Kiütéssel nyert a DVSC, és a következő körben érezheti magát

2016.06.30. 20:30
Kiütéssel nyert a Debrecen San Marinóban (Fotó: dvsc.hu)
A Debrecen labdarúgócsapata könnyed játékkal, Szakály Péter és Tisza Tibor duplájával, illetve Kulcsár Tamás góljával 5–0-ra legyőzte a San Marinó-i La Fioritát az Európa-liga első selejtezőkörében, így az egy hét múlva esedékes hazai találkozó ellenére már a következő körben érezheti magát.

EURÓPA-LIGA
1. SELEJTEZŐKÖR, 1. MÉRKŐZÉS

La Fiorita (San Marinó-i)–DVSC 0–5 (Szakály P. 5., 83., Tisza 34., 49., Kulcsár T. 89.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Jobban nem is kezdődhetett volna a Debrecen Európa-liga-szereplése: a San Marinó-i La Fiorita ellen Tisza Tibor előkészítése után Szakály Péter már az ötödik percben megszerezte a vezetést (0–1).

A folytatásban nem állt le Kondás Elemér együttese, futószalagon dolgozta ki a helyzeteket, ám a hazaiak kapusa, Gianluca Vivan több nagy védést is bemutatott. A 34. percben azonban már ő is tehetetlen volt: Ferenczi János bal oldali beadását Tisza Tibor közelről a kapuba vágta (0–2).

A második félidőt ott folytatta a Loki, ahol az elsőt abbahagyta, hiszen Tisza Tibor visszakapta Szakálytól az első gólnál kiosztott kölcsönt, és a tizenhatoson belülről a hálóba helyezett (0–3). A találkozó hajrájában Tiszához hasonlóan Szakály Péter is megszerezte saját maga második gólját: a kapus által rossz helyre ütött labdát a hálóba küldte (0–4). Ezután egy perccel a rendes játékidő vége előtt még a második félidőre beszálló Kulcsár Tamás is betalált, így a DVSC 5–0-ra kiütötte a La Fioritát, és már az első mérkőzésen bebiztosította a továbbjutását a második selejtezőkörbe.

A Debrecenben két új igazolás is szerephez jutott, Karol Mészáros kezdőként 58 percet tölthetett a pályán, míg Danilo Szekulics csereként az utolsó húsz percre szállt be.

Az immár csak formális visszavágót egy hét múlva, július 7-én 18 órától rendezik meg Debrecenben.