Hírfolyamunkat Oroszországból Csillag Péter, Ilku Miklós és Szeli Mátyás, illetve Budapestről az NSO szerkesztői frissítik.
Határ Dávid
Határ Dávid

22:062018. 06. 13

Robin van Persie napra pontosan négy évvel ezelőtt csodás gólt fejelt a spanyoloknak. Felejthetetlen találat, az egyszer biztos!

Borbély László

21:232 perce

Döbbenetes, de a brit sajtóhírek szerint akár 15 hónapot(!) is kihagyhat az argentin keretből a vb előtt sérülése miatt kikerülő Lanzini, a West Ham orvosai ilyen súlyos térdsérüléssel még nem találkoztak.

21:205 perce

Cristiano Ronaldo büntetőt rontott közben Irán ellen. Ő az első portugál, aki egy vb-n tizenegyest hibáz.

21:188 perce

Szaúd-Arábia a 95. percben döntötte el a meccset, néhány perccel később elhunyt.

Murányi Domonkos

20:5827 perce

20:4838 perce

20:4640 perce

Quaresma jobb külsővel (hogy máshogy?) varázsolt a jobb felső sarokba.

20:331 órája

Butaib második ziccerénél hárított De Gea – ez volt az első, kaput eltaláló lövés, amiből nem kapott gólt! Előtte mind a négy ilyen lehetőségből betalált a spanyolok aktuális ellenfele.

20:291 órája

Balázs Attila sikerrel vette a wimbledoni selejtező első fordulóját, már csak kettőt kellene nyernie ahhoz, hogy főtáblára jusson. #off

20:271 órája

50 passz felett Irán! És még van majdnem 20 perc a félidőből. A spanyolok ellen 49-ig jutottak az első félidőben.

20:261 órája

Isco a legutóbbi 15 válogatott meccsén a 10. gólját szerezte meg – és volt még két gólpassza is.

20:242 órája

Spanyolország és Portugália is 5 ponttal zárna, ha így lenne vége, de a spanyolok 5–4-es gólkülönbséggel zárnának, a portugálok 4–3-assal, így eggyel több lőtt góljuknak köszönhetően Iniestáék lennének az elsők.

20:192 órája

Iniesta újabb gólpasszt adott, csak most saját csapattársának – Isco talált be. A Barcelonától távozó középpályás okosan passzolt vissza az alapvonalnál a Real játékosához, aki a léc alá lőtt. 1–1

20:142 órája

Hoppá, vezet Marokkó! Iniesta és Sergio Ramos nem értette meg magát a félpályánál, a kontra végén Butaib 13 méterről De Gea lába között a kapuba lőtt.

20:132 órája

Kisebb iráni balhé – ha a kapus azt mondja, hogy az övé, akkor az övé.

20:042 órája

A portugál–iráni meccset Bacskai János tolmácsolásában olvashatják el, a spanyolok záró meccsét pedig Rusznák György előadásában.

Marosi Gergely

19:492 órája

Kérdezhetik, Lionel Messivel találkozhat-e a sajtó? Négy éve legfeljebb akkor lehetett ilyen, ha egy mérkőzés után megállt a vegyes zónában (ez nem kötelező), vagy ő volt a meccs embere (emiatt kötelező volt megjelennie a sajtótájékoztatón). Nagyon ritka az, hogy a legnagyobb sztárt „odadobják” a nemzetközi sajtónak (vagy akár az argentinnak).

19:462 órája

Az argentin szövetségnél kevés nagyobb troll van, ami a sajtótájékoztatókat illeti, és ezt én is tapasztalhattam Brazíliában. Most elvitték a cserekapus Franco Armanit, és ez még istenes (és Caballero hibája után van is némi értelme). A 2014-es vb-n az argentinok egymás után négyszer küldték csak a szakvezetőt a meccset megelőző sajtótájékoztatóra (kötelező játékost is küldeni), mire a FIFA 300 000 svájci frankra büntette a szövetséget. Jött a döntő, amelyre a németek részéről kiült Joachim Löw és Bastian Schweinsteiger. Az argentinoktól? Sabella kapitány társa a tartalék balhátvéd José María Basanta volt, akinek annyi esélye volt játszani, mint Diego Maradonának. Azt hiszem, egy kérdést sem kapott.

19:412 órája

19:332 órája

Nincs meglepetés, ahogyan arról már korábban is szóltak a hírek, Héctor Cúper távozik az egyiptomi kispadról. A szövetség a csoport zárása után bejelentette, hogy valóban nem hosszabbítják meg a tréner szerződését. Az egyiptomi csapat pont nélkül esett ki a világbajnokságról.

19:292 órája

Biztos a spanyol győzelem! Legalábbis, ha hiszünk a statisztikának: a legutóbbi nyolc vb-n mindig megnyerték az utolsó csoportmeccset.

19:272 órája

Érdekes összehasonlítást közölt a BBC: Lewis Hamiltont és az angol válogatottat állította párhuzamba a világbajnoki címek, a 2007 óta és az idén aratott győzelmek viszonylatában. Értelme mondjuk sok nincs.

Ilku Miklós
Ilku Miklós
Jelenti Oroszországból
19:073 órája

A korábbi olasz miniszterelnök és az AC Milan volt tulajdonosa, Silvio Berlusconi sem akart kimaradni a vb-buliból. Nyizsnyij Novgorod belvárosában, a szurkolói zónához vezető sétálóutcában nyitott éttermet, ahol különleges olasz fogásokkal csalogatják az arra tévedőket. Hát még ha az olasz válogatott is ott lenne a világbajnokságon...

Szalah idénye véget ért Egyiptom búcsújával, 50 tétmeccsen 58 találatig jutott a mait is beleszámolva.

Ilku Miklós
Ilku Miklós
19:033 órája

Van egy romantikus bája annak, amikor Nyizsnyij Novgorodban egy olasz étterem egy matrjoskán hirdeti, hogy náluk bizony élőben lehet nézni a világbajnokság meccseit. Egy olasz étterem. A vb helyszínén. Egy olasz étterem.

Vb 2018: Aligha ez lesz Pogba utolsó vébéje – Deschamps

Paul Pogba tegnap sokakat meglepett, amikor arról beszélt, hogy ez lehet az utolsó világbajnokság, amelyen pályára lép. Didier Deschamps szövetségi kapitány szerint a 25 éves középpályás még szerepel a jövőben a válogatottak legrangosabb tornáján.

18:423 órája

Quaresma, Silva, Ronaldo trióval rohamoznak a portugálok.

Izsányi Szabolcs

18:393 órája

A FIFA úgy döntött, nem tiltja el a svájci válogatott játékosait azért, mert a Szerbia elleni mérkőzésen az albán jelképet idéző kétfejű sast formázták meg a kezeikkel. Granit Xhakára és Xherdan Shaqirire ugyanakkor 10-10 ezer svájci frankos bírságot szabtak ki, míg Stephan Lichtsteinernek 5000-et kell fizetnie.