Lukaku megtalálta a góllövő cipőjét, csoportelsők az olaszok

2016.06.18. 14:50
Romelu Lukaku kétszer, a háttérben ünneplő Axel Witsel egyszer volt eredményes (Fotó: Action Images)
Az Európa-bajnokság E-csoportjában az olaszoktól vereséget szenvedő Belgium nagyon felszívta magát, és bár az első félidőben még meddő volt a fölénye, a második játékrészben alaposan móresre tanította Írországot. Romelu Lukaku kétszer is eredményes volt, és Axel Witsel is betalált. Ezzel a belgák nagy lépést tettek a továbbjutás felé.

LABDARÚGÓ EURÓPA-BAJNOKSÁG
E-CSOPORT, 2. FORDULÓ
Belgium–Írország 3–0 (0–0)
Bordeaux,
Nouveau Stade de Bordeaux, 39 493 néző. Vezette: Cakir (török)
BELGIUM: Courtois – Meunier, Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen – Witsel, Dembélé (Nainggolan, 57.) – Carrasco Ferreira (Mertens, 64.), De Bruyne, E. Hazard – R. Lukaku (Benteke, 82.). Szövetségi kapitány: Marc Wilmots
ÍRORSZÁG: Randolph – Coleman, O'Shea, Clark, S. Ward – Hendrick, Whelan, J. McCarthy (McClean, 62.), R. Brady – Hoolahan (McGeady, 71.) – Long (Keane, 79.). Szövetségi kapitány: Martin O'Neill
Gólszerző: R. Lukaku (48., 70.), Witsel (61.)

A meccs online közvetítését ide kattintva lehet nyomon követni.

21.00: Svédország–Belgium

A mérkőzés elejétől a belgák léptek fel kezdeményezőbben, az első 25 percben 65 százalékban birtokolták a labdát, de nagy helyzetig csak egyszer jutottak el. A 21. percben Kevin De Bruyne beadása után átkerült a labda a hosszú oldalon érkező Eden Hazard-hoz, aki nagy erővel a léc fölé lőtt.

A belga válogatott a legutóbbi 20 világ- és Európa-bajnoki mérkőzéséből tízszer döntetlent játszott, az első félidőt követően most is így állt a meccs.

A szünet után azonban már nem sokat kellett rá várni, hogy Marc Wilmots csapata feltörje az ír védelmet, a 48. percben a belgák teljesen megérdemelten megszerezték a vezetést. De Bruyne hozta fel a labdát a jobb oldalon, középre passzolt Romelu Lukakuhoz, aki egy átvétel után okosan a jobb alsóba helyezett. Az Everton csatára az első játékrészben nem ért labdába a tizenhatoson belül, és most is a büntetőterületen kívülről lőtt a kapuba (1–0).

Az írek nem tudtak újítani, a támadójátékuk minden ötletet nélkülözött. A 61. percben a belgák megduplázták az előnyüket, az FC Bruges-t erősítő Thomas Meunier pontos beadása után Axel Witsel bólintott a bal alsóba. A labda nem igazán ment szélre, de közelről, nagy erővel érkezett a fejes, így a kapusnak nem volt esélye hárítani (2–0). A gól nagyon hasonlított az amerikai Clint Dempsey találatához, aki az Ecuador elleni Copa América-negyeddöntőben fejelt szép mozdulattal a dél-amerikai csapat kapujába.

CLINT DEMPSEY FEJESE ECUADOR ELLEN

WITSEL FEJESE

A harmadik belga gólt megelőző támadás a „vörös ördögök" saját térfeléről indult, Jan Vertonghen játszott Meunier-hez, aki Hazard-t szöktette, a Chelsea szélsője megkerülte védőjét, sőt az asszisztenst (!) is, és elnyargalt a labdával a jobb oldalon. Középre passzolt az egyedül érkező Lukakuhoz, aki ordító helyzetben higgadtan elhelyezte a labdát Randolph mellett. 3–0

Romelu Lukaku az első belga játékos, aki Európa-bajnoki mérkőzésen duplázni tudott, és Wilmots után a második, aki nagy tornán két gólt szerzett Belgium mezében.

Az írek a hajrában becserélték Robbie Keane-t, de ettől még nem változott meg a játék képe, a belgák továbbra is uralták a meccset, és háromgólos győzelmükkel beállították az eddigi legnagyobb különbségű sikerüket világversenyen.

Az olaszok biztos, hogy csoportelsőként jutnak tovább, hiszen már csak a belgák érhetik őket utol, akik viszont az egymás elleni eredmény miatt már nem kerülhetnek eléjük. Lukakuéknak a svédekkel szemben elég a döntetlen is a második hely megszerzéséhez.