Vb 2022: Szczesny fogadott Messivel a 11-esről – de nem fog fizetni

P. K.P. K.
2022.12.01. 12:40
A lengyel válogatott kapusa, Wojciech Szczesny a norvég TV 2-nek elárulta, a szerdai Argentína–Lengyelország (2–0) meccs alatt fogadott Lionel Messivel, hogy a játékvezető nem fog büntetőt ítélni az ütközésük után.
Wojciech Szczesny fogadott Lionel Messivel 100 euróban, hogy a játékvezető nem ítél 11-est – a lengyel kapus veszített, de fizetni nem fog (Fotó: Getty Images)

Mint ismeretes, a lengyelek kapusa, Wojciech Szczesny az argentinok elleni meccs 36. percében a tenyerével eltalálta a labdát elfejelő Lionel Messi arcát, amiért a VAR jelzése után 11-eshez jutottak a dél-amerikaiak (Danny Makkelie visszanézés után ítélt büntetőt), amit Messi kihagyott.

„Még a tizenegyesrúgás előtt beszéltem Messivel, azt mondtam neki, van rá száz euróm, hogy nem ítél büntetőt a játékvezető” – nyilatkozta a norvég Tv 2-nek Szczesny.

„Vesztettem, de nem fogok fizetni, nem hiszem, hogy aggasztja, ha nem kapja meg a száz eurót” – mondta nevetve a Juventus lengyel játékosa.

„Egy tizenegyest kivédeni, egy olyan játékossal szemben, akit a valaha volt legjobb labdarúgónak tartok, a legjobb, ami egy kapussal történhet, különösen egy világbajnokságon” – fogalmazott Szczesny a kivédett 11-es kapcsán.

„Zavar, hogy kihagytam a tizenegyest, de a hibámból megerősödve jött ki a csapat – idézte az AFP a mérkőzés után Messit. – Tudtuk, hogy az első gól megváltoztatja majd a meccset.”

AZ ÜTKÖZÉS ÉS A 11-ES

VILÁGBAJNOKSÁG, KATAR
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
C-CSOPORT
LENGYELORSZÁG–ARGENTÍNA 0–2 (0–0)
Doha, 974 Stadion, 44 089 néző.Vezette:Makkelie (holland)
LENGYELORSZÁG:
Szczesny – Cash, Glik, Kiwior, Bereszynski (Jedrzejczyk, 72.) – Krychowiak (Piatek, 83.), Bielik (D. Szymanski, 62.) – Zielinski, Swiderski (Skóras, a szünetben), Frankowski (Kaminski, a szünetben) – Lewandowski.Szövetségi kapitány:Czeslaw Michniewicz
ARGENTÍNA: E. Martínez – N. Molina, C. Romero, Otamendi, M. Acuna (Tagliafico, 59.) – Mac Allister (Almada, 83.), De Paul, E. Fernández (Pezzella, 79.) – Di María (Paredes, 59.), Messi, J. Álvarez (La. Martínez, 79.).Szövetségi kapitány:Lionel Scaloni
Gólszerző: Mac Allister (46.), J. Álvarez (67.)