A Napoli begyűjtötte a három pontot Nikolicsék otthonában

2015.10.01. 21:05
Nem adták olcsón a pontokat ezen a mérkőzésen (Fotó: AFP)
Dries Mertens és Gonzalo Higuaín találatával megérdemelten nyert a Napoli a Legia Warszawa otthonában a labdarúgó Európa-liga D-csoportjának második körében, a dán Midtjylland pedig az FC Bruges otthonában szerzett három pontot.

EURÓPA-LIGA, D-CSOPORT

Legia Warszawa (lengyel)–Napoli (olasz) 0–2 (0–0)
Varsó
, Wojska Polskiego Stadion. V: Mihael Kukulakisz (görög)
Legia:
Kuciak – Bereszynski, Rzezniczak, Lewczuk, Brzyski – Guilherme, Pazdan (Makowski, 89.), Jodlowiec – Tricskovszki (Duda, 62.), Prijovic, Kucharczyk (Nikolics, 62.). Vezetőedző: Henning Berg
A kispadon: Malarz (k.), Broz, Vranjes, Saganowski
Napoli: Gabriel – Maggio, Koulibaly, Chiriches, Gulam – D. López, Valdifiori, Allan (Chalobah, 85.) – Mertens (el-Kadduri, 72.), Gabbiadini, Callejón (Higuaín, 77.). Vezetőedző: Maurizio Sarri
A kispadon:
Rafael (k.), Strinic, Albiol, Jorginho
Gólszerző: Mertens 53., Higuaín 84.

A csoport másik mérkőzésén:
FC Bruges (belga)–Midtjylland (dán) 1–3
(Meunier 79., ill. Sisto 51., Onuachu 67., Novák 74.)

Nikolics Nemanjával a kispadon fogadta 100. európai kupamérkőzésén a Legia Warszawa a nápolyiakat, és a mostanában megingott helyzetű vezetőedző, Henning Berg megnyugodva konstatálhatta, hogy az eleve tartalékosan érkező olaszoknál nincs a kezdőben Jorginho és Gonzalo Higuaín sem.

Nélkülük is legalább egyszer helyzetbe került a szünetig a Nápoly, de a remekül futballozó Michal Pazdan óriásit mentett David López lövésénél – a lengyelek előtt is csak egyetlen igazi gólszerzési lehetőség adódott: Ivan Tricskovszki az ötös jobb sarka elől tévesztett célt.

A második félidőben hamar megszerezte a vezetést a Napoli, Dries Mertens szép gólt fejelt a bal felsőbe (0–1), majd nem sokra rá Christian Maggio fejese a lécen csattant. A lengyelek nagy bánatára, ugyanis a védő saját kapuját vette be majdnem egy szöglet után.

Ahogyan az várható volt, Berg kisvártatva pályára küldte Nikolicsot és Ondrej Dudát is, és a magyar légiós hamar helyzetbe is került, de 12-ről a kapus ölébe talált. A kitámadó Legia mellett eldönthette volna a mérkőzést még a hajrá előtt a vendégcsapat, de Allan és Manolo Gabbiadini minden ziccert elszórakozott.

Miközben a várt huszáros lengyel támadások csak nem akartak megszületni, beállt a végére Gonzalo Higuaín is, aki egy bombagóllal minden fontos kérdést eldöntött: 0–2, a tartalékos Nápoly túl nagy falat volt a szintén tartalékos Legiának.

És ez a lengyel sajtó szerint Berg állásába kerül.

Tovább menetel a dán Midtjylland, amely háromszor volt eredményes az előző körben ötöt kapó FC Bruges otthonában, és ez három pontot ért az északiak számára.

LEGIA–NAPOLI PERCRŐL PERCRE

A Napoli 14-szer lőtt ma kapura, El-idényrekord.

Nem sikerült a 100. legiás európai kupamérkőzés. A mérleg: 45 siker, 35 vereség.

Április óta először lő idegenben gólt Higuaín, április óta először nyer idegenben tétmérkőzésen a Napoli.

90. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Három perc a ráadás.

89. perc Pazdan le, Rafal Makowski be.

88. perc Kuciak! Kikapja a léc alól Gabbiadini távoli, egy védőn megpattant lövését.

85. perc Allant Nathaniel Chalobah váltja. Debütálás.

84. PERC MICSODA GÓL! El-Kadduri labdája után Gonzalo Higuaín négy csel után jobbal 17-ről a bal felsőbe bombáz! 0–2!

Mertens háromszor játszott a Legia ellen az El-ben (kétszer a PSV színeiben), mindháromszor betalált.

81. perc Allan és Gabbiadini is a kapushoz emel középtávolról.

77. perc Gonzalo Higuaín be, Callejón le.

76. perc Ismét! Allan ugyanonnan a bal sarokba lőne, vetődve véd Kuciak. Előtte az ötös másik sarkának előteréből Gabbiadini sem tudott túljárni eszén. Ballal, el-Kadduri emelése után, kapásból.

FC Bruges (belga)–Midtjylland (dán) 0–3

74. perc Majdnem eldönti Allan, de az ötös jobb sarka elől jobbal térden lövi Kuciak kapust.

72. perc Mertens le, Omar el-Kadduri be.

71. perc
Gabbiadininek a 11-esponton éppen csak hosszú Mertens jobbról érkező labdája.

69. perc NIKOLICS!
Lő ballal kissé balról, 12-ről a kapusba.

El: ÉLŐ eredménykövető ITT!

67. perc Valdifiori szabadrúgása után a bal sarok előtt egyedül marad Mertens, de közelről a szöget jól záró kapusba lő.

62. perc Nikolics Nemanja Kucharczykot, Ondrej Duda Tricskovszkit váltja.

59. perc Brzyski a 16-os jobb sarka elől ballal kapura teker egy szabadrúgást, de Gabriel résen.

58. perc LÉC!
Egy bal oldali szöglet után a rövid oldali ötössarokról Maggio a lécre csúsztatja fejjel a labdát Prijovic elől.

53. PERC VEZET A NAPOLI! Valdifiori futtatja a jobbon Callejónt, aki jobbal középre emel, az ötös elől pedig Dries Mertens a bal felsőbe fejel, Rzezniczakot megelőzve. 0–1!

50. perc López 13 méteres lövése nem rossz éppen, csak középre tart.

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

A Napoli legutóbbi kilenc El-csoportmérkőzése közül csak a Slovan Bratislava és az AIK Stockholm ellenit nyerte meg.

A Legia 13-szor játszott eddig olasz csapat ellen, de csak kétszer nyert, igaz, 1991-ben a bombaerős Sampdoriát intézte le. Azóta viszont hét találkozóból egyszer sem diadalmaskodott, bár legalább három ikszre futotta.

FC Bruges (belga)–Midtjylland (dán) 0–0

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Egy perc a ráadás.

45. perc Az első sárga Jakub Rzezniczaké, aki a felezővonalnál megrúgja Gabbiadinit.

43. perc
Halovány Napoli-támadás, Callejón lőtt volna 16-ról, ha nem bukik meg labdakezelésből.

38. perc
Giulherme levétele olyan borzalmas, hogy okos csel lesz belőle, de a ballábas, 17 méteres lövés teljesen erőtlenre sikeredik.

37. perc Gulam már az ötös bal sarka előtt jár, Pazdan gyönyörűen lép oda, szereli, ráadásul kirúgás.

35. perc
Kucharczyk teker a 16-os bal csücske elől jobbal a kapus ölébe.

33. perc
Tricskovszki távoli szabadrúgásáért magabiztosan lép ki az ötösre Gabriel.

28. perc Nagy mentés!
Callejón passza után López jobbal 16-ról a kapu közepébe bombázna, a lengyel kapus már verve, de kisegíti a szűrő Pazdan.

A Legia ebben az idényben mindhárom európai hazai kupameccsét egyetlen góllal nyerte meg, utóbbi 9 hazai fellépéséből 8-at besöpört, csak az Ajax távozott három ponttal. És három rúgott góllal.

25. perc Projovic középtávolija meg elhal Gabriel ölében.

22. perc Valdifiori hatalmas ziccerben lenne, ha nem bukna meg labdakezelésből az ötösön, Callejón nagy passza után.

21. perc Kucharczykot kell ápolni, Maggio rálépett a lábára.

17. perc
Amelyre Mertens egy veszélytelen középtávoli lövéssel válaszol.

16. perc Tricskovszki lő az ötös jobb sarka mellől a túlsó sarok mellé a labdát előzőleg eladó Koulibalyt megelőzve. Prijovic adott be jobbról. Hazai helyzet!

A Napoli két hete öt nullára lemosta az FC Brugest, beállítva a vonatkozó klubrekordot.

15. perc Maggio jobb oldali beadását Mertens jobbal 14-ről a jobb alsó mellé vágja, jó egy méternyivel.

10. perc Mezőnyjáték, helyzetek nélkül.

6. perc Mertens balról élesen belőtt labdáját fogja magabiztosan a rövid sarok előtt Kuciak, kézzel és lábbal is.

4. perc Giulherme esik nagyot az ötösön Tricskovszki beadása után Chiriches mellett, de nincs 11-es.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak fehér mezben, a vendégek tiszta kékben.

Jelentjük, Nikolics a kispadon kezd.

A két csapat korábban még nem találkozott egymással.

JÖTTEK-MENTEK! Nincsenek ilyenek.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Ivica Vrdoljak, Dominik Furman, Michal Maslowski és Michal Zyro maródi, a vendégektől Marek HamsÍk, Lorenzo Insigne, Elseid Hysaj és Pepe Reina pihen ezen a meccsen.