F1: Räikkönen két betűvel lerendezte, a pezsgőből nem kért

2018.03.26. 10:52
Négy hónap pihenés után véget ért a téli szünet a Formula–1 világában is, a csapatok és a pilóták Ausztráliában, a melbourne-i Albert Parkban kezdték meg a 2018-as világbajnoki idényt. A szezon első futamát Sebastian Vettel nyerte meg, most idézzük fel a hétvége legjobb pillanatait és mémjeit – jöjjenek az F1-legek!

Kimi Räikkönen a második helyről rajtolt, végül a harmadik helyen végzett. Ezt az Instagram-oldalán meglehetősen tömören foglalta össze: „Ok”, azaz „Rendben”.Kimi Räikkönen a második helyről rajtolt, végül a harmadik helyen végzett. Ezt az Instagram-oldalán meglehetősen tömören foglalta össze: „Ok”, azaz „Rendben”.

Ok.

160.6 ezer kedvelés, 4,340 hozzászólás - Kimi Räikkönen (@kimimatiasraikkonen) Instagram-hozzászólása: "Ok."

Hamisíthatatlan Räikkönen: „Seb, ne is gondolj rá!”

Formula 1 on Twitter

A finn pilóta, mint mindig, ezúttal is nagyon élvezte az interjúkat

Gianluca D'Alessandro on Twitter

A többség reakciója, amikor a motorokon való spórolás miatt elmaradt az utolsó körökben Vettel és Hamilton csatája

WTF1 on Twitter

We should be getting a battle for victory between Vettel vs Hamilton in the final laps of the race. Nope, they're saving the engine. #AusGP #F1 https://t.co/YS4x75H2EH

Sebastian Vettel minden évben elnevezi az autóját – Loria szerencsét hozott Ausztráliában!

Vettel has named his 2018 car 'Loria' #F1

A futam legnagyobb drámáját egyértelműen a Haas szolgáltatta: a 22. körben a kerékcseréről visszatérő Kevin Magnussen, majd két kör múlva csapattársa, Romain Grosjean is a bokszkiállás után húzódott félre, és adta fel a futamot. Mint később kiderült, az anyacsavar menete nem volt megfelelő, ezért nem tudták rendesen rögzíteni a szerelők a kereket.

A helyzetre – teljes joggal – nagyon szomorúan reagáltak a csapat Twitter-oldalán:

Haas F1 Team on Twitter

A szurkolók már egy kicsit másképp látták a helyzetet, egy részük szerint nagyjából ez történt a bokszutcában: