Felkészülés: 1–0 helyett 0–2 – a videobíró is kellett a spanyolok sikeréhez

2017.03.28. 22:55
Felix Zwayer játékvezetőn kétszer is a videobíró segített (Fotó: AFP)
A spanyol labdarúgó-válogatott felkészülési mérkőzésen 2–0-ra legyőzte Franciaországot Párizsban. A találkozón tesztelték a videobírót, amely kiválóan működött, és amelynek segítségével Antoine Griezmann találatát érvénytelenítették, Gerard Deulofeuét pedig megadták – azok után, hogy a két partjelző tévesen ítélt.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Franciaország–Spanyolország 0–2 (0–0)
Párizs,
Stade de France. V: Zwayer (német)
FRANCIAORSZÁG: Lloris – Jallet, Koscielny, Umtiti, Kurzawa – Tolisso (Lemar, 80.), Kanté, Rabiot (Bakayoko, a szünetben) – Griezmann, Gameiro (O. Dembélé, 80.), Mbappé (Giroud, 65.). Szövetségi kapitány: Didier Deschamps
SPANYOLORSZÁG: De Gea – Carvajal, Piqué, S. Ramos, Jordi Alba (Nacho, 86.) – Koke (Ander Herrera, 74.), Busquets, Iniesta (Thiago Alcántara, 52.) – Pedro (Deulofeu, 67.), Morata (Aspas, 84.), Isco (David Silva, 53.). Szövetségi kapitány: Julen Lopetegui
G: David Silva (69. – 11-esből), Deulofeu (78.)

A találkozó felkészülési meccseket meghazudtoló iramban kezdődött. Az első nagy helyzetet a 12. percben a franciák alakították ki, ám Laurent Koscielny fejesét követően Gerard Piqué a gólvonalról kivágta a labdát. Két perccel később a vendégek részéről Andrés Iniesta csavart centiméterekkel a bal kapufa mellé.

Az első negyedórát követően a spanyolok átvették az irányítást, a mérkőzés ezen szakaszában 70 százalékban birtokolták a labdát. A 28. percben ismét Iniesta került nagy helyzetbe, ám közeli, külsővel leadott lövését Hugo Lloris hárította. A Tottenham játékosa 87. alkalommal lépett pályára a francia válogatottban, ezzel utolérte a francia kapusok között csúcstartó Fabien Barthezt.

Az első játékrész hátralévő részében is a spanyolok játszottak fölényben, de hiába passzoltak sokkal többet (408, ill. 199), nem tudtak betalálni.

Nem úgy a szünet után a franciák, akik Antoine Griezmann fejesével a 48. percben megszerezték a vezetést – legalábbis néhány másodpercig ezt hihették. Felix Zwayer játékvezető monitor előtt ülő segítője azonban visszanézte az esetet, és megállapította, hogy a gólt előkészítő Layvin Kurzawa lesről indult, így visszavonták a találatot.

Húsz perccel később az első válogatott meccsén szereplő Tiemoué Bakayoko eladta a labdát a saját tizenhatosa előterében, a néhány másodperccel korábban beálló Gerard Deulofeu betört vele a tizenhatoson belülre, ahol fennakadt Koscielnyn – tizenegyes! A büntetőt David Silva higgadtan értékesítette. Olivier Giroud hiába mutatta Llorisnak, hogy balra vetődjön, a kapus a másik oldalt választotta (0–1).

Lloris nem hallgatott Giroud-ra (Fotó: Twitter)

Alig tíz percre rá ismét Deulofeu és a videobíró került főszerepbe. Remekül felépített támadás végén Jordi Alba adott középre a bal oldalról, a Milan támadója pedig közelről a kapuba pofozta a labdát. Az asszisztens lest jelzett, de ezt az esetet is megnézték, és a visszajátszásokból kiderült, hogy a spanyol futballista Samuel Umtitivel egy vonalban indult. Működik a videobíró, 1–0 helyett 0–2!

A hajrában a spanyolok sokat cseréltek, a franciák pedig lelkesen támadtak, de nem tudtak szépíteni. A gallok közül mindenképp érdemes kiemelni a Monaco fiatal ászát, Kylian Mbappét, aki először kezdett a francia válogatottban, és a pályán töltött 65 perce alatt nagyon sok szép megmozdulással vétette észre magát, egyáltalán nem lógott ki a sorból, sőt!

A spanyolok Julen Lopetegui irányítása alatt a nyolcadik meccsükön a hatodik győzelmüket aratták, míg a franciák történetük 250. vereségét szenvedték el.