Két piros lapra három góllal válaszolt a Videoton

Suljicék a hajrában tették biztossá győzelmüket (Fotó: Veres Viktor)
A Videoton izgalmas kezdés és mozgalmas hajrá után háromgólos előnyre tett szert a visszavágóra a moldovai Zaria Balti ellen a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének első fordulójában.

1. SELEJTEZŐKÖR, 1. MÉRKŐZÉS
VIDEOTON–ZARIA BALTI (moldovai) 3–0 (Géresi 18., Feczesin 88., 94.)
Kiállítva: Picuscuak (53., Zaria), Suvorov (90., Zaria)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Remekül kezdett a megújult, és immáron Henning Berg által vezetett Videoton moldovai ellenfele ellen, és az első helyzetet éppen a két „új fiú”, Bódi Ádám és Barczi Dávid hozta össze. Következtek Géresi Krisztián percei, aki elrontott egy helyzetet, lőtt egy kapufát, köztük meg elképesztően pimasz mozdulattal használt ki egy hatalmas védelmi hibát. 1–0!

Sajnos a hasonlóan eredményes folytatás elmaradt, előbb Barczi, majd Bódi hibázott ajtó-ablak ziccerben, miközben Kovácsik Ádámnak kellett párat védenie a távoli vendégkísérleteknél. A szünet után pedig azonnal emberelőnybe került a Vidi, ám támadásai nemhogy gólt, helyzetet sem hoztak, Pátkai Máté átlövése pedig elkerülte a bal felső sarkot.

Berg behozta a hajrára (Géresi helyére) Kovács Istvánt, előtte pedig Feczesin Róbertet, aki előbb fejjel (2–0), majd lábbal is (3–0) eredményes volt a végére már kilenc főre fogyatkozó vendégek ellen.

Megnyugtató előnyt harcolt ki magának a visszavágóra Felcsúton a Videoton.

„Elégedett vagyok az eredménnyel, de főleg a hozzáállással. Első mérkőzésnek kiváló volt. Sok lehetőséget alakítottunk ki, így egy magabiztos előnnyel utazunk a visszavágóra. A második gólig is sok helyzetünk volt, de ilyen a futball. Van még hova fejlődni, de mondom még egyszer, nagyon elégedett vagyok azzal, hogy három góllal nyertünk” – értékelt a mérkőzés után a Videoton vezetőedzője, Henning Berg az M4 Sportnak.

„Nehezen indult a mérkőzés, de a mai világban nincs olyan, hogy könnyű meccs, teljesen mindegy, ki hol áll. Ha egy csapat csak védekezik, nagyon nehéz feltörni a védelmét. Örülhetünk a fölényes, háromgólos előnynek” – tette hozzá a fehérváriak csatára, Feczesin Róbert, aki csereként beállva duplázott.

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, a Videotonnak talán csak két lehetősége volt. Egy buta hibából kaptuk az első gólt, majd ahelyett, hogy tizenegyest kaptunk volna, kiállították a játékosomat. Nehéz volt tíz játékossal tizenegy ellen felvenni a versenyt, így az utolsó hét percben teljesen beszorított bennünket ellenfelünk, ráadásul kaptunk még egy piros lapot, amelyben nem vagyok biztos, hogy tényleg az volt-e?” – mondta Goian Vlad, a moldovai csapat edzője.