Vb 2018: zsinórban hat – Anglia Litvániát is lenullázta

2017.03.26. 19:55
Jamie Vardy állította be a végeredményt (Fotó: AFP)
A 2018-as világbajnoki selejtezősorozat F-csoportjának 5. fordulójában Anglia hazai pályán Jermaine Defoe és Jamie Vardy találatával 2–0-ra legyőzte Litvániát. Szlovákia legyűrte Máltát, és megelőzte a Skóciában vereséget szenvedő Szlovéniát a második helyért.

A találkozót gyászszünet előzte meg, a westminsteri terrortámadás áldozataira emlékeztek meg.

A Hart – Walker, Keane, Stones, Bertrand – Oxlade-Chamberlain, Dyer, Alli – Sterling, Defoe, Lallana kezdőcsapattal felálló angolok már az első percekben magukhoz ragadták a kezdeményezést, az első öt percben 85 százalékban birtokolták a labdát, de a játékrész során végig óriási fölényben játszottak.

Az erőfeszítések a 21. percben értek góllá, Sterling bal oldali beadását Defoe pofozta közelről a bal felső sarokba (1–0).

A játékrész hajrájában egy felívelt labdánál Hart hozta a szívbajt a szurkolókra, de kimaradt a litván lehetőség, így egygólos hazai előnnyel vonultak pihenőre a felek.

A fordulást követően hamar játékba kellett avatkoznia mindkét kapusnak, Hart könnyedén leért Slivka próbálkozására, majd Oxlade-Chamberlain 23 méteres löketét védte a levegőben úszva Setkus.

Egyre kiegyenlítettebbé vált a játék képe, az angolok Vardy és Rashford csatasorba állításával próbálták meg kicsit felrázni magukat, és a második félidő derekán erőfeszítésüket siker koronázta, Lallana finom passzát Vardy váltotta gólra, ziccerben higgadtan a bal alsóba helyezett (2–0).

Újabb találat már nem esett, így Anglia 2–0-ra nyert, és továbbra is kapott gól nélkül áll az F-csoport élén.

Sőt, Anglia immár hat meccs óta sikerrel őrzi a kapuját vb-selejtezőn, legutóbb 2013. október 11-én, Montenegró volt eredményes az akkor ennek ellenére simán, 4–1-re nyerő „háromoroszlánosok” ellen. Érdekesség, hogy ezt megelőzően szintén Montenegró talált be Anglia ellen vb-selejtezőn, napra pontosan négy évvel ezelőtt (akkor 1–1 lett).

Az összefoglaló

Szlovákia már a második percben vezetést szerzett Máltán Vladimir Weiss parádés góljával, majd a hazai egyenlítést követően 3–1-re nyert. A találkozó hajrájában mindkét csapat megfogyatkozott. A skótok a végén legyűrték Szlovéniát, így északi szomszédunk pontelőnnyel a második.

Gólszerző:
Farrugia (14.), ill. Weiss (2.), Gregus (41.), Nemec (84.)
Kiállítva: Farrugia (78.), ill. Nemec (91.)

Baki, Tofik Bahramov Stadion

Gólszerző: Nazarov (31.), ill. Schürrle (19., 81.), T. Müller (36.), Gomez (45.)

SAN MARINO–CSEHORSZÁG 06 (0–5)