El: szenzáció – a gibraltári ezüstérmes két góllal nyert!

2016.06.30. 23:05
A gibraltári Europa FC az ország első győzelmét aratta az európai kupasorozatokban (Fotó: Twitter)
A gibraltári bajnokság ezüstérmese, az Europa FC hazai pályán 2–0-ra legyőzte az örmény élvonalban legutóbb harmadik helyen végző Pjunyik Jerevánt az Európa-liga első selejtezőkörének első mérkőzésén.

A gibraltári csapat eddig kétszer szerepelt az El-ben, de mindegyik mérkőzését elveszítette. A 2014–2015-ös szezonban a liechtensteini Vaduz 4–0-s, majd egy évvel később a szlovák Slovan Bratislava 9–0-s összesítéssel búcsúztatta. Ezúttal azonban nemcsak az első góljait, hanem Gibraltár első győzelmét is megszerezte a nemzetközi porondon a „zöld masina” becenévre keresztelt együttes.

Turi Géza csapata, a feröeri Víkingur Göta kétgólos vereséget szenvedett a lett Ventspils vendégeként, a házigazdák mindkét gólját Girts Karlsons szerezte. A jeruzsálemi Beitar a Ferencváros volt játékosával, Arsenio Valpoorttal a soraiban gól nélküli döntetlent játszott a Szloboda Tuzla otthonában.

Az andorrai UE Santa Coloma a papírformának megfelelően hazai pályán 3–1-re kikapott a horvát NK Lokomotivától, de legalább a 11. meccsén megszerezte a második gólját az El-ben – amelyben eddig 31-et kapott.

Az AEK Larnaca saját közönsége előtt 3–0-ra elintézte a San Marinó-i Folgorét, a ciprusi ezüstérmes második gólját az NB I korábbi gólkirálya, André Alves szerezte. A kazah Kajrat Almati Andrej Arsavin góljával győzte le idegenben az albán Teuta Durrëst.

A luxemburgi Fola Esch nem állt tőle távol, hogy fennállása 11. Európa-liga-mérkőzésén negyedik alkalommal harcoljon ki döntetlent, ám az Aberdeen a 93. és a 98. percben szerzett góloknak köszönhetően 3–1-re nyert hazai pályán.

Tétmérkőzésen először lépett pályára a krakkói Cracoviában az Újpestről szerződtetett Litauszki Róbert, aki valószínűleg nem ilyen debütálásról álmodott, hiszen csapata 2–0-ra kikapott a Skendija vendégeként.

EURÓPA-LIGA, SELEJTEZŐ
1. FORDULÓ, 1. MÉRKŐZÉSEK

Aktobe (kazah)–MTK 1–1 (Zsalmukan 44. – 11-esből, ill. Torghelle 30.)
Videoton–Zaria Balti (moldovai) 3–0 (Géresi 18., Feczesin 88., 94.)
La Fiorita (San Marinó-i)–DVSC 0–5 (Szakály P. 5., 83., Tisza 34., 49., Kulcsár T. 89.)
Dila Gori (grúz)–Sirak (örmény) 1–0
Admira Wacker (osztrák)–Spartak Myjava (szlovák) 1–1
Ventspils (lett)–Víkingur Göta (feröeri) 2–0
UE Santa Coloma (andorrai)–Lokomotiva Zagreb (horvát) 1–3
Bokelj Kotor (montenegrói)–Vojvodina (szerb) 1–1
Levadia Tallinn (észt)–HB Tórshavn (feröeri) 1–1
Balzan (máltai)–Neftchi (azeri) 0–2
Szloboda Tuzla (bosnyák)–Beitar (izraeli) 0–0