Vb 2022: 1994 óta először! Egy válogatott sem zárta hibátlanul a csoportkört

CS. M.CS. M.
2022.12.02. 23:10
Aboubakar eldöntötte: Brazília csak 6 ponttal zárja a csoportját, így már nem hibátlan, és nem is veretlen (Fotó: Getty Images)
Véget ért a 2022-es katari labdarúgó-világbajnokság csoportköre: az utolsó játéknap estéjén eldőlt, hogy Brazília csoportgyőztesként, Svájc másodikként jutott tovább a nyolcaddöntőbe. Mutatjuk a két péntek esti mérkőzés legérdekesebb statisztikáit – akadt bőven...

Brazília kikapott utolsó csoportmeccsén, így nincs már hibátlan csapata a 2022-es tornának. Legutóbb 1994-ben, tehát 28 éve fordult elő, hogy egyik vb-csapat sem nyerte meg mindhárom csoportmérkőzését.

Ha már brazilok: a 39 éves és 210 napos Dani Alves a legidősebb brazil válogatott játékos lett egy világbajnokságon.

Elképesztő meccset hozott a Szerbia–Svájc, a félidőben már 2–2 volt az állás (majd 2–3 lett a vége). Ilyen, hogy mindkét csapat legalább két gólt szerezzen egy vb-meccs első félidejében, 1998-ban, az angol–argentinon fordult előlegutóbb.

A szerb–svájcin Xherdan Shaqiri is betalált, a svájciak veterán kiválóságaezzel csatlakozott Cristiano Ronaldóhoz és Lionel Messihez: csak ők hárman voltak eredményesek egyaránt a 2014-es, a 2018-as és az idei világbajnokságon is.

A szerb–svájci az öt gól mellett 11 sárga lapot is hozott, ez a legtöbb a 2010-es spanyol–holland döntő óta, ott a hosszabbítással együtt 12-t láthattunk.

Vincent Aboubakar elképesztő statisztikája: Zinédine Zidane (Olaszország elleni vb-döntő, 2006) óta az első játékos a vb-ken, aki egy meccsen betalált, majd kiállították.