Hamilton az utolsó pillanatban robbantott, újra a pole-ban

2017.06.24. 14:44
Lewis Hamilton megszerezte karrierje 66. rajtelsőségét (Fotó: AFP)
A Formula–1-es világbajnokság Azeri Nagydíjának időmérőjét a kvalifikáció mindhárom szakaszában új körrekordot futó Lewis Hamilton nyerte meg Mercedesével, a második helyen csapattársa, Valtteri Bottas végzett. A második sort a két Ferrari bérelte ki Kimi Räikkönen, Sebastian Vettel sorrendben. A pénteki két szabadedzést megnyerő Max Verstappen lett az ötödik, míg a szintén Red Bull-lal versenyző Daniel Ricciardo három és fél perccel a vége előtt piros zászlós leállást „érően” falnak csapta az autóját.

Lewis Hamilton és a Mercedes összeszedte magát az Azeri Nagydíj időmérőjére, és fokozatosan gyorsulva, a harmadik szakasz hajrájában az utolsó gyors körével megszerezte a pole pozíciót.

Nem volt könnyű a feladata, hiszen amikor 3.33 perccel az időmérő vége előtt Daniel Ricciardo balesete miatt piros zászlóval megszakították az edzést, a második helyen állt Valtteri Bottas mögött. Egy gyors körre maradt lehetősége a végén az újraindítás után, és abban a körben a viszonylag rossz kezdés ellenére majdnem fél másodpercet vert csapattársára.

Július 30., 14.00: Magyar Nagydíj

A 66. rajtelsőségével maga mögött hagyta az örökranglistán Ayrton Sennát, és már csak kettőre van az éllovas Michael Schumachertől.

Aggódnia csupán Bottas miatt kellett, a pénteken még többesélyesnek vélt időmérő ugyanis végül annyira Mercedes-belügy lett, mint amilyet az idén még egyszer sem láttunk, az elmúlt három évben viszont bántóan sokat.

A Ferrarik több mint egy másodpercet kaptak Hamiltontól, de így is bejöttek Max Verstappen elé, a második sorból várhatják a vasárnap 15 órakor esedékes rajtot.

A balesetes Ricciardót a Force India és a Williams párosa is megelőzte, az ausztrál a 10. helyről startol. A Kínai GP után másodszor Q3-ba jutó Lance Stroll először verte meg Felipe Massát időmérőn.

A 12. Carlos Sainz Jr. a 15. helyre kerül vissza a montreali rajtnál történt tömegkarambol okozása miatt, hátul pedig a két McLaren kapott 40 (Fernando Alonso), illetve 35 (Stoffel Vandoorne) rajthelyes büntetést. Ám mivel Jolyon Palmer a 3. szabadedzésen leégő Renault-jával nem vett részt az időmérőn, ő „nyerte meg” az utolsó rajtkockáért vívott külön versenyt.

Az 51 körös futam vasárnap 15 órakor kezdődik.