Megvan az első Inter-siker; Korhuték meglepő veresége

2016.10.20. 20:55
Az Inter megharcolt az első Európa-liga-győzelméért (Fotó: Reuters)
Az eddig nyeretlen Internazionale Antonio Candreva góljával 1–0-ra legyőzte a Southamtptont a labdarúgó Európa-liga K-csoportjának 3. fordulójában hazai pályán, míg a Korhut Mihályt végig a pályán tudó Hapoel Beer-Seva 1–0-ra kikapott otthon a Sparta Prahától.

Az eddig veretlen és gólt sem kapó Southampton kissé felforgatott összeállításban lépett pályára az Inter otthonában. Claude Puel menedzser csak a kispadra ültette az utóbbi hetekben bombaformában futballozó, a legutóbbi hat tétmeccsen hétszer is betaláló Charlie Austint, míg a kezdőcsapatba jelölte a saját nevelésű Sam McQueent.

Bár veszélyesebben kezdtek a hat tétmeccs óta veretlen angolok, a milánói védők azonban az elmúlt mérkőzésekhez képest – legutóbbi négy tétmérkőzésén mindig kaptak legalább egy gólt az olaszok – jól látták el a feladatukat.

A „szentek” Jay Rodriguez révén kétszer is nagy helyzetbe kerültek rövid idő alatt, de az angol támadó sokat várt, így a védők mindkét alkalommal tisztáztak. Az Inter jobbára csak beadásokból veszélyeztetett, amelyek rendere elhaltak Frasier Forster kezében. A Southampton fokozatosan került mezőnyfölénybe, de hiába volt jó lövése James Ward-Prowse-nak, Cuco Martinának, illetve ígéretes fejese Shane Longnak, egyikük sem talált a kapuba. Az olaszok a félidő végére kicsit beszorították ellenfelüket a kapuja elé, Éder kétszer is veszélyes lövést eresztett meg, de a gól elmaradt.

A második játékrészben is kisebb fölényben játszott a Southampton, de csak egy szabálytalanság után szerzett gólig jutott. Ellenben az Inter! A 66. percben Davide Santon adott be laposan balról, a középen a védőjétől elmozgó Antonio Canderva pedig kapásból a jobb felső sarokba bombázott. A 77. percben Marcelo Brozovic kissé megnehezítette csapat dolgát, amikot egy szabálytalanság miatt megkaptam második sárga lapját és az ezzel járó pirosat.

A 82. percben majdnem egyenlített a Southampton, de a Maya Joshida távoli szabadrúgására remekül érkező Virgil van Dijk közeli lövését Samir Handanovic bravúrral, lábbal védte. A 88. percben elképesztő helyzeteket úszott meg az Inter! Előbb Nagatomo Juto vágta ki a labdát a gólvonalról, majd Handanovic védett ismét bravúrral egy közeli kísérletet. Az Inter nagy nehezen, de kihúzta a hosszabbítást is, így megszerezte első győzelmét a sorozatban.

A Hapoel Beer-Seva magyar légiósa, Korhut Mihály a kezdőcsapatban kapott helyett a cseh Sparta Praha elleni hazai mérkőzésen. Az izraeli bajnok kezdett aktívabban, de nagy helyzetig csak a 22. percben jutottak el, de Ovidiu Hoban közeli fejese a keresztlécen csattant. Egy perccel később egy büntetőgyanús szituáció úszott meg a Hapoel. A 32. percben járt a legközelebb a gólhoz a hazai gárda, de Hoban újabb remek egyéni akciója után védett a vendégek kapusa. Az első félidőben a hazaiak játszottak fölényben, de hiába dolgoztak ki nagy helyzeteket, gólt nem tudtak szerezni.

A fordulás után tovább támadott a Hapoel Beer-Seva, de a befejezésekbe rendere hiba csúszott vagy Tomás Koubek kapus hárított. Aztán jött a 71. percben jött a hidegzuhany! Egy jobb oldali beadás teljesen üresen találta az ötös vonalánál Matej Pulkrabot, aki köszönte szépen, és jobb lábbal a kapuba lőtt.

A folytatásban sorra jöttek a hazai helyzetek, de az idegesség és a kapkodás miatt a befejezésekbe rendre hiba csúszott. A Sparta Praha jól őrizte előnyét és nagy meglepetésre elvitte a három pontot Izraelből.

EURÓPA-LIGA
K-CSOPORT, 3. FORDULÓ

Internazionale (olasz)–Southampton (angol) 1–0 (Candreva 66.)
Hapoel Beer-Seva (izraeli)–Sparta Praha (cseh) 0–1 (Pulkrab 71.)

A K-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Sparta Praha32014–40 6
2. Southampton31113–1+24
3. Hapoel Beer-Seva31112–1+14
4. Internazionale31022–5–33

A TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEKEN

A G-csoportban mindkét mérkőzés 2–2-re végződött, ami azt jelenti, hogy az Ajax már nem százszázalékos, a Panathinaikosz pedig nem pont nélküli. Egy gyors ellentámadás végén Hakim Zijes gondoskodott róla, hogy az Ajax az egymást követő 31. tétmérkőzésén is szerezzen gólt, de hiába fejezett be szép találattal egy kontrát Amin Younes is a hajrában, a Celta Vigo mindkétszer egyenlített. A Panathinaikosz kolumbiai légiósa, Víctor Ibarbo augusztus óta nem talált a kapuba, aztán Liege-ben az első félidőben két alkalommal is, méghozzá szép alakításokat megkoronázva, de a Standard kétgólos hátrányból képes volt pontot menteni, egyúttal megőrizni veretlenségét a görög csapat elleni örökmérlegében.

G-CSOPORT
Standard Liege (belga)–Panathinaikosz (görög) 2–2 (Edmilson Junior 45+1. – 11-esből, Belfodil 82., ill. Ibarbo 12., 36.)
Celta Vigo (spanyol)–Ajax (holland) 2–2 (Fontas 29., Orellana 82., ill. Zijes 22., Younes 71.)

A G-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Ajax32105–3+27
2. Celta Vigo31205–3+25
3. Standard Liege30213–4–12
4. Panathinaikosz30123–6–31

A H-csoportot továbbra is hibátlan mérleggel vezeti a Sahtar, miután lvivi kényszerlakhelyén meglehetősen könnyedén elintézte a Gentet, amely pedig szép európai mutatóval érkezett (négy győzelem, két döntetlen a legutóbbi hat meccsén). Deni Milosevic történelmi gólt szerzett – a Konyaspor első európai kupagólját –, de ez nem volt elég a győzelemhez a Braga ellen.

H-CSOPORT
Sahtar Doneck (ukrán)–Gent (belga) 5–0 (Kovalenko 12., Ferreyra 30., Bernard 46., Taison 75., Malisev 85.)
Konyaspor (török)–Braga (portugál) 1–1 (D. Milosevic 9., ill. Ahmed Hasszán 55.)

A H-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Sahtar Doneck33008–0+89
2. Gent31113–6–34
3. Braga30212–4–22
4. Konyaspor30121–4–31

Az I-csoportban Mario Balotelli nélkül felálló Nice Allesae Plena 13. percben szerzett góljával 1–0-ra legyőzte Salzburgot idegenben. A csoport másik mérkőzésén szintén 1–0-ra nyert a Schalke az FK Kraszniodar otthonában egy 11. percben szerzett óriási Jevhen Konopljanka góllal.

I-CSOPORT
Salzburg (osztrák)–Nice (francia) 0–1 (Plea 13.)
FK Krasznodar (orosz)–Schalke (német) 0–1 (Konopljanka 11.)

AZ I-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Schalke33005–1+49
2. FK Krasznodar32016–3+36
3. Nice31023–6–33
4. Salzburg30031–5–40

A J-csoportban a Qarabag Dani Quintana 56. percben szerzett góljával szerzett vezetést a PAOK ellen, majd a 87. percben a kegyelemdövést is bevitte az azeri csapat Rahid Amirguliev találatával, ezzel 2–0-ra nyert. Nem okozott gondot a Fiorentinának a Liberec legyőzése. Nikola Kalinic a 8. és a 23. percben is betalált. Petr Sevcik az 58. percben némiképp izgalmassá tette a mérkőzést a góljával, ám a 70. percben Khouma Babacar visszaállította a kétgólos előnyt. Radim Breite mérkőzés hajrájában való kiállítása már nem osztott nem szorzott, 3–1-re nyertek az olaszok.

J-CSOPORT
Qarabag (azeri)–PAOK (görög) 2–0 (Quintana 56., Amirguliev 87.)
Liberec (cseh)–Fiorentina (olasz) 1–3 (Sevcik 58., ill. Kalinic 8., 23., Babacar 70.)

A J-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Fiorentina32108–2+67
2. Qarabag31115–7–24
3. PAOK31112–3–14
4. Slovan Liberec30124–7–31

Az L-csoportban az eddig egyedüliként nyeretlen Steaua Bojan Golubovic találatával – Bognár Tamás játékvezetése mellett – sokáig vezetett az FC Zürich ellen Bukarestben, ám a hajrában Moussa Koné egalizált. A kvartettet továbbra is az Osmanlispor vendégeként kétgólos hátrányból talpra álló Villarreal vezeti. Raul Rusescu hiába duplázott két perc alatt az első játékrészben, a török csapat a beállása után 14 perccel piros lapot kapó Mehmet Güven kiállítása miatt emberhátrányba került, és ezt a spanyolok ellen nem bírta el a hazai együttes.

L-CSOPORT
Steaua Bucuresti (román)–FC Zürich (svájci) 1–1 (Golubovic 63. ill. M. Koné 86.)
Osmanlispor (török)–Villarreal (spanyol) 2–2 (Rusescu 23., 24. ill. N'Diaye 55., Alexandre Pato 74.)