nemzetisport.hu 2018.03.26 10:52 Frissítve: 2018.03.26 10:51

F1: Räikkönen két betűvel lerendezte, a pezsgőből nem kért

Négy hónap pihenés után véget ért a téli szünet a Formula–1 világában is, a csapatok és a pilóták Ausztráliában, a melbourne-i Albert Parkban kezdték meg a 2018-as világbajnoki idényt. A szezon első futamát Sebastian Vettel nyerte meg, most idézzük fel a hétvége legjobb pillanatait és mémjeit – jöjjenek az F1-legek!

Kimi Räikkönen a második helyről rajtolt, végül a harmadik helyen végzett. Ezt az Instagram-oldalán meglehetősen tömören foglalta össze: „Ok”, azaz „Rendben”.

Ok.

160.6 ezer kedvelés, 4,340 hozzászólás - Kimi Räikkönen (@kimimatiasraikkonen) Instagram-hozzászólása: "Ok."

Hamisíthatatlan Räikkönen: „Seb, ne is gondolj rá!”

Formula 1 on Twitter

A finn pilóta, mint mindig, ezúttal is nagyon élvezte az interjúkat

Gianluca D'Alessandro on Twitter

A többség reakciója, amikor a motorokon való spórolás miatt elmaradt az utolsó körökben Vettel és Hamilton csatája

WTF1 on Twitter

We should be getting a battle for victory between Vettel vs Hamilton in the final laps of the race. Nope, they're saving the engine. #AusGP #F1 https://t.co/YS4x75H2EH

Sebastian Vettel minden évben elnevezi az autóját – Loria szerencsét hozott Ausztráliában!

Vettel has named his 2018 car 'Loria' #F1

A futam legnagyobb drámáját egyértelműen a Haas szolgáltatta: a 22. körben a kerékcseréről visszatérő Kevin Magnussen, majd két kör múlva csapattársa, Romain Grosjean is a bokszkiállás után húzódott félre, és adta fel a futamot. Mint később kiderült, az anyacsavar menete nem volt megfelelő, ezért nem tudták rendesen rögzíteni a szerelők a kereket.

A helyzetre – teljes joggal – nagyon szomorúan reagáltak a csapat Twitter-oldalán:

Haas F1 Team on Twitter

A szurkolók már egy kicsit másképp látták a helyzetet, egy részük szerint nagyjából ez történt a bokszutcában:

Ferrari1:29:33.283

2. Lewis Hamilton brit Mercedes 5.036 mp h.
  3. Kimi Räikkönen finn Ferrari 6.309 mp h.
  4. Daniel Ricciardo ausztrál Red Bull-TAG Heuer 7.069 mp h.
  5. Fernando Alonso spanyol McLaren-Renault 27.886 mp h.
  6. Max Verstappen holland Red Bull-TAG Heuer 28.945 mp h.
  7. Nico Hülkenberg német Renault 32.671 mp h.
  8. Valtteri Bottas finn Mercedes 34.339 mp h.
  9. Stoffel Vandoorne belga McLaren-Renault 34.921 mp h.
10. Carlos Sainz Jr. spanyol Renault 45.722 mp h.
11. Sergio Pérez mexikói Force India-Mercedes 46.817 mp h.
12. Esteban Ocon francia Force India-Mercedes 1:00.278 p h.
13. Charles Leclerc monacói Alfa Romeo Sauber 1:15.759 p h.
14. Lance Stroll kanadai Williams-Mercedes 1:18.288 p h.
15. Brendon Hartley új-zélandi Toro Rosso-Honda 1 kör h.
  FELADTÁK     Megtett körök Kiesés oka
  Romain Grosjean francia Haas-Ferrari 24 feladta
  Kevin Magnussen dán Haas-Ferrari 22 feladta
  Pierre Gasly francia Toro Rosso-Honda 13 feladta
  Marcus Ericsson svéd Alfa Romeo Sauber 5 hidraulika
  Szergej Szirotkin orosz Williams-Mercedes 4 fék

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2018.07.29 14:06:08

F1 nemzetisport.hu

Az utolsó körökben Bottas előbb Vettelnek, majd Ricciardónak is nekiment.

2018.07.28 14:11:19

Bottas a második, a címvédő istállóé az első sor • Ricciardo már a Q2-ben kiesett.

2018.07.28 11:21:30

Hamilton és Bottas is megpördült a sikánban • A Red Bull talán még nem fedett fel mindent.

2018.07.27 13:58:12

Bajban van a Mercedes? Hamilton hátránya hét tized, míg Bottas már egy másodpercen kívül végzett.