Bátor volt a Sheriff, csak nagyon rosszul célzott

2013.10.24. 19:00
Jermain Defoe (balra, Tottenham) lövését Marcel Metoua (Sheriff) blokkolja (Fotó: Reuters)
A labdarúgó Európa-ligában is a 3. fordulóhoz érkezett a csoportkör, az angol Tottenham idegenben két góllal győzte le a moldovai Sheriffet. A kiscsapat bátran harcolt és több helyzetet is kihagyott, de a londoniak győzelme így is megérdemeltnek mondható. A csoport másik mérkőzésén az Anzsi egy góllal legyőzte a Tromsö együttesét, így harcban maradt a második helyért.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A Tottenham úgy indult el hétközi moldovai túrájára, amelyet minden bizonnyal a londoni sztárok zöme a háta közepére sem kívánt, hogy akár a gyakorlatilag kivívott továbbjutást is megünnepelhetik a lefújást követően: ehhez győzniük kellett, és a K-csoport másik mérkőzésén az Anzsinak otthon ikszelnie a Tromsővel.

A borongós, de csapadékmentes estében a brazil, afrikai, balkáni és izraeli légiósokkal megerősített hazaiak kezdtek élénkebben, de a 12. percben első épkézláb támadásából vezetéshez jutottak a vendégek: Christian Eriksen beadását Jan Vertonghen könnyed mozdulattal fejelte a kapuba. 0–1!

Nem rázta meg a hátrány a Sheriffet, Henrique Luvannor szinte azonnal egyenlíthetett volna, de hiába cselezte át magát a védelmen és a kapuson is, lövését kivágta a gólvonal előtt a román Vlad Chirices. A mérkőzés érdekesen folytatódott, mert ötperces üresjáratok után felváltva kerültek helyzetbe a felek, a legnagyobb ziccereket egyébként Aaron Lennon és Luvannor hagyta ki.

A pihenőt követően sem sokat változott a mérkőzés képe: az angolok néha 80 százalékban birtokolták a labdát, Lennon lőtt egy kapufát, de kétszer is csak szerencsével úszták meg az egyenlítést, hanem aztán a 75. percben a „londoni El-herceg" Jermain Defoe egy bombagóllal lezárt minden lényeges kérdéskört. 0–2!

Jermain Defoe megszerezte 22. európai kupagólját a Tottenham színeiben, beállítva ezzel Martin Chivers klubrekordját.

Az eredmény már nem változott: győzött, de nem jutott tovább még a Tottenham. Ám mindez csak idő kérdése...

ANZSI–TROMSÖ 1–0

Megszerezte ugyanis első győzelmét az Európa-liga 2013–2014-es kiírásában az Anzsi Mahacskala: a dagesztáni együttes 1–0-ra legyőzte hazai pályán a Tromsőt. A 19. percben Odil Ahmedov remek indítását Nikita Burmisztrov vette át és a norvégok kapusa mellett a hálóba helyezett. (1–0)
A fordulás után hiába próbálkozott a vendégcsapat, nem tudott egyenlíteni, így három forduló után egy ponttal a K-csoport utolsó helyén szerénykedik, míg az Anzsi feljött a második pozícióba.