nemzetisport.hu 2018.03.15 20:26 Frissítve: 2018.03.15 20:43

El: biztonságiakat sebesítettek meg a marseille-i szurkolók

Az Athletic Bilbao–Olympique Marseille labdarúgó Európa-liga-mérkőzés első percei alatt a vendégszurkolók megsebesítettek két biztonsági embert. Az egyik könnyebb, a másik súlyosabb sérüléseket szenvedett.

Marseille-szurkolók Bilbaóban (Fotó: AFP)

A hírek szerint a Marseille-szurkolóknak a fokozott biztonsági ellenőrzések ellenére sikerült pirotechnikai és egyéb tiltott eszközöket becsempészniük a bilbaói stadionba. Ezeket aztán nem sokkal a kezdő sípszó után elkezdték az alattuk lévő szektorokba dobálni, állítólag egy kislány megsérült ennek következtében.

Ekkor léptek közbe a biztonságiak, kettővel azonban elbántak a Marseille-hívek. A súlyosabb sérültet meg nem erősített hírek szerint a stadion egyik bejáratánál nyakon szúrták. Szerencsésebb társa csak a kezén sebesült meg.

A bilbaóiaknak nincs szerencséjük legutóbbi Európa-liga-ellenfeleikkel (konkrétan azok szurkolóival), hiszen az előző körben a Szpartak Moszkvát látták vendégül, és az orosz ultrák által kirobbantott összecsapásokban egy helyi rendőr végzetes szívrohamot kapott.

2019.07.18 23:30:41

Európa-liga MALONYAI PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. Maradt az egy héttel ezelőtti pazar mérleg!

2019.07.18 11:05:19

Európa-liga BERECZKY ATTILA (összefoglaló), HATÁR DÁVID (percről percre)

Herczeg András csapata korán hátrányba került, végül azonban megőrizte háromgólos előnyét.

2019.07.18 17:51:47

Európa-liga Somogyi Zsolt (összefoglaló), Bacskai János (percről percre)

Nem rúgott gólt a visszavágón a Zetának a fehérvári csapat, következik a liechtensteini Vaduz.

2019.07.18 18:30:45

Európa-liga Cserháti András (Vilnius, összefoglaló), Marosi Gergely (percről percre)

A Zalgiris ellen nagyon megizzadtak a kispestiek a visszavágón, de az 1–1 elég volt – jöhet a Craiova.