Ha nehezen is, de továbbjutottak Dzsudzsákék az Európa-ligában

2014.08.07. 20:55
Örülhetnek a Dinamo Moszkva játékosai, a hazai botlás ellenére továbbjutottak (Forrás: fcdynamo.ru)
Dzsudzsák Balázs csapata, a Dinamo Moszkva csütörtök este 2–1-re legyőzte az izraeli Kirjat Smonát, és bejutott a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének playoffkörébe. A mérkőzést az izraeli harci cselekmények miatt semleges helyszínen, a ciprusi fővárosban, Nicosiában játszották le.

MÁR A NÉMET BUNDESLIGÁNAK IS VAN KIESŐJE!

• A német élvonalban szereplő Mainz 3–1-re kikapott a görög Aszterasz Tripolisz vendégeként, így nem jutott tovább a harmadik fordulóból. A németek sorsát a kétszer a kapujukba találó argentin Pablo Mazza pecsételte meg. A mainziak 2011-ben is hasonlóképp jártak – akkor a román Gaz Metan ejtette ki őket rögtön az első párharcukban.

A többi nagy liga képviseletében a francia Lyon, a spanyol Real Sociedad és az olasz Torino kettős győzelemmel jutott tovább, és bár a 2. percben hátrányba került szlovák riválisával szemben, 2–1-es sikerével beverekedte magát a playoffba az angol Hull City is.

• Rendkívüli forgatókönyv a norvég Molde és az ukrán Zorja csütörtök esti Európa-liga-mérkőzésén: az ukránok egy öngóllal harcolták ki a győzelmet és a továbbjutást a 89. percben. De hogy összegezzük a norvég horrort: a szöglet után öngólt vétő Vegard Forren nem sokkal korábban, a 87. percben továbbjutással kecsegtető tizenegyest hibázott (Nyikita Sevcsenko védett) – majd a 94. percben egy másik Molde-játékos, Mohamed Elyounoussi is kihagyott egy büntetőt... A norvég éllovas idegenben 1–1-et játszott, azaz jó továbbjutási eséllyel várta a visszavágót.

Fordulatos meccsen esett ki a dán Esbjerg is: a dániai mérkőzésen a 15. perctől a Ruch (0–1, 1–1), a 85. perctől az Esbjerg állt továbbjutásra (2–1) – a 37 éves Lukasz Surma a 95. percben fejelt góllal juttatta tovább a lengyel csapatot.

• Szerzett gól nélkül búcsúzott a Győri ETO-t elkaszáló Göteborg, míg a Zimbru úgy jutott tovább, hogy csütörtökön hazai pályán kikapott a Grödigtől.

• A horvát Hajduk Split kétgólos hátrányt ledolgozva jutott tovább.

A Dinamo bajba került az elején, Roj Kehat vezetést – és összesítésben előnyt – szerzett a „hazaiaknak”, ám Kevin Kuranyi egy kezezés miatt befújt büntetőből gyorsan egyenlített. A 30. percben Alekszej Ionov szép lövéssel már a Dinamót juttatta kedvező helyzetbe, és az orosz csapat megőrizte a továbbjutást érő minimális előnyt.

Dzsudzsák Balázs ott volt a Dinamo kezdő tizenegyében, a 68. percben lecserélték, Jurij Zsirkov állt be a helyére.

Lovrencsics Gergő csapata, a Lech Poznan csütörtök este hazai pályán meglepetésre csak gól nélküli döntetlenre volt képes az izlandi Stjarnannal, és mivel az első meccset 1–0-ra elveszítette, nem jutott tovább.

Lovrencsics kispados volt, az 59. percben állt be csereként, de ő sem tudott lendületet vinni a hazaiak játékába. A lefújás után a Lech szurkolói – több mint húszezren látogattak ki a mérkőzésre – Mariusz Rumak edző lemondását követelték.

Turi Géza csapata, a feröeri Víkingur a papírformának megfelelően másodszor is nagy különbséggel kapott ki (4–0) a horvát Rijekától, így klubtörténeti menetelése a selejtező harmadik körénél véget ért. Adisz Jahovics mesterhármast ért el a korábban a Ferencvárost is kettős győzelemmel kiejtő horvát csapatban, és egy saját csapattársa, Erling Jacobsen is beköszönt Turinak.

Kettős győzelemmel jutott tovább a ciprusi Omonia, amely egyelőre nem számíthat a súlyos sérülésből lábadozó magyar válogatott Leandróra.

Hazai pályán is kikapott Miriuta Vasile csapata, a kolozsvári CFR a fehérorosz Dinamo Minszktől. Miriuta vezetőedző csapata az első félidőben kidolgozott helyzeteket, csakhogy Ionut Radát – kissé szigorúan – már a 25. percben kiállította a játékvezető, és a Minszk két hajrábeli góllal kihasználta a létszámfölényt.

A CFR kiesése azért is fájó a csapat hívei számára, mert a többi román csapat közül a Petrolul nem kis bravúrt végrehajtva idegenben gyalulta le az utóbbi években a nemzetközi porondon is sikeres Plzent, és nem kímélte ugyancsak cseh ellenfelét az Astra sem.

A korábban Magyarországon futballozó Foxi góllal járult hozzá a kazah Asztana fölényes svédországi győzelméhez és továbbjutásához, míg a Neftci Baki magyar bíró, Bognár Tamás vezette mérkőzésen harcolta ki a továbbjutást Grúziában.

A playoff sorsolását – ahol a Bajnokok Ligája selejtezőjéből kieső Debrecen is érdekelt – augusztus 8-án, pénteken tartják.