1–0 (0–0)
Párizs,
Parc des Princes, 44 342 néző. Vezette: Atkinson (angol)
WALES: Hennessey – Chester, A. Williams, Davies – Gunter, Allen, Ledley (J. Williams, 63.), Ramsey, N. Taylor – Vokes (Robson-Kanu, 55.), Bale. Szövetségi kapitány: Chris Coleman
ÉSZAK-ÍRORSZÁG: McGovern – Hughes, McAuley (Magennis, 84.), Cathcart, J. Evans – Ward (Washington, 69.), S. Davis, Norwood (McGinn, 79.), C. Evans, Dallas – K. Lafferty. Szövetségi kapitány: Michael O’Neill
Gólszerző: McAuley (75. – öngól)
Sárga lap: N. Taylor (58.), Ramsey (93.), ill. Dallas (44.), S. Davis (67.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Az első valamirevaló próbálkozásra a 10. percig kellett várniuk a párizsi Parc des Princes-be kilátogató szurkolóknak, ekkor Dallas a kapu jobb oldalába tartó félmagas bombáját a walesi kapus, Hennessey tolta szögletre. Újabb tíz perc elteltével megzörrent az északír háló, ám Ramsey lesről kanalazta a labdát a kapuba, így az angol Atkinson játékvezető jogosan nem adta meg a találatot.

Ward távoli lövésénél újra a walesi kapusnak kellett közbelépnie, ám ezúttal sem hibázott, és a kapu fölé paskolta a távoli kísérletet. Az első félidő második felére sem tudtak magasabb fokozatba kapcsolni a játékosok, akik így leginkább a középpályán gyűrték egymást. A játékrész végén Dallas még meglehetősen csúnyán, nyújtott lábbal rácsúszott Bale-re, de nem találta el a lábát, így sárga lappal megúszta.

A walesi válogatott első félidőben nyújtott teljesítményét jól jellemzi, hogy nem volt kaput eltaláló lövése, míg az előző, Oroszország elleni találkozóján az első játékrészben kilencszer is eltalálta ellenfele kapuját.

Az 53. percben Vokes próbálkozott fejjel Ramsey remek beadását követően, ám bólintása után a labda több mint egy méterrel elkerülte az északír kapu bal alsó sarkát. Öt perccel később az Európa-bajnokságon szabadrúgásból már két gólt is jegyző Bale állította le a labdát a kaputól huszonöt méterre, azonban félmagas lövése hiába szállt el a sorfal felett, McGovern nagyot vetődve oldalra ütötte.

A 75. percben kissé váratlanul megtört a gólcsend, Wales vezetéshez jutott: Ramsey kiugratása után Bale azonnal középre csavart a bal oldalról, és az érkező Robson-Kanu elől menteni igyekvő Gareth McAuley becsúszva, a saját kapujába továbbította a labdát – öngól. 1–0

Az utolsó tizenöt percre hiába küldte szinte mindegyik csatárát csatába Michael O'Neill, az északírek nem tudtak veszélyeztetni, így Wales 1–0-ra győzött, és bejutott az Eb legjobb nyolc csapata közé. A negyeddöntőben a vasárnapi Magyarország–Belgium összecsapás győztesével találkozik Lille-ben.

AZ EB EGYENES KIESÉSES SZAKASZA
Június 25.15.00Svájc–Lengyelország 1–1 (Shaqiri 82., ill. Blaszczykowski 39.) – 11-esekkel 4–5
Június 25.18.00Wales–Észak-Írország 1–0 (McAuley 75. – öngól)
Június 25.21.00Horvátország–Portugália 0–1 (Quaresma 117.) – h. u.