Eb 2020, H-csoport: francia siker Izlandon, Andorra is nyert

I. SZ.I. SZ.
2019.10.11. 22:43
Franciaország Olivier Giroud tizenegyesből szerzett góljával győzött Izlandon a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság selejtezősorozatának 7. fordulójában, a H-csoportban.

Törökország hazai pályán sokáig nem bírt Albániával, de a 90. percben Cenk Tosun góljával kiharcolta a három pontot. Ezzel, és Izland vereségével, a franciákkal karöltve növelte előnyét a szigetországi csapattal szemben, s közel került az Eb-kvalifikációhoz. Törökország hazai pályán sokáig nem bírt Albániával, de a 90. percben Cenk Tosun góljával kiharcolta a három pontot. Ezzel, és Izland vereségével, a franciákkal karöltve növelte előnyét a szigetországi csapattal szemben, s közel került az Eb-kvalifikációhoz.

Az 55. perctől emberelőnyben játszó Andorra Moldova ellen nemcsak az első gólját, hanem az első győzelmét is megszerezte a selejtezősorozatban. A miniállamnak 2017 júniusa óta ez az első sikere tétmérkőzésen, akkor Magyarországot győzte le szintén 1–0-ra. A Nemzetek Ligájában négy döntetlent jegyzett, míg a mostani kvalifikáció során eddig hat vereséget szenvedett 0–14-es gólkülönbséggel.

LABDARÚGÓ EB 2020, SELEJTEZŐ
7. FORDULÓ

H-CSOPORT
Andorra–Moldova 1–0
(Vales 63.)
Izland–Franciaország 0–1 (Giroud 66. – 11-esből)ide kattintva bővebben olvashat a mérkőzésről
Törökország–Albánia 1–0 (Cenk Tosun 90.)