El: török siker az MU csoportjában; nem hibázik a Zenit

2016.11.24. 18:58
Sener Özbayraklinak (jobbra) tisztességes súlypontemelkedése van, a Fenernek pedig már 10 pontja (Fotó: Reuters)
A Fenerbahce labdarúgócsapata 2–0-ra legyőzte hazai pályán az ukrán Zorja Luhanszkot az Európa-liga A-csoportjának utolsó előtti fordulójában.

EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR, 5. FORDULÓ
A-CSOPORT

Az eddig nyeretlen Zorja elleni mérkőzés jó esélyt kínált a Fenerbahcének, hogy előnyre tegyen szert riválisaival szemben. Ennek ellenére a vendégcsapat kezdte jobban a meccset, és bár a Fener átvette az irányítást a félidő hajrájában, gólt nem láthattunk az első játékrészben.

Az 59. percben megtört a jég, Miroslav Stoch vállalkozott lövésre jó 25 méterre a kaputól, a labda pedig a kapus Alekszej Sevcsenko érintésével a bal sarokban kötött ki (1–0).

Nyolc perccel később megduplázta előnyét a török együttes, Alper Potuk jobbról érkező beadását követően Simon Kjaer fejelt erőteljesen a kapuba (2–0).

A folytatásban újabb gól már nem esett, a Fenerbache kétgólos sikerének köszönhetően nagy lépést tett a továbbjutás felé.

Fenerbahce (török)–Zorja Luhanszk (ukrán) 2–0 (Stoch 59., Kjaer 67.)
21.05: Manchester United (angol)–Feyenoord (holland) (Tv: RTL II)

B-CSOPORT

Eseménydúsra sikeredett az Asztana és az APOEL összecsapásának első játékrészének közepe. Előbb a vendég ciprusi csapat szerzett vezetést, két percre rá viszont emberhátrányba került a mérkőzést első helyről váró APOEL.

A vendégcsapat az egész mérkőzésen mindössze egyszer találta el a kaput, így nem meglepő, hogy az Asztana a második félidőben megfordította a meccset, Marin Anicic az 59., míg Djordje Deszpotovics a 84. percben talált be. Az APOEL a veresége ellenére maradt az első helyen, míg az Asztana megőrizte minimális esélyét a továbbjutás kiharcolására.

Asztana (kazah)–APOEL (ciprusi) 2–1 (Anicic 59., Deszpotovics84., ill. Efrem 31.)
21.05: Olympiakosz (görög)–Young Boys (svájci)

C-CSOPORT

Az Anderlecht azzal a tudattal lépett pályára a Qabala vendégeként, ha nyer, továbbjut. A belgák a 10. percben meg is szerezték a vezetést. Youri Tielemans vette át rosszul a labdát, de éppen így került lövőhelyzetbe, hogy aztán elegánsan a jobb alsóba tekerjen (0–1).

Nem kellett sokat várni a hazaiak válaszára, egy lökést követően büntetőhöz jutott a Qabala, Ricardinho pedig magabiztosan a jobb sarokba lőtt (1–1).

A brazil védő a 74. percben újabb büntetőt végezhetett el, és bár betalált, a játékvezető megismételtette a tizenegyest. Ricardinho másodjára már a kapu mellé lőtt, de a feketeleves csak a végén jött.

Előbb a 89. percben emberhátrányba került a hazai csapat, amit az Anderlecht Massimo Bruno és Lukasz Teodorczyk révén kétszer is kihasznált a hajrában (1–3).

Az Anderlecht továbbjutott győzelmének köszönhetően, ráadásul a csoportelsőségre is jó esélye van. A Qabala búcsúzik az Európa-ligától.

Qabala (azeri)–Anderlecht (belga) 1–3 (Ricardinho 15. – 11-esből, ill. Tielemans 10., Bruno 90., Teodorczyk 93.)
21.05: Saint-Étienne (francia)–Mainz (német) (Tv: DIGI Sport3)

D-CSOPORT

A Zenit biztos csoportelsőként fogadta a Maccabi Tel-Avivot, ám így sem vette félvállról a mérkőzést. A két Alekszandr, Kokorin és Kerzsakov góljával az ötödik összecsapását is megnyerte a szentpétervári csapat.

Zenit (orosz)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 2–0 (Kokorin 44., Kerzsakov 91.)
21.05: Dundalk (ír)–AZ (holland)