Európa-liga: Nagyon messze vagyunk Európától - Kemenes

2012.07.26. 21:41
A labdarúgó Európa-liga második selejtezőkörének visszavágóján a Budapest Honvéd 4–0-s vereséget szenvedett hazai pályán az orosz Anzsi Mahacskalától, így 5–0-s összesítéssel búcsúzott a kupasorozattól. Kemenes Szabolcs, a Honvéd kapusa szerint az ellenfél ma megmutatta az igazi arcát.

„Az első mérkőzés után többen is bizakodóak voltunk, elhittük, hogy van keresnivalónk. Ma azonban az Anzsi megmutatta az igazi arcát, és azt kell mondanom, hogy nagyon messze vagyunk Európától” – mondta önkritikusan a kapuvédő.

„Mélyebb elemzésbe most nem bocsátkoznék, de az látszott, hogy akkor kerülnek helyzetbe, amikor akarnak, gólt is majdhogynem akkor szereztek, amikor akartak. Az öltözőben is azt mondtam a srácoknak: arra lennék kíváncsi, ha nálunk is nyolcéves kortól megkapnák a játékosok ugyanazokat a lehetőségeket, ugyanazt a képzést, amit a túloldalon, akkor mi lenne az eredmény. De ez ugye fikció” – nyilatkozta Kemenes, hozzátéve: nem azzal foglalkoztak, adott pillanatban mennyi gól kell a továbbjutáshoz, hanem mindig a következő játékhelyzetre figyeltek, de jobb volt az ellenfél.

Legfrissebb hírek

Labdarúgás: fővárosi uralom minden korosztályban

Utánpótlássport
2026.06.07. 09:00

Észak-Macedóniát is legyőzte a női röplabda-válogatott az Európa-ligában

Röplabda
2026.06.06. 20:09

Felkészülés: simán nyertek az oroszok; Szlovákia ikszelt Montenegróval

Minden más foci
2026.06.05. 21:25

Nagy tervekkel éled újjá a királyhelmeci futball

Minden más foci
2026.06.02. 10:23

Raheem Sterlinget kábítószeres vezetéssel gyanúsítják

Minden más foci
2026.05.30. 13:33

Guessand történelmet írt, egy idényen belül két európai kupasorozatot is megnyert

Európa-konferencialiga
2026.05.28. 12:27

Csehországból is érdeklődnek a Honvéd tehetsége iránt – NS-infó

Labdarúgó NB I
2026.05.26. 14:42

Megjósolt váltás: külföldi szakember érkezhet Feczkó Tamás helyére

Labdarúgó NB I
2026.05.26. 11:00
Ezek is érdekelhetik