Eb 2024: két perc után már két góllal vezettek a csehek, simán nyertek

R. P.R. P.
2023.03.24. 22:39
Csehország óriási rajtot vett (Fotó: uefa.com)
A labdarúgó Eb-selejtező E-csoportjának első fordulójában Csehország 3–1-re nyert Lengyelország ellen, míg Moldova és Feröer 1–1-es döntetlen játszott egymással.

Aligha létezik ideálisabb kezdés annál, mint ahogy a csehek tették a lengyelek ellen. Ugyanis a harmadik perc elején már 2–0-ra vezettek a hazaiak…

Ladislav Krejcí 27 másodperc elteltével talált be, míg Tomás Cvancara gólja pillanatában 2:09-et mutatott az időmérő.

1–0, Krejcí

2–0, Cvancara

Ezzel persze még nem dőlt el a meccs, de hiába volt ott a második oldalon Robert Lewandowski, a Barcelona klasszisa sem tudott segíteni Fernando Santos csapatán.

Ellenben elérkeztünk a 64. perchez, amikor Jan Kuchta is kihasználta az eléggé gyenge lengyel védelem újabb hibáját.

3–0, Kuchta

Ezzel már végképp eldőlt a csata sorsa. Bár a hajrában a lengyelek szépítettek Damian Szymanski révén, közelebb már nem jutottak, maradt a 3–1.