ZS. B. 2017.12.13 16:25 Frissítve: 2017.12.13 16:30

F1: fordulat, Kubica nem lesz a Williams pilótája – sajtóhír

Noha sokáig biztosnak tűnt, hogy Robert Kubica 2018-tól a Williamsnél folytatja pályafutását, és megbízható források már azt is tudni vélték, hogy a szerződést is aláírták, most úgy tűnik, a csapat mégsem számol a lengyel szolgálataival.

A hírt egy Kubicához közel álló olasz újságíró szellőztette meg, és később hiteles brit szaklapok is megerősítették.

A 2011 elején súlyos ralibalesetet szenvedő versenyző állítólag nem nyújtott megfelelő teljesítményt az évadzáró utáni abu-dzabi teszten, és az ugyanott köröző Szergej Szirotkin nemcsak a pályán mutatott jobb formát, sokkal több szponzorpénzt is fel tud mutatni.

A jelenlegi legvalószínűbb forgatókönyv szerint a 22 éves orosz lesz a befutó, aki az elmúlt években a Sauber és a Renault tesztpilótája volt, a GP2-ben pedig két összetettbeli harmadik helyet szerzett.

Szponzorainak köszönhetően Szirotkin nagyjából 17 millió euróval érkezne az évente mintegy 35 millió eurót fizető Lance Stroll mellé. A Williams nagyszabású terveket szövöget az előrelépésről, amelyhez nagy segítség lehet a több mint 50 milliós hozzájárulás a pilótáktól.

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2018.06.23 10:51:30

F1 nemzetisport.hu

Alig pár perc után leszakadt az eső, csupán tizenöt versenyző futott mért időt a Paul Ricard-on.

2018.06.22 14:37:29

A finn számára technikai probléma miatt ért véget idő előtt a második szabadedzés.

2018.06.22 10:57:57

Lewis Hamilton volt a leggyorsabb az első edzésen a Paul Ricard-on, Ricciardo hátránya csak bő 2 tizedmásodperc.

2018.06.10 16:29:40

Bottas és Verstappen állhatott még dobogóra; Hamilton bukott egy helyet a rajtpozíciójához képest.

2018.06.09 19:01:55

A Ferrari és a Mercedes versenyzői holnap az ultralágyon rajtolhatnak; Grosjean motorja elfüstölt.