I. SZ. 2019.10.11 22:43 Frissítve: 2019.10.11 22:50

Eb 2020, H-csoport: francia siker Izlandon, Andorra is nyert

Franciaország Olivier Giroud tizenegyesből szerzett góljával győzött Izlandon a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság selejtezősorozatának 7. fordulójában, a H-csoportban.

Törökország hazai pályán sokáig nem bírt Albániával, de a 90. percben Cenk Tosun góljával kiharcolta a három pontot. Ezzel, és Izland vereségével, a franciákkal karöltve növelte előnyét a szigetországi csapattal szemben, s közel került az Eb-kvalifikációhoz.

Az 55. perctől emberelőnyben játszó Andorra Moldova ellen nemcsak az első gólját, hanem az első győzelmét is megszerezte a selejtezősorozatban. A miniállamnak 2017 júniusa óta ez az első sikere tétmérkőzésen, akkor Magyarországot győzte le szintén 1–0-ra. A Nemzetek Ligájában négy döntetlent jegyzett, míg a mostani kvalifikáció során eddig hat vereséget szenvedett 0–14-es gólkülönbséggel.

LABDARÚGÓ EB 2020, SELEJTEZŐ
7. FORDULÓ

H-CSOPORT
Andorra–Moldova 1–0
(Vales 63.)
Izland–Franciaország 0–1 (Giroud 66. – 11-esből)ide kattintva bővebben olvashat a mérkőzésről
Törökország–Albánia 1–0 (Cenk Tosun 90.)

Foci Eb 2020 CSINTA SAMU

ALAPVONAL. A norvégok svéd kapitánya, Lars Lagerbäck előzetesen aggodalmának adott okot a lelátók akár gyerekekkel való benépesítése miatt, mondván, semmi értelmük a hasonló, kicselezhető büntetőintézkedéseknek.

2019.10.17 15:29:49

Foci Eb 2020 nemzetisport.hu

Bár Észak-Írország és Koszovó sincs messze a bravúrtól, jelenleg a miénk az egyetlen csoport, melyben igazi meglepetéscsapat áll a 2. helyen.

2019.10.14 11:49:03

Foci Eb 2020 K. Zs.

Elég jó az esély arra, hogy kapunk javítási lehetőséget, ha rosszul végződik az Eb-selejtező.

2019.10.15 19:09:08

Foci Eb 2020 B. J.

A svédek nagyot hibáztak a ráadásban, de szerencséjükre a norvégok ugyanakkor egyenlítettek Romániában.

2019.10.15 11:21:23

Foci Eb 2020 R. B.

Cristiano Ronaldo meglőtte 700. gólját – ezzel csatlakozott Puskás Ferencék illusztris társaságához.