Vb 2022: ikszeltek Messiék a Maradona halála utáni első meccsükön

2021.06.04. 08:01
Messi és társai Maradonára emlékeztek (Fotó: AFP)
A dél-amerikai világbajnoki selejtezők 7. fordulójában Argentína 1–1-es döntetlent játszott Chilével – Lionel Messiéknek ez volt az első mérkőzésük Diego Maradona tavaly novemberi halála óta, a találkozó előtt rá emlékeztek.

Argentína Santiago del Esteróban fogadta Chilét, a Diego Maradona tavaly novemberi halála utáni első válogatott mérkőzésén, s a„gaúchók” a találkozó előtt az elhunyt klasszis emléke előtt adóztak a válogatott mezükön lévő, Maradona portréját ábrázoló fotóval, amelynek tetejére születési éve (1960) után a végtelen jelét írták halála évszáma helyére.

A mérkőzésen Lionel Messi a 23. percben higgadtan értékesített büntetővel szerzett vezetést a hazaiaknak, majd Alexis Sánchez egyenlített szűk negyedóra múlva – ezzel Argentina veretlenül áll a második helyen, Chile a hetedik helyet foglalja el.

A többi meccsen: Uruguay gól nélküli meccset játszott Paraguayjal odahaza, míg Kolumbia 3–0-ra győzött a sereghajtó és egyedüliként nyeretlen Peru otthonában. A találkozón a hazaiak az első félidő végén emberhátrányba kerültek Miguel Trauco kiállítása után, Kolumbia az 59. percben „egyenlített”, amikor a két perccel korábban becserélt Daniel Munoz piros lapot kapott.

DÉL-AMERIKAI VB-SELEJTEZŐ
7. FORDULÓ
Uruguay–Paraguay 0–0

Argentína–Chile 1–1 (Messi 23. –11-esből, ill. A. Sánchez 36.)
Peru–Kolumbia 0–3 (Y. Mina 40., Uribe 49., Luis Díaz 55.)
KORÁBBAN
Bolívia–Venezuela 3–1
(M. Moreno 5., 83., Di. Bejarano 60., ill. Chancellor 26.)
SZOMBATON JÁTSSZÁK
02.30: Brazília–Ecuador

Az állás: 1. Brazília 12 pont/4 mérkőzés, 2. Argentína 11/5, 3. Ecuador 9/4, 4. Paraguay 7/5 (6–5), 5. Uruguay 7/5 (7–7), 6. Kolumbia 7/5 (9–11), 7. Chile 5/5, 8. Bolívia 4/5, 9. Venezuela 3/5, 10. Peru 1/5

Az első négy helyezett kijut a jövő évi, katari világbajnokságra, az ötödik pedig interkontinentális pótselejtezőt játszhat.