Euro 2012: Liechtenstein másodszor tört borsot a litvánok orra alá

2011.09.02. 19:01
Liechtenstein gól nélküli döntetlent ért el Litvánia vendégeként a 2012-es labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjében, az I-csoport egyetlen pénteki mérkőzésén.

A kiegyenlített első félidőt követően felbátorodtak a liechtensteiniek, több gólszerzési lehetőségük is nyílt a szünet után. A legnagyobb a 60. percben maradt ki – a már csak a kapussal szemben álló Franz Burgmeier 11 méterről a kapu fölé lőtt.

A vendégek a 75. perctől emberelőnyben játszottak – Edgaras Cesnauskis hátulról szabálytalankodott Martin Büchellel szemben –, mégis lábra kaptak a litvánok, igaz, gólt ők sem tudtak szerezni. A lefújás előtt nem sokkal kimaradt még egy-egy helyzet, maradt a 0–0. A két csapat júniusi mérkőzését Liechtenstein nyerte meg 2–0-ra.

A csoportban holnap is rendeznek egy mérkőzést, Skócia Csehország válogatottját fogadja.

EURO 2012, I-CSOPORT
LITVÁNIA–LIECHTENSTEIN 0–0
Kaunas, Dariaus ir Gireno stadion. Vezette: Johnsen (norvég)
Litvánia: Karcemarskas – Kijanskas, Zaliukas, Klimavicius, D. Cesnauskis – Panka (Savenas, 88.), Semberas – E. Cesnauskis, Mikoliunas (Papsys, 64.), Novikovas (Labukas, a szünetben) – Danilevicius. Szövetségi kapitány: Raimondas Zutautas
Liechtenstein: Jehle – Oehri (Kaufmann, 51.), Ma. Stocklasa, Mi. Stocklasa, Rechsteiner – Ritzberger, M. Büchel (Kieber, 90.), Wieser (N. Hasler, a szünetben), Burgmeier – Frick, D. Hasler. Szövetségi kapitány: Hans-Peter Zaugg
Kiállítva: E. Cesnauskis (75.)