Vb 2018: Dél-Korea váratlan veresége sokba kerülhet

2017.06.13. 23:05
Japán csupán 1–1-es döntetlenre volt képes Irak vendégeként a 2018-as labdarúgó-világbajnokság ázsiai selejtezőjének keddi játéknapján, amivel tovább éleződött a helyzet a B-csoportban. Ahogy az A-csoportban is, ahol Katar némi meglepetésre legyőzte Dél-Koreát.

Az iraki Mahdi Kamil 73. percbeli, óriási botladozást követő egyenlítő góljához a japán védelem hibája is kellett a semleges helyszínen, az iráni Teheránban lejátszott mérkőzésen.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Az elszórt két pont miatt Vahid Halilhodzic csapata csupán egypontos előnnyel fut neki az utolsó két fordulónak, amelyben éppen két legnagyobb riválisával találkozik: előbb Ausztráliával otthon (augusztus 31.), majd Szaúd-Arábiával idegenben (szeptember 5.).

VB-SELEJTEZŐK
ÁZSIAI ZÓNA, 3. SELEJTEZŐKÖR
B-csoport
Thaiföld–Arab Emírségek 1–1
(Thosakrai 69., ill. Ali Mabhut 93.)
Irak–Japán 1–1 (Mahdi Kamil 73., ill. Oszako 8.)

6. Thaiföld 8 2 6 4–20 2

Fordulatos meccseket hozott az A-csoport keddi játéknapja. Szíria az első félidőben vezetett Kína ellen, ám a vendégek fordítani tudtak a fordulás után mindössze hét perc leforgása alatt. A végén azonban mégis a házigazda örülhetett, ugyanis a 94. percben döntetlenre mentette a találkozót, ezzel életben tartotta kijutási esélyeit.

Ahogy Katar is, amely nagy skalpot gyűjtött: odahaza győzte le a csoport második helyén tanyázó Dél-Koreát. Dél-Korea ebben a selejtezősorozatban legutóbbi három idegenbeli meccsét elveszítette, hazai pályán viszont még nem botlott. A koreaiak a következő körben a csoportelső – és már vb-résztvevő – Iránnal találkoznak, majd zárásként Üzbegisztánnal játszanak ki-ki meccset a kijutásért.

A-csoport
Szíria–Kína 2–2
(al-Mavasz 12. – 11-esből, al-Szali 94., ill. Lin Kao 68. – 11-esből, Hszi Vu 75.)
Katar–Dél-Korea 3–2 (Halid 25., 74., Akram 51., ill. Ki Szung Jong 62., Hvang Hee Csan 70.)

6. Kína 8 1 3 4 5–9 6

A csoportokból az első két helyezett kijut a vb-re, a harmadikok pótselejtezőt játszanak egymás ellen, a párharc győztese 2017 novemberében interkontinentális pótselejtezőt játszik a CONCACAF-zóna 4. helyezettjével.