Vb 2018: döntetlen Belgrádban; Bale-ék nem vicceltek

2016.09.05. 22:42
A szerb labdarúgó-válogatott fordulatos mérkőzésen 2–2-es döntetlent játszott Belgrádban az írekkel a vb-selejtezők D-csoportjában, míg Wales 4–0-ra győzött otthon Moldova ellen.

Az írek már a 3. percben vezetést szereztek Belgrádban Jeffrey Hendrick találatával, és a második félidő közepéig tartották is előnyüket. Akkor azonban nyolc perc alatt fordított Szerbia, előbb Filip Kosztics, majd Dusan Tadics volt eredményes, utóbbi büntetőből. Mégsem született hazai győzelem, Daryl Murphynek ugyanis még volt válasza.

Wales Eb-formában játszott Moldova ellen, nem is fenyegette veszély a győzelmét. Gareth Bale előbb adott egy gólpasszt Sam Vokesnak, majd a szünet előtt Joe Allen duplázta meg az előnyüket. A második félidőben két gól született, mindkettő Bale révén. A 2014 szeptembere óta született 27 walesi gólból 14-ben főszerepet játszott Bale (vagy ő szerezte vagy ő adta a gólpasszt).

VB 2018
SELEJTEZŐ
EURÓPAI ZÓNA, 1. FORDULÓ

D-CSOPORT
Szerbia–Írország 2–2 (Kosztics 62., Tadics 69. – 11-esből, ill. Hendrick 3., Murphy 80.)
Wales–Moldova 4–0 (Vokes 38., Allen 44., Bale 50., 95.)