Vb 2018: 53 percig érett a meglepetés, majd beindult Anglia

2017.09.01. 22:39
A hajrában indult be az angol gólhenger (Fotó: AFP)
A labdarúgó-világbajnoki selejtezősorozat európai zónájának F-csoportjában Anglia magabiztosan, 4–0-ra megverte idegenben Máltát. Skócia 3–0-ra győzött Litvániában, Szlovákia pedig 1–0-ra diadalmaskodott Szlovénia ellen.

A selejtező 2. fordulójában Anglia hazai pályán csupán 2–0-ra győzte le Máltát, így annak ellenére sem lehetett feltétlenül gólzáporra számítani, hogy a „háromoroszlánosok” vezetik az F-csoportot, míg Málta az utolsó.

Nem kellett sokáig várni az első vendéghelyzetre, Harry Kane már a 4. percben ziccerbe került, ám Andrew Hogg kapus védte a próbálkozását. Bosszankodhatott a Tottenham támadója, ugyanis ezután hosszú ideig nem tudott ekkora lehetőséget kialakítani a csapata, Málta hősiesen védekezve 0–0-val kihúzta az első félidőt.

A második játékrész már sokkal inkább az angolokról szólt, ahogy telt az idő, egyre inkább elfáradtak a hazaiak. Az 53. percig bírta a máltai hátsó alakzat, ekkor Dele Ali bolondította meg a teljes védelmet, majd megtalálta a kapu előtt üresbe mozgó Kane-t, aki most nem hibázott – megszerezte a szezonbeli első találatát. 0–1

Az angol győzelem nem igazán forgott veszélyben, ám az egygólos előny korántsem volt életbiztosítás. A 86. percben aztán biztossá vált a vendégdiadal, Ryan Betrand 30 méterről vette be Hogg kapuját – ugyan a lövés szépre sikerült, hozzá kell tenni, hogy ebben benne volt a hazai kapus. 0–2

Szegény máltaiak amilyen jól tartották magukat majd egy óráig, olyannyira szétestek a ráadásra: előbb Danny Welbeck került kihagyhatatlan helyzetbe, aztán hasonlóan jó szituációból lőhetett Kane is. A vége: 0–4