Juhász gólja csak a szépítésre volt elég a Zenit ellen

2010.09.16. 23:08
Juhász (jobbra) hiába <br />küzdött, kikaptak (Fotó: Action Images)
A Huszti Szabolcs n&eacute;lk&uuml;l fel&aacute;ll&oacute; Zenit az első f&eacute;lidőben Alekszandr Kerzsakov mesterh&aacute;rmas&aacute;val nagy előnyh&ouml;z jutott, &eacute;s b&aacute;r Juh&aacute;sz Roland sz&eacute;p&iacute;tett a m&aacute;sodik f&eacute;lidőben, az Anderlecht 3&ndash;1-es veres&eacute;ggel kezdett az Eur&oacute;pa-liga G-csoportj&aacute;ban. Az AEK Ath&eacute;n is 3&ndash;1-re nyert a Hajduk Split ellen.

ANDERLECHT (belga)–ZENIT (orosz)

Bár Huszti Szabolcs csak a kispadon kapott helyet, „magyar rangadót" rendeztek a G-csoport első fordulójában, mivel Juhász Roland együttese, az Anderlecht a Zenitet fogadta.

A napokban szerződést hosszabbító Juhásszal felálló belga gárda mindössze nyolc percig bírta ki kapott gól nélkül Luciano Spalletti együttesével szemben. Alekszandr Kerzsakov jobb oldali beadás után fejjel váltotta gólra a vendégek első helyzetét. 0–1

A 33. percben már kétgólos volt a Zenit előnye: Kerzsakov tört kapura, és szépen vitte el a labdát Nemanja Rnics mellett, majd célba vette a kapu bal alsó sarkát, és a labda a kapufát érintve ment be a kapuba. 0–2

Kerzsakov harmadik góljára sem kellett sokat várni: a 44. percben egy jobbról keresztbe lőtt labdát vett át, majd gyönyörűen tekert az Anderlecht kapujának bal felső sarkába. 0–3

A második félidőben nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak a hazaiak, és több helyzetet is kialakítottak. A 48. percben Juhász Rolandért aggódhattak a szurkolók, miután csúnyán összefejelt Viktor Faljuzinnel, de az ápolás után visszatért a pályára.

A 66. percben aztán Jonathan Legear jobb oldali szögleténél szokás szerint Juhász Roland is felment, és sikerült fejjel szépítenie. 1–3

A hajrában még próbálkozott a belga együttes, és több lehetősége volt, mint a Zenitnek, de nem sikerült ismét betalálnia. Huszti Szabolcs csereként sem kapott szerepet a találkozón.

AEK ATHÉN (görög)–HAJDUK SPLIT (horvát)

A csoport másik találkozóján az AEK a Hajduk Splitet fogadta Athénban. A hazaiak már a 12. percben megszerezték a vezetést: Rafik Dzsebbur volt eredményes. 1–0

Alig telt el azonban negyedóra, és a horvát együttes egyenlített: Senijad Ibricic volt eredményes tizenegyesből Papa Bouba Diop szabálytalansága után. 1–1

A 46. percben az AEK is büntetőhöz jutott, de a vezetést megszerző Dzsebbur nem tudta értékesíteni a lehetőséget. A 65. percben aztán Nikosz Liberopulosz megszerezte a vezetést a hazaiaknak, majd a hajrában Nacho Scocco állította be a végeredményt. 3–1