Felkészülés: ünnepinek indult C. Ronaldo estéje, no de a vége…

2017.03.28. 22:41
Cristiano Ronaldo gólt szerzett szülővárosában, csapata mégis kikapott (Fotó: AFP)
Az Európa-bajnok Portugália hazai pályán 3–2-re kikapott Svédországtól a két labdarúgó-válogatott kedd esti felkészülési mérkőzésén.

A minap a mieinket vb-selejtezőn 3–0-ra legyőző portugálok amolyan felturbózott B-csapattal kezdtek – erősítésként Cristiano Ronaldóval, aki természetesen semmiképpen sem akarta kihagyni a szülővárosában megrendezett mérkőzést.

S ha már játszott, szerzett is egy gólt: Gelson Martins jobbról érkező beadását C. Ronaldo közelről, kapásból küldte a bal alsóba (1–0).

C. Ronaldo (és Gelson) benne volt a második portugál gólban is, azt azonban Andreas Granqvist szerezte – a svédek csapatkapitánya nagyon rosszul ért hozzá a jobbról középre tett labdához (2–0).

Egy kis statisztika: Funchal a 86. város, amelyben Cristiano Ronaldo gólt szerzett hivatalos klub- vagy válogatott mérkőzésen. CR7 71 gólnál tart a nemzeti csapatban, akárcsak a német Miroslav Klose, és Európában már csak ketten előzik meg: Puskás Ferenc (84) és Kocsis Sándor (75).

A második félidő hőse azonban nem a hazaiak kedvence, hanem Viktor Claesson volt: az orosz FK Krasznodar középpályása előbb akcióból, majd – miután C-t már lecserélte Fernando Santos – egy szögletet követően is betalált a portugál kapuba (2–2).

S ezzel még csak majdnem volt vége: a ráadásban Joao Cancelo is a saját kapujába ügyetlenkedte a labdát, így Svédország 3–2-es idegenbeli győzelemmel vágott vissza a három és fél évvel ezelőtti hazai, rendkívül fájdalmas, vb-pótselejtezős 2–3-ért.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
PORTUGÁLIA–SVÉDORSZÁG 2–3 (2–0)
Funchal,
Estádio do Marítimo. V: Turpin (francia)
PORTUGÁLIA: Marafona – Joao Cancelo, Luis Neto, Bruno Alves, Eliseu (Nélson Semedo, a szünetben) – Joao Moutinho (Pizzi, a szünetben), Danilo Pereira (W. Carvalho, a szünetben), Renato Sanches – Gelson Martins (André Gomes, 79.), Bernardo Silva (Éder, a szünetben), Cristiano Ronaldo (Quaresma, 58.). Szövetségi kapitány: Fernando Santos
SVÉDORSZÁG: Johnsson – Krafth (Lustig, 70.), Granqvist (P. Jansson, a szünetben), Helander (Hiljemark, 90.), Hult – Claesson, Sam Larsson (Durmaz, 67.), Johansson, Sebastian Larsson – Kiese Thelin, Nyman (M. Berg, 87.). Szövetségi kapitány: Janne Andersson
Gólszerző: C. Ronaldo (18.), Granqvist (34. – öngól), ill. Claesson (57., 76.), Joao Cancelo (93. – öngól)