Geráék kikaptak az AS Roma otthonában

2009.11.05. 21:15
A labdarúgó Európa-liga csoportkörének negyedik fordulójában a Juhász Rolanddal felálló Anderlecht hazai pályán 3–1-re győzött az FC Timisoara ellen, és mivel az A-csoport másik mérkőzésén az Ajax megverte a Dinamo Zagrebet, a belga csapat már két fordulóval a vége előtt továbbjutott a csoportból. Ugyanez elmondható a Galatasarayról is, amely az F-csoportban a Dinamo Bucuresti otthonában nyert simán.
Gera Zoltán sem tudta megakadályozni a Fulham vereségét (Fotó: Reuters)

A-CSOPORT

A csoportot vezető Anderlecht a temesváriakat fogadta, a belgáknál ezúttal is a kezdőben kapott helyet Juhász Roland. A hazai együttes az első félórában jutott előnyhöz, amikor Florin Maxim szabálytalanul szerelte a tizenhatoson belül Matías Suárezt. Az argentin csatár értékesítette is a büntetőt.

A románok azonban nem rogytak meg ettől, és az 51. percben egy szöglet után Parks fejesével egyenlítettek. Pontot azonban nem tudtak elhozni Brüsszelből, hiszen Boussoufa és Legear találataival az Anderlecht végül megnyerte a meccset. A brüsszeli csapat jelen állás szerint matematikailag is továbbjutott, ez a helyzet csak akkor változhat meg, ha a Dinamo Zagreb visszakapja az UEFA-tól a három levont pontot.

A másik meccsen a pontlevonás által sújtott Dinamo Zagreb rosszul kezdett. Pantelics már az első negyedórában vezetést szerzett, és amikor Cufrét a 36. percben kiállították, a horvátok nagyon nehéz helyzetbe kerültek. Ráadásul a félidő végéig De Zeeuw megduplázta az előnyt, ezzel el is döntötte a meccset.

B-CSOPORT

A forduló előtt élen álló Lille kiharcolhatta volna a továbbjutást a Genoa vendégeként, ám az első három fordulóban mindössze három pontot gyűjtő olaszok a hosszabbításban esett Giuseppe Sculli-gólnak köszönhetően megszerezték második győzelmüket, elodázva így a franciák ünnepét.

A csoport másik mérkőzésén sokáig úgy tűnt, hogy a Valencia győzelmet arat a második félidőben emberhátrányban játszó Slavia otthonában, ám a prágaiak a hajrában két gólt szerezve döntetlenre mentették a mérkőzést, így tovább fokozódtak az izgalmak a csoportban – még mindegyik csapat továbbjuthat a következő körbe.

IDE KATTINTVA MEGTEKINTHETI A SLAVIA–VALENCIA MÉRKŐZÉS TALÁLATAIT!

C-CSOPORT

A Hamburg fölényben látszott a Celtic elleni meccs első félidejében, de a csapatban nem volt annyi átütőerő, hogy ezt gólra is váltsa. A skótok a szünet után is tartották az eredményt, és ponttal távoztak Németországból.

A csoportban eddig hat pontot szerző Hapoel Tel-Aviv Bécsbe látogatott, és hiába kezdett jobban az osztrák csapat, a vendégek szereztek vezetést: Jadin 25 méteres lövése megpattant Hekkinenen és ez becsapta Payert.

A 64. percben Katzer hatalmas hibája után Vermouth is eredményes volt, majd Natcho góljával végképp fölényessé vált a Hapoel sikere. Az izraeliek vezetik a csoportot.

D-CSOPORT

Dárdai Pál együttese, a német bajnokságban és az Európa-ligában egyaránt botladozó Hertha BSC a Heerenveen otthonába látogatott. A magyar válogatott sérült középpályását nélkülöző berliniek kétszer is hátrányba kerültek (mindkétszer Michael Papadopoulos szerezte a hazaiak gólját), de Valeri Domovcsijszki kettő, és Arthur Wichniarek egy találatával megszerezték a győzelmet, így életben tartották továbbjutási reményeiket.

A Hertha győzelme egyébként azt is jelenti, hogy egyelőre a Sporting sem jutott tovább a következő körbe, de ebben az is szerepet játszott, hogy a portugálok hazai pályán csak 1-1-es döntetlent játszottak a lett Ventspilsszel.

E-CSOPORT

Az E-csoport harmadik helyén álló AS Roma a Gera Zoltánnal a kezdőcsapatban felálló Fulhamet fogadta. A továbbjutás szempontjából nagyon fontos találkozón a vendégek büntetőből szerezték meg a vezetést a 19. percben.

A Gerától induló akció végén Marco Andreolli buktatta Diomansy Kamarát a büntetőterületen belül, a védő sárga lapot kapott, Kamara pedig értékesítette a tizenegyest. A hazaiak az első félidőben csak Phillipe Mexes révén veszélyeztették komolyabban a Fulham kapuját, de a francia védő fejese célt tévesztett.

A fordulás után hamar emberelőnybe került a Roma (a szünetben a gólszerzőt váltó Erik Nevland négy perc játék után kapott piros lapot), és ezt sikerült is gólokra váltania. A 69. percben Jon Arne Riise, hét perccel később pedig Okaka Chuka talált be, így az olasz együttes győzött. A Fulham egyébként kilenc emberrel fejezte be a mérkőzést.

AS ROMA–FULHAM 2–1

A csoport másik mérkőzésén a forduló előtt éllovas Basel az első félidő hajrájában döntötte el a találkozót az utolsó helyezett CSZKA Szófia ellen, ugyanis ekkor a hazaiak hat perc alatt két gólt lőttek a bolgároknak. Igaz, a második játékrészben még esett egy-egy gól mindkét oldalon, de ez már a lényegen nem változtatott, a sikerrel a svájciak újabb lépést tettek a továbbjutás felé.

F-CSOPORT

A Dinamo Bucuresti nemrég edzőváltáson esett át, de ez sem segített rajta a Galatasaray ellen. A török csapat már az első félidőben kétgólos előnyre tett szert. Az első találatnál a röviden kifejelt labdát Harry Kewell káprázatosan vett át, ezzel becsapta őrzőjét, majd a tizenhatoson belülre érve a jobb sarokba lőtt.

A második gólhoz kellett egy komoly kapushiba is. Sabri beadását Nonda 12 méterről ugyan erősen fejelte kapura, ám Dolhának ezt hárítania kellett volna. A román hálóőr úgy tűnt, magához is öleli a labdát, de az valahogy a kezéről csak bekerült a hálóba. A szünet után Mehmet Topal is eredményes volt (óriási bombagólt rúgott), a Galata fölényesen győzött, és már továbbjutott a csoportból.

NÉZZE MEG A GALATASARAY BUKARESTI GÓLJAIT VIDEÓN!

A másik mérkőzés a hajrában dőlt el, és a Panathinaikosz örülhetett: a görög csapat gólja a 84. percben esett, amikor Leko beadása tisztán találta Kacuraniszt, és a középpályás a bal sarokba emelt.

EURÓPA-LIGA , 4. FORDULÓ
A–CSOPORT
Anderlecht (belga)–Timisoara (román) 3–1 (Suárez 29. – 11-esből, Boussoufa 69., Legear 94., ill. Parks 51.)
Dinamo Zagreb (horvát)–Ajax (holland) 0–2 (Pantelics 14., De Zeeuw 45.)

B–CSOPORT
Genoa (olasz)–Lille (francia) 3–2 (Palacio 14., Crespo 58., Sculli 90., ill. Frau 76., Gervinho 84.)
Slavia Praha (cseh)–Valencia (spanyol) 2–2 (Janda 79., Grajciar 82., ill. Joaquín 22. – 11-esből, Maduro 47.)

C–CSOPORT
Hamburg (német)–Celtic (skót) 0–0
Rapid (osztrák)–Hapoel Tel-Aviv (izraeli) 0–3 (Jadin 12., Vermouth 64., Natcho 70.)

D–CSOPORT
Heerenveen (holland)–Hertha BSC (német) 2–3 (Papadopulos 3., 36. ill. Domovcsijszki 21., 52., Wichniarek 89.)
Sporting (portugál)–Ventspils (lett) 1–1 (Saleiro 22., ill. Zamperini 15.)

E–CSOPORT
Roma (olasz)–Fulham (angol) 2–1 (Riise 69., Okaka Chuka 76., ill. Kamara 19. – 11-esből)
Basel (svájci)–CSZKA Szófia (bolgár) 3–1 (Gelabert 35., Frei 41. – 11-esből, 67., ill. Jancsev 61.)

F–CSOPORT
Dinamo Bucuresti (román)–Galatasaray (török) 0–3 (Kewell 22., Nonda 24., Topal 56.)
Sturm Graz (osztrák)–Panathinaikosz (görög) 0–1 (Kacuranisz 70.)